Denoncimi/ Gjenerali serb: Një ish-ministër shqiptar ishte spiuni i serbëve në UÇK

uckIsh gjenerali i ushtrisë serbe, Stevan Durovic ka zbuluar se ushtria serbe ka pasur spiunë shqiptarë të përfshirë në UÇK, të cilat sipas tij ishin lehtë të gjindeshin ngase shqiptarët shiteshin për disa qindra marka.

Durovic, tha “Kishim spiunë në UÇK dhe e dinimin çdo lëvizje të Adem Jasharit . E dinim se me kë shkonte, kë takonte si dhe prej kujt financohej”.

Ai ka shtuar se ushtria serbe ka mundur ta vrasë Adem Jasharin, kur donte vete. Kjo për arsye se në UÇK ata kishin tre spiunë, të cilët kanë punuar kundër Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, dhe sipas tij ata ishin kushërirë të Jasharit.

Stevan Durovic tha se më së shumti i ka ndihmuar një ish ministër i Kosovës, i cili ka pranuar të punojë si spiunë për ushtrinë serbe. Nga ai kanë marrë informacionet për gjithçka në lidhje me Adem Jasharin./gazetametro.net

REMOTE_ADDR:[]

5 komente në “Denoncimi/ Gjenerali serb: Një ish-ministër shqiptar ishte spiuni i serbëve në UÇK”

 1. Arber says:

  Shqiptaret e kane ne gen spiunllekun.

 2. Xinxifile xinxifuqe says:

  Ndifta ky deklarim eshte per te futur ndasi mes kosovareve, ndryshe le te tregoje se cilet jane ata. Mos u trazoni nga shpifjet ose tregime te tilla qe kerkojne te fusin perçarjen mes shqiptareve. Kujdes.
  Xinxifiqe xiinxifuqe

  1. Undefined says:

   Ja ke fut kot…historia nuk rren …koqevaret edhe sot vdesin per nenen Serbi.
   Qe nga Thaqi, Mustafa apo harruat bizneset e ngushta midis Haradinaj dhe firmave Serbe.
   Po spiuni Sali, Basha dhe Noka i Kukesit.

   Per cudi kane te perbashket te qenit Sunita.

   1. E vertete says:

    Keto jane genjeshtra te perditshme te shovenistve serb,deshirojne percarje dhe asgje tjeter.Babai serb,Qosic thonte:genjeshtra eshte patriotizem ke kanibalet sllave!Kush i beson keti monstre,duhet te kete gene te njejta me te!

 3. Dionis says:

  Undefined per here te pare ke bere nje koment te sakte nuk te heq asnje fjale e verteta eshte e vertete

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *