Ish-ambasadori: Shqiptarët kanë arsye të frikësohen, po vjen Trump

walkerShqiptarët kanë arsye të brengosen me fitoren e Trumpit, Amerika nuk do të jetë e njëjta”.

Kjo është deklarata që ka bërë  ish-ambasadori i OSBE-së në Kosovë, William Walker.

Ai rendit një sërë arsyesh se pse Amerika nuk do të jetë më e njëjta.

Ish-diplomati shpreh fikën që ka nga ndonjë aventurë e Rusisë.

Keni shumë arsye për t`u brengosur. Unë jam i brengosur. Shumë qytetarë në SHBA janë të brengosur. Për shkak të fushatës, për shkak të shumë arsyeve.

Nuk e njoh z. Trump dhe nuk i njoh njerëzit rreth tij. E njohim si biznesmen por ka pikëpyetje se sa ka qenë i mirë si biznesmenë. Unë mendoj se ky zotëria këtu, presidenti Obama do të shkoj në histori si një president i jashtëzakonshëm.

Madje janë shqetësuese disa lidhje që ai mendohet se i ka dhe si kosovarë do të brengosesha… E kemi Rusinë që është e gatshme për aventura si në Krime apo Siri. Shpresoj që lidhja ruso-serbe të mos ketë ndonjë ndikim në administratën Trump” tha Walker.

Këto komente ish-ambasadori i bëri  në  RTV Dukagjini.

REMOTE_ADDR:[]

3 komente në “Ish-ambasadori: Shqiptarët kanë arsye të frikësohen, po vjen Trump”

 1. alb.genocide-turkey 1385-1912 and continue... says:

  dite te veshtira po vijne per sumat araboshqipfolese………….allah uakbar!
  Trump ose Putin nuk eshte kunder shqiptareve[kristianeve],por kunder sumave arabe!

  https://www.youtube.com/watch?v=tZe-XSULmaA

  1. xxxx says:

   Malet dhe armet i kemi mire se te vijn kush te doje ore vrromojevgjite Ponti rendelen do tja cpojm sic ju a cpuam ju gabelve te Egjeut me 1949 me pushke model 56 dhe ju zume rob si shkerdhata hahahahahahahaha provojeni pos ju a hoqem pantallonat nga qafa hahahahahahaha coban Anadolli

  2. kd says:

   Putini ju ka qef ju “kristianeve shqiptare” aq sa ju kishte greku me 1914 ne masakren e Shqiperise se Jugut more qenef i Anastasit hahahahaha shko more k…laj ndonje hale ne Greqi bej ate qe di te besh me mie b…lepiresin

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *