Lulzim Basha tërhiqet: PD do të marrë pjesë në zgjedhje

basha aleatPas paralajmërimeve të shumta për bojkot të zgjedhjeve, Lulzim Basha ka bërë një hap prapa.

Ai ka deklaruar ditën e sotme, se PD do të marrë pjesë në zgjedhje.

Qeveria dhe mjetet e saj të propogandës janë lëshuar me klishe merr pjesë, s’merr pjesë PD në zgjedhje.

Partia Demokratike merr pjesë në zgjedhje dhe zgjedhjet do jenë të lira dhe të ndershme.

S’ka asnjë skenar tjetër.

Ne do luftojmë për zgjedhje të lira dhe të ndershme.

Ndaj asnjë minutë kohë s’do harxhohet pa nisur përgatitjet për procesin e ardhshëm zgjedhor.

Të gjitha strukturat e PD do angazhohen në një proces të hapur komunikimi me qytetarët…’, tha Basha.

Por Basha u ndal sërish tek kushti për votim elektronik.

Disa përpjekje të mjerueshme të mazhorancës dhe të tellallëve të tyre e mercenarëve të tyre po përpiqen të na japin kohën si justifikim, s’ka kohë për të garantuar zgjedhje te lira.

Koha për zgjedhje të lira dhe të ndershme s’mbaron kurrë ndaj t’i lënë brockullat, t’i lyejnë më gjalp dhe t’i hanë për vete se shqiptarët nuk i hanë.

Cdokush të matet mirë para se t’i propozojë shqiptarëve një standart që nuk e pranojnë.

Qeveria mos të fshihet pas një gjethe fiku, por t’i thotë pse s’pranon votimin dhe numërimin elektronik dhe nëse nuk e pranon cfarë alternative tjetër japin? Jemi të hapur të diskutojmë nëse kanë alternativa të tjera”, tha Basha pas nje mbledhje me kreret e degeve te partive ne rrethe.

REMOTE_ADDR:[]

7 komente në “Lulzim Basha tërhiqet: PD do të marrë pjesë në zgjedhje”

 1. Kola says:

  SHQUPI eshte bere tamam bordello qe c’thote ne darke nuk e thote ne mengjes, sikur i plasi kujt se do marrin a s’do marrin pjese ne zgjedhje. Ky eshte shkaku qe kane fituar neverine e shqiptareve te cilet kane per ta ndeshkuar rende me vote. Puna me e mire qe u mbetet per te bere eshte qe ta shkrijne kete mut partie, bije te denje te PPSH-se dhe te krijojne nje tjeter mbi te tjera parime politike.

 2. shqip says:

  Nuk eshte fjala e fundit. Duke njobur personazhin, deri be qershor do ndryshoje qendrim plote here. Derisa ka ndryshuar mendim, do te thote se diçka po kurdisin. Me siguri ka ndonje presion nga nderkombtaret per te hyre ne zgjedhje. Perndryshe dalin zbuluar si bande çetnikesh, jo si parti.

 3. Lulushi ne kopeshtin e SHQUP-it says:

  E more Lulush si je katandisur, peshtymen qe hodhe per mos pjesmarrje ne zgjedhje nuk e le as te bjere ne toke, por qe ne ajer e lepive, merri edhe ata “aleatet” qe te rrine nga pas qe kane disa Particka e shkoni te hani ndonje pershesh, po t’u kete lene gje Saliu….

 4. albi says:

  Lylezim bytheci , keni per tu shpartalluar ne qeshor ,,sahanlepirsa e UDB-se vafshit ne hale o bij kurvash sllav

 5. demokrate e thjeshte says:

  Z.Basha ne zgjedhje duhet marre pjese, pavarsisht se zgjedhje te lira Shqiperia s’ka patur ketu e 26 vite me pare, por gjithsesi ju te gjithe se bashku duhet te shkoni drejt asaj qe dhe Shqiperia te mesohet te votoje e lire dhe ti thote Po ose JO, asaj qe vete zgjedhin qytetaret. Zoti Basha para se te hyni ne zgjedhje do benit mire te merreshit jo pak me qytetin e Kukesit. Ne Bashkine e Kukesit po behet hataja ne te gjitha drejtimet si ne fushen e perzgjedhjes se kuadrove, si ne fushen e shperndarjes se buxhetit si dhe ne ate miratimit te ligjeve nga Keshilli i ashtequajtur bashkiak i Kukesit. Zoti Basha behet shperndarja e buxhetit te vitit aktual, pa pranine ose pjesemarrjen e Kryetarit te Bashkise dhe per rrjedhoje, buxheti ndahet ose me sakte sakatohet sipas deshires se anetareve te ketij keshilli, por qe normalisht duhet te kene marre miratimin ne heshtje te kryetarit. Kryetari i bashkise eshte lidhur kembe e duar me kryetarin e Qarkut ish banditin Abdein Oruçi si dhe i ka dhene te gjitha tenderat per hapjen e rrugeve (shifini keto tek pagesat e Thesarit ne sistem), perpos kesaj kane ndare nje fond prej afro 2 milion lek te rinj per ta perdorur per halle ose qejfe, i kane dhene 500 mije lek te rinje nje anetari keshilli Xhevdet Sopaj per te “sheruar gruan”, se me çfare do sherohet i gjithe populli i thjeshte, kete e dine ata, por qe pritet te vihet kryetar i keshillit bashkiak, pas nje mocioni mosbesimi qe i kane bere bandat kryetarit aktual z.Lavdrim Shehu, Se ku e ka Bashkia e Kukesit gjithe kete luks te beje nje shperndarje te tille te buxhetit?!, kete e dine vetem ata kriminelet brenda keshillit. Zoti Basha te gjithe anetaret e keshillit kane njerez te punesuar prane bashkise kukes, ne kembim te votes qe ju duhet here pas here. kryetari Bashkise ka vene drejtor te Deges se Bujqesise vellaun e tij z.Bujar Shehu, drejtor te Pyjores nipin nje me mbiemer Hallaçi me duket, drejtoreshe çerdhe/kopshti motren e tij shtepiake me mbiemer Duraku, te gjitha keto jane te dokumentuara zoti Basha. Ka marre ne pune te gjithe demokratet me shkolle e pa shkolle, qe gjithmone vetem te njejtit hane, thua se ka ardhur ne krye te bashkise vetem me ata 50-100 votat e tyre. Zoti Basha ju lutemi merrni fatet e Kukesit ne dore, pasi po e shperbejne jo vetem partine demokratike te Kukesit, por te gjithe Kukesin mbare, personat sa siper. Nuk kemi ku te shkojme zoti Basha, jemi ne shtepine tone, kontribues e dashamires te vendit tone, Nuk kemi vjedhur Kukesin e kuksianet per te blere prona e shtepi ne Tirane e gjetke ne bregdet, siç bejne ata qe vijne e bejne ligjin ne Kukes e ne darke ja mbathin ne Tirane e gjetke. Ju lutemi zoti Basha, veproni, mos nigjoni strukturat tuaja ne Kukes se te gjithe kane frike te flasin nga krimi dhe kriminelet qe kane kapluar Kukesin. per kete te jeni i sigurte. Nuk ju genjej.

 6. Don says:

  ky lylzim kacoja flet ne emer te shqiptareve!? Cfare shakaxhiu!

 7. kopani says:

  Sherbimi me i mire i Shqupit do jete ti hape rruge , subjekteve politik berse reale me dinjitet e vlera tespektit te se Djathtes Shqiptare .

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *