Tirana ka transportin publik më të lirë në rajon

autobusTirana ka transportin publik më të lirë në rajon.

Lajmin e bën me dije agjensia  Numbeo.com, e cila merret kryesisht me llogaritjen e kostos së jetesës për gjithë vendet e botës.

Përmes një raporti të publikuar mbi vendet e rajonit, ekspertët dalin në konkluzionin se  çmimi i biletës për transportin publik në Tiranë  shënon shifrën më të ulët nga vendet e rajonit.

Tirana me 0.29 euro, ndiqet pas nga Kosova me 0.40 euro, Maqedonia me 0.57, Mali i Zi me 0.70 dhe Serbia me  0.72.

E përllogaritur me abone, ky shërbim rezulton edhe më i lire, ku vende si Maqedonia e kanë  19.47 apo Mali i Zi me 25 euro dhe Serbia me 25.04 euro.

REMOTE_ADDR:[]

9 komente në “Tirana ka transportin publik më të lirë në rajon”

 1. Albi_I says:

  Por edhe absolutisht me te dobtin. Po me sa duket EriVeli po pergatitet per nje tjeter rritje cmimi dhe po pergatit propaganden nepermjet Meros.

 2. aqifi says:

  Tirana me transport publik ?!!! Wow kur ka ndodhur kjo?

 3. sa eshte rroga ne ato vende morre qorra ose jui te pasurit qe beni krahasime skandaloze.shkalla e krahasimit behet me pjesen e varfer te popullsise dhe jo me te pasurit si puna juaj qe hidhni ne treg te tilla cmendurina.zoti ju falte dhe ju denofte duke ju barazuar me te varferit qe marrin ne muaj 200 euro.

 4. ina says:

  he mo jeni bo t’gjithe pjese e propagandes se bashkise ah. Ndoshta eshte mire qe kur te jepni cimimin per transportin, ta shoqeroni dhe me informacionin qe Shqiperia ka pagat me te uleta ne rajon. Edhe me informacionin qe autobusat e Tiranes jane me te piset, me te pakte e me cilesi me te ulet se ne rajon. pastaj hajde te flasim per cmimin

 5. Aksi says:

  Sherbimi i transportit publik mund te jete me i liri, por nga ana tjeter nuk meriton te quhet “sherbim”. Me teper eshte “tortura” e transportit publik, kur nuk ka nje plan mbi oraret e operimit te autobuzave, rregull e minutazh per ndalesat ne cdo stacion, apo trajtim njerezor kur gjendjesh brenda ne autobuz. Thene kjo, ai 50 lekshi i autobuzave ne Tirane te pakten, eshte shume i shtrenjte!!

 6. XIXA says:

  ME KETO CMIME NE VENDET E CITUARA MUNDE TE ECESH 1 ORE NDERSA NE SHQIPERI EDHE PER 1 STACION TE MARRIN 40 LEK, DHE CILI ESHTE CMIMI NE RAPORT ME PAGEN. NE ITALI PERSHKON 60 KM ME 4.2 EURO QE DO TE THOTE QE ME NJE PAGE DITOR PERSHKON 600- 700 KM , SA LEK DUHEN PER TE BERE KETE DISTANCE NE SHQIPERI . A DALIN RROGA E 3 DITEVE.

 7. odeta says:

  pooo vertet me te lirin dhe me te felliqurin kemi..mjafton te ndjesh eren e djerses, te alkolit, ndalesat me vend e pa vend mjafton ti therasesh shoferit dhe e ndalon autobuzin tak fak….njerzit qe shtyen e rine si sardele (Linja e Kopshtit Zoologjik dhe Kristali), oraret qe nuk jane afishuar ne asnje vend..mjer ne

 8. buj says:

  eshte me i shtrenjti me i dobti edhe nje tallje me njerezit me 5 autobuze unaza, sh mire na behet se kjo nxjerrja info, Mali Zi kshu, Serbia ashtu… vetm ktu i degjoj, une kam levizur me taksi ne Mal te Zi, absolutisht me lire se ktu derii ne aeroport 3 euro edhe qenkan autobuzat me shtrenjt, ok rriteni ne emer te rajonit, mire ja boni ktij ketij qullac mileti

 9. Brahoo says:

  Bravo Tema ; Keshtu duhet te pergatitet bagetia qe te kuptoje se si do rritet çmimi.

Lini një Përgjigje te SALI HYSNELAJ Anuloje përgjigjen

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *