FOTOT/ I shpërthen cigarja elektrike në gojë, ja pasojat e frikshme

Andrew Hall nga Shtetet e Bashkuara ka humbur shtatë dhëmbë dhe ka pësuar djegie të shkallës së dytë në faqe, pasi cigarja elektrike i shpërtheu në gojë.

Hall po përgatitej të shkonte në punë në shtëpinë e vet në Pocatello, Idaho, kur cigarja elektrike i shpërtheu në gojë, transmeton Express.

Cigarja u shpartallua në copa në gojën e tij, duke ia nxjerrë dhëmbët dhe djegur fytyrën dhe qafen.

Ai ka publikuar fotografi nga spitali ku është duke u shëruar pas këtij incidenti.

Kjo nuk është hera e parë që përdoruesit e cigareve elektrike e pësojnë nga shpërthimi i tyre.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a1-243-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a1-243.jpg","attachment_id":"616234"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a2-227-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a2-227.jpg","attachment_id":"616235"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a3-217-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a3-217.jpg","attachment_id":"616236"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a4-206-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a4-206.jpg","attachment_id":"616237"}]

3 komente në “FOTOT/ I shpërthen cigarja elektrike në gojë, ja pasojat e frikshme”

 1. Perdorues Cigare Elektronike says:

  Kjo nuk eshte as hera e pare dhe as e fundit, per sa kohe do ket idiote qe nuk interesohen se cfare perdorin.

  Shumica e klienteve kerkojne dicka te lire, pjesa tjeter nuk interesohen te edukohen se si ta perdorin saktesisht produktin qe blene. Aq me keq kur ka edhe nje pjes tregtaresh qe mendojne vetem per fitimet e veta dhe shesin produkte sa me te lira, pa e vrar mendjen se cfare rreziku i shkaktojne klientit.

  Rasti ne fjale, nje perdorues fillestar, ka marre nje produkt mekanik. Ai produkt eshte per perdoruesit shume te avancuar, qe njohin ligjet e fizikes mire dhe dine cfare bejne me rezistencat. Pra, ka blere nje produkt dhe i ndertonte vete rezistencat, ne vend qe ti blinte nga prodhuesi zyrtar.

  Eshte njesoj si te blesh nje BMW, ti besh nderhyrje ne rrjet apo motorr, dhe pastaj ti ankohesh BMW pse nuk ka bere nje produkt te sigurt. Pra, kushdo qe ben nje veprim te tille do etiketohej si idiot dhe do lihej ne budallallikun e tije dhe jo ti jepej vemendje mediatike.

  Nese do dedikohej kaq vemendje per viktimat e kancerit cdo dite, si rezultat i pirjes se duhanit, atehere nuk do kishte hapsire te mjaftueshme per asgje tjeter ne media. Por si zakonisht media kerkon te kaloj vemendjen aty ku terheq me teper klikime, apo aq me keq aty ku kerkojne paguesit e tyre ne prapaskene per kete PR – kompanit e duhanit dhe ato farmaceutike qe duan te vazhdojne te ken viktimat e veta te varura nga duhani apo te perdorin medikamentet e kancerit. Gjithesesi, kush di te gjykoj per informacionin qe i jepet, di te bej dhe zgjedhjen e duhur

 2. Perdorues Cigare Elektronike says:

  Perse nuk postohet komenti?

 3. Sali Kari says:

  Besoi se ky miku do ta leje duhanin nje here dhe mire , vetem keshtu mund te kuptosh demet e duhanit

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *