FOTOT/ 7 mrekullitë e botës…sociale

Këto ditë, rrjetet sociale janë aq të rëndësishme sa edhe guidat turistike për të zgjedhur çfarë vendesh të vizitoni.

7 “mrekullitë” e Instagram-it janë bazuar nga shpërndarjet dhe Kulla Eiffel, Big Ben, ura “Golden Gate” janë më të pëlqyerat.

Listës me 7 monumentet më të shpërndara në Instagram nuk i mungojnë as Burj Khalifa, Notre Dame, Alhambra dhe Machu Picchu.

Studimi tregon se kulla Eiffel e kryeson këtë listë me plot 3,103,675 shpërndarje dhe e mbyll në vend të shtatë Machu Picchu me 657,743 shpërndarje

Lista e plotë sipas numrit të shpërndarjeve:

1.Kulla Eiffel, Francë – 3,103,675 shpërndarje

2.Big Ben, Angli – 2,210,667 shpërndarje

3.Ura Golden Gate – 1,433,961 shpërndarje

4.Burj Khalifa, Dubai – 1,384,612 shpërndarje

5.Notre Dame, Francë – 1,169,500 shpërndarje

6.Alhambra, Spanjë – 676,305 shpërndarje

7.Machu Picchu, Peru – 657,743 shpërndarje

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a1-219-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a1-219.jpg","attachment_id":"615478"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a2-204-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a2-204.jpg","attachment_id":"615479"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a3-197-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a3-197.jpg","attachment_id":"615480"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a4-185-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a4-185.jpg","attachment_id":"615481"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a5-162-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a5-162.jpg","attachment_id":"615482"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a6-145-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a6-145.jpg","attachment_id":"615483"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a7-119-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a7-119.jpg","attachment_id":"615484"}]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *