Reforma në drejtësi/ Publikohen emrat e kandidatëve për KLGJ dhe KLP. Sot afati i fundit

prokurore16 Janari 2017 është afati i fundit ku prokurorët e gjyqtarët mund të aplikojnë për t’u bërë anëtarë të Këshillit të Lartë Gjyqësor e Këshillit të Lartë të Prokurorisë.

Interesi për këto dy struktura ka qenë jo i madhë. Nga gjyqësori ku përzgjidhen 6 anëtarë numri i garuesve mbetet i ulët çka automatikisht do të sillte përzgjedhjen direkte të të gjithë aplikantëve.

Ndërsa nga radhët e prokurorëve deri më tani janë 17 garues. Ndër emrat më të spikatur janë kandidimi i drejtuesit të prokurorisë së Vlorës Ramadan Troci si dhe i drejtorit të hetimit në Prokurorinë e Përgjithshme Kosta Beluri.

Kandidimi, emrat

Nga Prokuroria e Pergjithshme
Ramadan Troci
Kostaq Beluri
Anila Leka

Nga Prokuroria e Apelit
Luan Kaloci
Arben Dollapaj
Bujar Hoti

Nga Prokuroria e Shkalles se Pare
Dritan Rreshka
Gentian Osmani
Adriatik Cama
Shpetim Kurti
Arben Nela
Antoneta Sevdari
Besnik Muci
Dritan Prenci
Arta Marku
Besnik Can

REMOTE_ADDR:[]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *