Shenasi Rama dhe ish-dhjetoristët zyrtarizojnë nesër në Tiranë lëvizjen më të re politike

shenasiIsh-dhjetoristët dhe njëri ndër liderët e dhjetorit ’90, Shenasi Rama, kanë vendosur të zyrtarizojnë në kryeqytetin shqiptar një lëvizje të re politike, vetëm pesë muaj para zgjedhjeve parlamentare të 18 qershorit.

“Se bashku me dy koleget e BLETA SHQIPTARE, Dr. Valbona Karanxha dhe Doktorant Grid Rroji do te promovojme dhe diskutojme nje “MANIFEST POLITIK” neser(17 janar 0ra 11.00) ne mjediset e Hotel MONDIAL Tirane. Te gjithe jane te mireseardhur”, shkruan në profilin e tij në rrjetin social Shenasi Rama..

“Bleta shqiptare” është lëvizja më e re politike që pritet të zyrtarizohet gjatë ditës së nesërme në Tiranë.

Iniciatorë të saj janë dy shqiptaro-amerikanë, Shenasi Rama, anëtar i Lëvizjes së Dhjetorit 1990 dhe Grid Rroji, ish-zëdhënës i Sali Berishës në qeverinë e vitit 2006.

Në lëvizjen e tyre është bashkuar edhe Valbona Karanxha, eksperte në fushën e Shkencave Politike.

Lëvizja të cilën ish-dhjetoristi Shenasi Rama e ka paralajmëruar edhe më herët në mediat shqiptare, vjen si një zë i fortë kritik ndaj gjithë spektrit politik në vend.

I njohur për kundërshtinë e hapur ndaj Sali Berishës, duket se kjo forcë politike goditjet më të forta do t’i shigjetojë ndaj ish-kryeministrit, tashmë në opozitë.

Shenasi Rama rikthehet në Shqipëri me këtë angazhim politik pas 26 vitesh emigrim në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Se sa do t’ia dalin të përfaqësohen denjësisht, kjo mbetet të shihet në zgjedhjet e përgjithshme parlamentare që Shqipëria mban më 18 qershor.

Nga ana tjetër, Grid Rroji, të cilin Sali Berisha e punësoi Shef të Departamentit të Informacionit në qeverinë e tij duke e marrë nga zyrat e OKB-së ku ai punonte, e ka shprehur hapur kundërshtinë ndaj ish- shefit të tij.

Ai dha dorëheqjen pas dy vitesh në këtë detyrë, dhe u kthye për të jetuar sërish në SHBA.

Sot, ai rikthehet sërish në atdhe me bindjen për të sjellë ndryshimin në politikën shqiptare.

Këtë alternativë të re që vjen nga Amerika, anëtarët e parë e kanë bërë publike në rrjetin social Facebook, ku kanë lajmëruar manifestin politik që do të zyrtarizojë “Bletën Shqiptare” të martën në Tiranë.

Ja çfarë shkruan Grid Rroji:

“Paria e Tiranës dhe projekti i saj i transformimit të shtetit dhe të shoqërisë shqiptare kanë dështuar plotësisht, pa asnjë mëdyshje dhe me turp. Nuk ka zgjedhje, ceremoni, ritual, fytyra të shplara, përkujtimore, vrasje mafioze, klan kriminal, sindikatë ndërkombëtare krimi që i nxjerrë nga ky dështim i frikshëm dhe i gjithanshëm.

Kësaj rruge ku janë duke shkelur, këta do t’i shkojnë deri në fund jo sepse nuk dinë tjetër, jo sepse nuk kanë zgjidhje tjetër, por sepse nuk duan tjetër. Këta e kanë bërë gjithçka me ndërgjegje e pa mëdyshjen më të vogël dhe kanë dështuar. Por, dështimi nuk është i tyre. Ata që kemi dështuar për shkakun e tyre jemi ne shqiptarët. Në rruge e sipër, gjatë këtij tranzicioni, ata i kanë arritur qëllimet e tyre të pasurimit e të shfrytëzimit deri në palcë të burimeve material të shtetit e kombit shqiptar.

Ne ngadalë po në mënyrë të pathyeshme po kthehemi në skllevërit e tyre modern, një popull që jeton sot për nesër, që nuk ka nder e vlera, që nuk e di kush është dhe që nuk ka forca të luftojë për veten e vet, për familjet e veta, për të të ardhmen e fëmijëve të vet. Ka boll deputetë që janë kriminelë e vrasës, zyrtarë që janë ish-të-burgosur, gjykatës që janë maskarenj e zhvatës, ministra që janë superhajna, politikanë që janë trafikantë droge e organesh, ndihmëse zyrash që janë edhe punonjëse seksi, drejtoresha që përdorin gjuhën e prostitutave. Çka nuk ka në administratën shtetërore të shtetit shqiptar!

Gjithcka funksionon në bazë të krimit, të korrupsionit e degjenerimit dhe të shkallës së shërbimit që i bëhet parisë sunduesve dhe pronarëve të saj ndërkombëtarë. Por më e keqja është se ata që duhej të ishin roja e interesave kombëtare dhe zyrtarë të shtetit e shërbyes të shoqërisë, profesorët, mësuesit, oficerët, zyrtarët, mjekët, sipërmarrësit, e me radhë, janë shumë të inkriminuar nga interesat e parisë sunduese.

Ligji dhe e drejta blihet dhe shitet, dhe ky shtet funksionon në bazë të lekut. Tenderët jepen sipas interesave te pushtetarëve, investimet bëhen sipas nivelit të vjedhjes publike, projektet formulohen e zbatohen sipas modeleve që nuk kanë vlerë për ne, borxhet merren sepse duhen paguar rrogat, policia shtohet për të ushtruar dhunë, ndërsa ushtria ka mbetur me lopata, ndihmat jepen për sektorë joprodhues të shoqërisë dhe si imitim i asaj çka ndodh diku tjetër, ata që duhen mbështetur injorohen dhe kështu gjithçka bëhet mbrapsht. E vetëm kështu një administratë shtetërore normale nuk duhet me kenë.”

REMOTE_ADDR:[]

36 komente në “Shenasi Rama dhe ish-dhjetoristët zyrtarizojnë nesër në Tiranë lëvizjen më të re politike”

 1. Kellira says:

  AI tren iku para 25 vjetesh o Shenasi.
  Gjithsesi suksese!

 2. albti says:

  RAMIZ ALIA UA FUTI DUKE U DHENE SALEN PER KRYETAR PARTIE, NJE KOMUNIST I DEVOTSHEM.
  PERSHENDETJE NGA NJE ISH STUDENT I DHJETORIT SOT PERTEJ DETIT.

 3. KU ISHIT 25 VJET OR TRIMAERIKANE ! says:

  qe te keni sukses o trima duhet qe:

  1-ti kerkoni falje shqiptareve qe ju disapora shqiptare ne Amerike jeni fajtoret kryesore per shkatarremin total te shqiperise

  2-ti kerkoni falje shqiptareve qe ju dhjetoristet e dhjere te disaporas shqiptare ne Amerike jeni fajtoret kryesore qe pasi shembet enverin e vdekur si kanibale shkuat per vakanca cerekshekullore ne amerike

  3-…nqs nuk vini pikete te pare:

  PRANGAT KRIMINEL BERISHES DHE DEBIMIN E EDI RAMES PER TOLERIM KRIMINAL TE KRIMEVE TE SALIQENIT..ME MIRE MOS HAJDENI KOT..

  do me falni nqs se jeni te paguar per te sjelle Lul BASH KRIMINELIN EN PUSHTET

  1. Litari says:

   Kini shume te trejte…. Dalen. (spiunet) e Ramizit keta Jane me te kuq se te kuqet..,shikoni (shenasi Rama me fanellen e kuqe para 25 vjet me pardesy te “Barrdhe” kurse Grid Rroji u mbush me para nga agjenti Sali Berish…Pra keta tipa, me shoket e tyre vendin e kane burg dhe celast e tyr do te hidhen ne det…….

  2. Litari says:

   Kini shume te trejte…. Dalen. (spiunet) e Ramizit keta Jane me te kuq se te kuqet..,shikoni (shenasi Rama me fanellen e kuqe para 25 vjet me pardesy te “Barrdhe” kurse Grid Rroji u mbush me para nga agjenti Sali Berish…Pra keta tipa, me shoket e tyre vendin e kane burg dhe celast e tyr do te hidhen ne det….

  3. niku says:

   Nje pjese e komentueseve nuk dine cfare flasin, e meritojne te jetojn ne varferi, mbani pushtetaret qe keni prej 25 vitesh. keta pseudo qytetar e skllever nuk meritojne asgje vec varferise dhe skllaverimit te metejshem, pikerisht shqiperia prandaj nuk behet, ketu mungojne qytetaret, ketu mungojne sindikatat, vendi eshte i banuar me njerz qe duane te jetojne ne roberi, por ne fund te fundit eshte e drejte e tyre te zgjedhin midis te jetuarit si njeri dhe te jetuarit si kafshe, bolle qe paria te jete e pasur e ta vjedh perdite.Shteti pa qytetar nuk mund te ndertohet, nje i mencur ka thene: ME JEP QYTETAR TE NDERTOJE NJE SHTET MODERRN.

 4. Trimi says:

  Keta ish berishist,si Rroj, Bojaxhiu etj kujtohen si kofini mbas te vjelave,po ama nje fjale per bemat e Saliut nuk e kan thene.,

 5. pal pith noku says:

  …e kuptuam, ku ishe deri dje bej efendi kur saliqeni shkateronte kete shqiperi. se hani dote punen dhe kerkoni zyren, ky eshte interesi juaj se ne duam realen se sa per loqe kandari ka plot veriu.

  1. Ernest Koliqi says:

   Sa per loqe kandari e per kurva pazari ka plot jugu o copa e injorantit! realen shko e gjeje tek ato miliardat qe ja kishte kursyer gruaja Alfred Pezes! shko e gjeje tek shendetesia falas! shko e gjeje tek koncesionet qe merr Vilma Nushi! shko e gjeje tek arsimi I reformuar! shko e gjeje tek fiqte e lale Erit, breket e Shukriut apo llogjet e Elvis Rroshit! shko se ndoshta ta tregon edhe Donald Trump te cilin e shate si injorante qe jeni!

 6. Votuesi says:

  o Shenasi o Djale…TE TE THEMI TE DREJTEN NE “Mileti” qe asnjehere te Drejte nuk kemi:JEMI LODHUR NGA PARTITE E REJA POLITIKE…
  te Uroj Suksese…..Nje Gje eshte e Sigurt:NUK KAME VOTUAR ASNJEHERE PD-ne e UDB-se::

 7. Geri says:

  Partia tipike që formohet para zgjedhjeve dhe për mare ca vota dhe ti shesin pas zgjedhjeve, kuptohet nëse nuk i kanë shitur para zgjedhjeve.. ?

 8. kastriot says:

  Nje hyrje jo e mire dhe aspak korrekte nga ana e Grid Rrojit “Paria e tiranes…….etj”Dhe ti per dy vite ishe ne sherbim te krimineleve dhe tu deshen dy vjet brenda tyre ti kuptoje se cilet ishin.Mos je pak debil se te tjeret i kuptuan dhe pa qene brenda tyre.Dhe cbere, ja mbathe aty ku e kishe bythen e sigurt kurse te tjeret luftuan,mire apo keq.Dhe qe ti te vish sot pa frike te krijosh nje parti tjeter eshte pune e nje pjese te parise se tiranes kur dhjetoristeve te tjere as u dihet adresa ndersa ju beheni tani trima kur berishes i kane bere patkonjte.Kujt i sherbeni ju tani.Doni te shkepusni vota nga e majta per llogari te copetimit te zgjedhesve.Pse nje parti e re.Mbyllni nje here llogarite me krijesen tuaj monstruoze pastaj krijoni parti te tjera.Dhe mos na trego ameriken sepse dhe ata ndihmuan per ta mbajtur kete monster,dhe presidenti i ri eshte nje njeri qe ka fshehur dhe ka vjedhur.me gjate beni mire tua shpjegoni ju shqiptareve drejtesine e kapitalizmit.ky eshte realiteti.Te vendoset shteti ligjor dhe shume te tjere po e bejne dhe me mungesen tuaj verbuese.

 9. vlonjati says:

  ju dhjetoristat jeni bere si ai partizani qe mburej gjith jeten se kish vrare nje gjerman sa qe fshati i lodhur i thuri bejte.” edhe nje gjerman qe vrave , na çave bythen na çave” , edhe kjo puna juaj keshtu eshte. te fala samarxhinjeve.

 10. LORA says:

  Te tre veriore,,,,pffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffff.

 11. shqip says:

  E provuam edhe ceka,pollo, imami, selami, shehi, e plote te tjere , te dhjere e te permjere. Perfundimi , pas nje stazhi partie ne baze, u kthyen edhe me te devotshem. Te gjithe si nje trup rreth partise e komandantit legjend-shpellar. Uroj shume te jete ndryshe. Te mbldhen intelektuale qe duan te jetojne akoma me kete vend. Per ta mbyllur , ai popull qe jeton atje ka nevoje per nje shkundje te forte. Eshte koha te thyhet binomi ps+pd. Suksese Po qe e thene te mbijetojme. Per ndryshe, degradimi eshte i pa shmanshem.

 12. Daja says:

  O Rroji ! Nqs e ke te veshtire te artikulosh ne shqip konsultoju…… Lexoje me kujdes fjaline e dyte kur thua: ” Nuk ka zgjedhje, ceremoni, ritual, fytyra te shplara, perkujtimore, vrasje mafioze, klan kriminal……” etjer Keshtu sic eshte shkruar kuptohet se atje ne Shqiperi eshte gjithshka ne rregull pasi nuk ka te tilla gjera te shemtuara te cilat ndeshen perdite………
  Gjithesesi …. sa kam degjuar e ndjekur nga ju kam frike se do te mbeteni komplet jashte loje edhe pse keni te drejte per konstatimet.

 13. fieraku NGA ferrasi says:

  Lora je nje idiot i papare.
  Te them idjot se nuk je femer
  Edhe njifemer budallaqe ka mend me shume se ti.
  Po pse or idiot a nuk shkonte Abdul frasheri e kerkontendihmen e kosovare e ne prishtine
  A nuk ishin veriore ATA qe mbeshteten fuqishem Ismail qemalin
  Keni marre edhe meritat e luftes back.
  Po kush ja Shpetoi bythen Mehmet shehut ne sanxhak dhe pastaj ai e pushkatohet mbas clirimit.
  Po ku merr vesh ti nga keto
  Ti je nje b.lepires per nje vend Pune.
  Megjithate me mire se c’è ka thene komentuesi Vlonjati prishet.

 14. Trimi USA says:

  Ku ishe ti bej efendi,kur une luftoja per Shqiperi,sa aktuale jane keto vargje te Shefqet Musarajt per sot,kur keta bythepambuket e dhjetorit 90 mbasi u arratisen kur Saliu mori pushtetin,u kthyen ne 2005-en me ane te lepirjes se bythes te Sali Qenit,dhe tani na hiqen si shpetimtaret e kombit pa thene asnje fjale kunder krimeve te Sali Berishes.Zoterinj, ju ish bythelepiresit e Saliut,mos na cani bythen me “virgjerine”tuaj.

 15. ADEM says:

  Do tja vene emrin Partia e Idealve te Dhjetorit (PIDH)

 16. Eksperimente ,le te provohen edhe keta,fjalet ishin shume te bukura,ndoshta nuk fitojme gje ,por skemi c’far humbim se te humbur e te humbur jemi

 17. Peco says:

  Ketu, or cunat e xhaxhait, ka hyre e keqja aq thelle, sa nuk ka bir nene qe i bene derman. Vetem FBI, Interpol, dhe ndryshimet qe pritente ndodhin ne drejtesi, jane shpresa e fundit. Sidoqofte, nisma juaj vlen te pershendetet. Por duhet ta keni te qarte besoj, se, nese nuk i bashkoni forcat me te tjere, atehere rezultati ka per te qene vertete per te qeshur, ose sic thuhet zakonisht ne te tilla raste, ” i ardhte keq zotit”.

 18. Bushi says:

  Per Shinasi Ramen kame respekt.Kame lexuar te gjitha shkrimet e tija,me kane pelqyer dhe me kane bindur per drejtesine dhe permbajtjen e tyre.Te tjeret nuk i njohe.Nqs ju,qe po beni kete levizje te re politike,ka qellime te mira do ju mbeshtesim.E kame ne kuptimin qe po qe se luftohet kryekrimineli Sali Berisha,dhe bandat e tija qe shkaterruan shqiperine,dhe do te luftoni qe Edi Rama te jete perseri kryeminister,do t’ju mbeshtesim.Edi Rama deri sot e ka justifikuar pozitivisht detyren e tij si kryeminister,ka punuar mire.Nuk eshte vrases,kriminel apo hajdut siç e akuzon kryekrimineli Sali Berisha.Populli do,Saliu ne litar,dhe eshte pak.

 19. amerikani says:

  Per ata qe nuk dine te lexojne. Shinasiu dhe Gridi jane veriore nga Shkodra por Karanxha eshte nga Vlora e jo nga Veriu…………………..

 20. adnan kondakci says:

  Levizje e kote, njerez te deshtuar, aksion politik si kofini pas te vjeli, aktore qe jane krejt jashte realitetit shqiptar. Shenasiu mund te jete burre i mire, por eshte gjithmone aut. Ende mbron mendimin se Ramiz Alia nuk ishte ideatori i gjithckaje qe u be ne dhjetor. Rroj deri ne 2006, pra kishin kaluar 15 vjet, nuk e kishte njohur Berishen! O njerez nga pertej deti: Jeni thjeshte teorikw, kujtoni se populli qe nuk di ku ka koken mezi po ju pret. A nuk ju mjafton pervoja e Cekes &Co. Po Selami perse nuk krijoi force politike? Nje vrime ne uje. Vertete nuk e kuptoni se populli nuk don t’ia degjoje me zerin asnje partie. A nuk e dini se mashtrimi i fundit i Rilindjes e coroditi aq shume kete popull, sa i humbi edhe atw pak shprese qe i kish mbetur. Nese kjo nisme eshte e juaja, keni marre fund pa e filluar, Nese pas jush eshte dikush tjeter, ai nuk e njeh realitetin shqiptar ose don te beje zhurme kot, se askujt nuk i rruhet per studentet e dhjetorit, sepse ata te gjithe u treguan tw paafte, ose u shiten per pese aspra. Ka forma te tjera si mund te hyhet ne politike. Ju jeni ne rrugen e gabuar, Gjithsesi paci fat.

 21. sta says:

  Shenasiu nje deng pa marke si ne kohen e rinise se tije. Grid Rroi nje bythe lepires. Po nuk e pate njohur me pare Berishen qe i sherbeve ne vitin 2006 or Grid. Nuk kane per te sjellur asgje te re dhe do vene me keq se partia e Blushit dhe Bojaxhiut.

 22. BUJARI JU DEGJON says:

  “Bleta Shqiptare”!!!…
  Dy karet: Shenasiu dhe Rroji 🙂
  Trupi: Kar-anxha 🙂
  Gabim shtypi :Karet te lexohet krahet 🙂

 23. perivolo says:

  Dikush qe jeton per 25 vjet ne nje shtet perendimor dhe aq me teper ne shtetin-superfuqi eshte e sigurte qe ka ndergjegje kryesisht amerikane.
  Kuptohet qe duke operuar ne vendlindjen ballkanike avash-avash do ambientohen dhe do funksionojne sipas rrethanave dhe veseve tradicionale.
  Rendesi ka qe jane te derguar nga pronari pertej Atlantikut dhe kane mbeshtetjen e tij. Kjo mund te perkthehet (negativisht)si nderhyrje ne punet e brendshme dhe cenim i sovranitetit,por ne rastin e Shqiperise eshte akt filantropik ose filonjerezor per nje popull te vuajtur qe po katandiset dhe i pashprese,qe pervec shfrytezimit prej qarqeve te brendshme po behet viktime dhe e qarqeve te jashtme ekstremiste.
  Pronari e shikon qe ne kete cep po pergatitet nami,populli eshte si nje anije qe shkon nga stuhia ne stuhi pa gjetur qetesi dhe plus qe anija rrezikon te kapet nga pirate te ndryshem.
  Superfuqia e shpetoi Shqiperine,e krijoi,e themeloi dhe duket se vazhdon ta mbroj.
  Thone se te dobetin e mbron zoti,ne rastin tone e mbron superfuqia,besoj se eshte ne interes te drejtesise,paqes dhe stabilitetit.
  Duhet te ndryshoj realiteti politik,qofte dhe duke eksperimentuar,me poshte nuk ka ku shkon!

 24. Jimi says:

  Edhe ty te kishte manget ky vend!? Ti nuk bere prokopi ne te ri do te besh tani ne pleqeri!?
  Asaj sofre qe ti kerkon te rrembesh ndonje thele nuk i la gje qoftelargu, per te tjeret qe do te vinin pas. Nuk la gje larua qe te haje balua!
  Ti duket qe vjen nga nje planet tjeter! E di c’ke? Rri rehat e ha buke ne trasten tende!

 25. Devolliu says:

  Shpresojmë që të marrë fund Partia FASHISTE e Sali Shpellarit, dhe të krijohet një Parti Demokratike e vërtetë.

 26. inf says:

  shenasi rama eshte ajka e studenteve dhe i uroj sukses por jo vetem bashkohuni sa
  me shume se ket lukuni hajnash e horrash nuk e hani dot ,kshu qe i bije qe populli
  njerzit e mjere te presin dhe 25 vjet te tjera dhe atehere ka mbaru çdo gje
  nuk ka shpetim po nuk u Rras nji Qeveri me Proktetoriat Nderkombetare qe ta PASTROJE ME THEMEL
  RRUGE TJETER NUK KA ;;;NUK KA BIR KURVE DHE DJALE NENE QE PASTRON POLITIKEN NE ALBANISTAN pik

 27. Plaku Xhuxhumaku says:

  Sa te jete Partia E Punes me ne krye udheheqesin e dashur te popullit shqiptar Edvin Bythaman Rama, ju te tjeret perpiqeni me kot. Partia jone e lavdishme i ka rrenjet thelle ne bythen e popullit shqiptar dhe nuk shkulet kollaj. Ne edhe bar do te hame dhe voten nuk ia japim askujt tjeter pervec Partise sone te Lavdishme te Punes, pardon Socialiste.

 28. Tony says:

  O DEVOLLI o PANXHAR rakicke

 29. Endri says:

  SHQIPERI HESAPI, GJITHMON TE NDARE.
  100 PARTI ME NJE BYTH VEND. BOJAXHIU HAP NISMA MBLEDH CA KOKRRA, BLUSHI HAP LIBRA MBLEDH CA KOKRRA KY HAP PARTI MBLEDH CA KOKRRA NE FUND NGELIN KASHT E KOQE. KAQ TRUSHKULUR JENI QE NUK MBLIDHENI BASHKE E FORMONI FIVKA TE HAJRIT.

 30. apokalips says:

  I ke rene pikes info. E vetmja shprese ngelet vetem protektorati te pakten 100 vjet, nje nje shtet i fuqishem si Britania apo Gjermania. U provuan shqiptaret dhe doli fjala e nderkombetareve qe shqiptaret nuk dine dhe nuk bejne dot shtet, dhe kete po e shikojme dita dites. Boll me me qeveri shqiptare nese mund te quhen qeveri se me shume duken si tribale.
  Pas 100 vjetesh protektorat kur te pregatiten elita shqiptaresh te devotshem, dhe pergjegjes per shtetin dhe qytetaret e vet le ta marin ne dore qeverisjen e shqiperise.
  Sa deme i kane bere keta zullumqare te vetquajtur politikane ( se vetem politikane nuk mund tju thuash, se skane lidhje fare me politiken, ngaqe duket si e katandisen vendin ) nuk i ka bere asnje pushtues ketij vendi , sepse pushtuesit te pakten sollen disa gjera ne kete vend , ndersa keta e zhvaten dhe i nxoren pasurite jashe ketij vendi. TURP TE KENE NJEREZ PA SEDER , PO NA TALL DHE MAQEDONIA.

 31. Emigranti says:

  Shum shpejt i paska dal gjumi ketij

 32. Meqe komentet vazdojne, po them dhe do them ne vazhdim, ne rast se do shkruaj,per te vetmen teme, qe s’eshte prekur ; situata ne te cilen ndodhemi eshte per te vetmen arsye : Kalimi ne islamizem, shprehur me gojen e sali berishes.Thash me gojen, se sugjerimin e ka bere, lob made in USA, per arsye strategjike. Rimbursimi dhe privilegjimi i pafund, i ish “te perndjekurve” dhe me thelbesorja, kthimi i prones ish “pronarve”. Kjo e fundit eshte varrosja e c’do legjitimiteti shoqeror,sepse sanksionon me ligj, ndarjen e shoqerise ne klasa . Dhe shoqeria me klasa, eshte “shoqeri” xhungle dhe ligji i xhungles, nuk vepron me PARTI, kushdo qofshin partite dhe DREJTUESIT e partive……

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *