Ish-juristi i CEZ, Romeo Karaj paralajmëron Berishën: Paratë që vodhe do të të hanë

Romeo-Karaj-avokati-i-OSHEE-905x395Ish-­juristi i CEZ, Romeo Karaj, i cili tha dje se PD­-ja po planifikon që ta vrasë duke inskenuar një alibi vetëvrasjeje, ka reaguar sërish sot për sulmet e opozitës.

Ai paralajmëron ish-­kryeministrin Berisha se një ditë, paratë që ka vjedhur nga shqiptarët “do ta hanë”.

Ja çfarë shkruan ai:

 

“Pergjate angazhimit tim ne procese te ndryshme arbitrimi dhe investigimi, kam konstatuar se: kur palet perballen me prova dhe fakte te pakundershtueshme, ato mundohen te godasin apo denigrojne ate qe zbulon dhe ofron keto prova dhe fakte. Keshtu po vepron tani ndaj meje kopeja e Berishes.

Te terbuar nga perballja me te verteten e ofruar nga une, po kalojne ne marrezi duke shpifur pa dogane fare. Deklarojne se une paskam bere korrupsion kur une kam qene drejtor i peshematjes.

Keta mjerane qesharake do ta mesojne shume shpejt se fatkeqesisht per ta une as nuk e di se ku bie kjo ndermarje dhe jo me te kem punuar ndonjehere ne te.

Po keshtu deklaroj publikisht se kurre nuk ka pasur ndonjehere procese korrupsioni kunder meje. Kete gje mund ta verifikoje lehtesisht kryekusari se prokurorine e ka akoma nje domain te tij.

I them Berishes se deri tani ti ke ngrene parate tona, por tani e tutje do te te hane parate ty”.

REMOTE_ADDR:[]

11 komente në “Ish-juristi i CEZ, Romeo Karaj paralajmëron Berishën: Paratë që vodhe do të të hanë”

 1. Angjelini says:

  Te shpresojme por dyshoj se ky i korrptuar do perfundoj ne qeli. Berisha ka vrare, ka shitur interresat e kombit, ka vjedhur dhe s`ka lene gje pa bere gjate ketyre 25-viteve kundra vendit te tone por ja qe eshte akoma i lire.

 2. Zgjohu SHqipo ! says:

  bravo e madhe dhe te lumte Romeo djali,ti po qe i paske hallatet kuadrate !!!
  shqiptari ta thote ne sy jo si kurvat edhe burrat kurva.
  Kopeja e pd bythe shitur tek nje kryekusar e the mire .

 3. Asus says:

  Krimet e Berishes nuk kane nevoje per fakte, po per gjykata. Ka plot ngjarje qe peshojne me shume se leket. Vrasje ne mes te Tiranes (21 janari), vrasje prane Tiranes (gerdeci), vrasje larg Tiranes (remzi hoxha), Trebicka, etj…. Po Shqiperia nuk ka gjykata qe te gjykojne krimet.

 4. Kevin says:

  Bej kujdes Karaj mos dil per gjah se ndoshta peson ndonje alsident

 5. Beni USA says:

  Po ku ishe deri me tani ti o Pishtar i “drejtesise” Ylberiste e Sorosiane, apo si Hihena qe jeni ngele pa ndonje kocke dhe fillove te hidhesh ne sulme per ndonje kocke nga Taulant Palla, ajt suksese dhe Bythe te forte pace deri ne funde te procesit deri sa te sqarohen gjerat nga prokuroria juaj e rilindur nga Vetingu, pastaj dile e kakarise mose dile sote e hidhe pordhe tymse te qelbuar te dejta per mashtruesi si Taulant Palla

  1. SHQIPTARI says:

   PO PSE O BENI ECEN VETE,,,U MERZITE TI SE PO AKUZON SALI PROTOPAPEN,,,,JANE PARATE E SHQIPTAREVE DHE JO TE USA KU JETON TI,,,PASTAJ JU KENI DOLLARIN,,,KY PO FLET PER EURO,,,,,HAHAHA,,, KA AKOMA SYLESH QE HIDHEN PERPJET KUR U PERMEND BACEN SALI,,,,,

  2. arber,,,, says:

   Mossss,,,, se na merzitet Benin ecen vete,,,,,po mos u merzit o beni,,,,se saliu i ka vjedhur ato para,,,do ti apo nuk do,,kjo eshte e vertetà,,,,,po prandaj arriti fa shkerdhej kete vend saliu,,,se ekzistojn akoma ca bena si puna jote,,,,,,,jeto me kujtimet dhe nostalgjine e saliut, se saliu la vdekur ne 2013,,,,,,,,,,

 6. lori says:

  Bravo Romeo?!
  Nga e di qe do ti krijojne alibi?! Apo ja thane dhe I treguan edhe per alibine? Lol.

 7. vjola says:

  Hallall buken Romeo .

 8. fevzi says:

  Po qe se Saliu te ka futur ne kuadrat bej kujdes miku im, se ai ka dhe paguan njerez akoma per te realizuar qellimet e veta.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *