Nikoll Lesi-Ramës: Ke smirë për Metën e Bashën, por lutju Zotit që me kaq ta ketë inatin Trump

trumpPas lajmit të Top Channel, se në ceremoninë e inagurimit të presidentit Donald Trump, nuk ka asnjë të zyrtar të ftuar nga Shqipëria, me përjashtim të ambasadores shqiptare në Uashington, Floreta Faber, Nikoll Lesi ka bërë një shkrim te “Koha Jonë”.

Sipas Lesit, ky është një lajm i fabrikuar nga Rama, për shkak të smirës dhe xhelozisë që ka.

Që të jemi korrekt me të vertetën në raport me inatet, thashethemet, qejfmbetjet, kulisat për mospjesëmarrësit shqiptarë endërrues në ceremoninë e Inagurimit të Presidentit të SHBA Donald Trump duhet të themi se nga Shqipëria do marrin pjesë Kryetari i Parlamentit Ilir Meta, Lideri i Opozitës Lulzim Basha, Ministri Blendi Klosi dhe deputeti i PS-së, Ervin Bushati. Po kështu dhe ambasadorja e Shqipërisë në SHBA, Floreta Faber. Por sapo doli lajmi zyrtar për këtë delegacion nga Shqipëria filluan kulisat dhe qejfmbetjet politike në Tiranë se përse nuk janë futur në listën e ftesës së Trump.

Natyrisht që pjesëmarrja në një ngjarje të tillë është krenari e dinjitet, por duhet të jesh i ftuar pikësëpari, pasi në të kundërt nëse do të ishte siç shkruan një media se “ i kanë blerë biletat 500 dollarë për të marrë pjesë te ceremonia e Trump”, atëhere vetëm që merrte pjesë Edi Rama do kishte blerë 100 bileta! Apo ish-kryeministri Berisha mund të kishte blerë me shumë. Por protokolli presidencial i shtetit më të fuqishëm të botës, SHBA ka rregulla striktë në ftesa, pasi nuk është shfaqje apo koncert ku mund të paguash biletën dhe të futesh. Ka protokoll, siç ka natyrisht edhe lobe apo klane politike, të cilët ftojnë miqtë e tyre. Politika i njeh lobingjet, pasi janë rregulla të hapura në politikë, ku sejcili kongresmenë, senator, Departamenti i Shtetit si dhe stafi i Presidentit Trump fton miqtë e tij të besueshëm me të cilët do të mund të punojë në të ardhmen.

Nisur nga xhelozitë dhe smirat e politikanëve të caktuar në Tiranë, pse nuk është ftuar, nuk mund të arrihet deri në denigrim të Ceremonisë së Presidentit Amerikan Trump, ku mjafton të paguash një “biletë” apo diçka nën dorë dhe ftohesh apo futesh aty ku janë njërëzit me të fuqishëm të globit. Po të ishte kështu krejt deputetët biznesmenë apo kushdo që ka 5 mijë dollarë në Shqipëri dhe që e simpatizon Amerikën do të kishte blerë një biletë! Dhe Ceremonia do të mbushej me qindra shqiptarë!

Nuk është kështu dhe denigrimi deri në vulgaritet tregon smirë, porse edhe keqdashje ndaj miqve tanë amerikanë.

Natyrisht për të qenë realist në Ceremoni duhej të ishte ftuar edhe kryeministri Edi Rama. Pavarësisht se çka thënë ndaj Trump para zgjedhjeve. Ishte fushatë dhe fushata pranon edhe kundërvëniet deri në denigrim. Nuk kishte, fjala vjen, pse të ftohej ministri Klosi dhe deputeti Ervin Bushati para Edi Ramës. Nuk është se kemi gjë me Klosin dhe Bushatin, pasi janë politikanë korrekt, porse nga PS dhe Qeveria duhej Edi Rama. Por këtë nuk e vendosim ne në Tiranë. E kanë vendosur në SHBA, njërëzit e Donald Trump. Mundet që edhe Trump mban inat, sepse njeri është edhe ai. Të paftuarit të shpresojnë se, do Zoti, me kaq e ka inatin Presidenti Trump!

Nëse do kishte fituar Hillary Clinton natyrisht që Edi Rama do të ishte ndër të ftuarit e Ceremonisë dhe mediat e tij nuk do thonin se ” bleu 500 dollarë biletën”, pasi nuk kishte pse të ndodhte sepse ftesat nuk blihen. Ato jepen sipas preferencave të stafit të Trump dhe interesave amerikane”, thuhet në shkrimin e gazetës së Lesit.

Siç pohohet dhe nga vetë Departamentai i Shtetit, veç ambasadores së Shqipërisë në Amerikë, Floreta Faber, askush tjetër nuk është i ftuar.

Por disa zyrtarë dhe politikanë shqiptarë, mes tyre kryetari i Kuvendit Ilir Meta, kreu i opozitës Lulzim Basha, kryetari i Partisë Republikane Fatmir Mediu, ministri Blendi Klosi dhe deputeti socialist Ervin Bushati janë nisur për të marrë pjesë në këte ceremoni.

Top Channel thotë se ata do marrin pjesë në “Mëngjesin Inaugurues të Presidentit”, aktivitet ky i cili zhvillohet në fakt në Trump International Hotel e jo në ambientet zyrtare të Uashingtonit.

Një biletë e tillë shitet deri në 500 dollarë nga stafi i presidentit Donald Trump.

Biletat janë pa emër dhe shoqërohen nga formulari i pagesës.

Gjthësesi, kërkesa mbetet e lartë dhe rezulton se këto ftesa janë shitur shpejt.

REMOTE_ADDR:[]

28 komente në “Nikoll Lesi-Ramës: Ke smirë për Metën e Bashën, por lutju Zotit që me kaq ta ketë inatin Trump”

 1. boom says:

  O Trapa adhurues te Trumpit mos kujtoni se Trump do lejohet te beje me Ameriken si i do qejfi. Prisni dhe do shihni qe Amerika do e zgjidhe edhe problemin Trump.

 2. Shqupisti says:

  Idjot i lindur.. Ti duhet te ishe djegur nga berisha bashke meGazetten tende, e prap lloji yt do. ti ishte mirenjohes atija.

 3. ceni says:

  O Nikoll Lesi, e ke shkruar duke kujtuar se organizatoret e ceremonise te Trumpit kane mendjen tende dhe te aty qe ke ti rrotull.Ju bie ndermend Organizatoreve te ceremonis apo Trumpit se ka Edi Rame apo Lulezim bashe ne bote!Po mjaft ju jepni rendesi vete gjerave qe skane rendsi.Pordhi Trumpi se cfare tha Edi Rama apo Sali Berisha per Trumpin ne fushate.Ai ca burra me te mire se keta i ka shami per te fshire hundet dhe me nje perdorim bile!

  1. Fshatari says:

   Ik o Nikoll tregoji ne fshatin tend te Lezhes keto perralla….haha cfare katunari

 4. mireli says:

  Z.Nikoll nuk u be hataja se KM jone nuk eshte i ftuar ne cermonine e Presidentit Amerikan. Nuk eshte miku i tij. Asnji gje te keqe nuk ka ne kete mes. Sipas mendimit tuaj inati i Trump qofte me kaq. O mjeran po pse mos kujton se Presidenti Amerikan mban inat si puna jote, se ti ne darke je me Edin,ne mengjes gdhihesh me Meten e ne mesdite shkone me Berishen. Edi Rama ne se ka sukses ne kete mandat eshte Politika e Jashteme.Faktet ti i di mire e ska nevoje te zgjtem. Edin e priti OBAMA si asnji KM tjeter Shqipetar, Merkel,Presidenti i Frances e te gjithe politikanet me te medhenje te Evropes. Inati qe ju keni ndaj Rames ju erreson syte e mendjen dhe shkruan sikur po te lexojne Shqipetaret e vitit 1914. Leje inatin,mllefin e percarjen nepermjet gazetes tende. Tashme edhe ty te njohin mire shqipetaret, ndaj nuk te degjon e beson kush.

 5. kujtim says:

  Po sa budalla je mor Nikolle Lesi. Po si more mendon se Trump do mendoje se Edi ka thene qe nuk duhet te behet president. Per Trumpin mor njerez trapa shqiptare kane qene kunder te gjithe kryeministrat e botes pervec Putinit qe e do per ta shfrytezuar =. Edhe kryeministri i Kanadase tha 100 te keqia per Trumpin , po mbas asaj edhe u takuan dhe asnje problem. More ju shqiptaret jeni kaq idiota sa tu tregosh te tjereve qe me dite te tera ne parlamentin shqiptar diskutohej pse Rama tha qe nuk duhet Trump te jete president do te ju veje ne loje nje bote e tere o budallenj. Po ju politikanet tane jeni nje tufe injorantesh qe jeni ne krye te atyre te tjereve qe jane njesoj si ju dhe kujtoni se kur flisni nxirrni xhevahire nga goja. Idiota dhe injorante , po kunder Trumpit kane dale hapur politikane, udheheqes , njerez te shquar e shkencetare e ti Nikolle Lesi thua se Rama do ta pesoje nga Trumpi. Po ai do behet presidenti i Amerikes o koqe dhe jo i Shqiperise qe kerkon sa merr detyren te hakmerret per kundershtaret. O ci bini fyellit bukur ju copa idiotesh.

 6. Zgjohu SHqipo ! says:

  shifni more shifni na u bo edhe Nkolle Leshi me Trumin.hahahaaa
  mos u kap mas karroces se fituesit Ore Nkolle !!! se ty ste rri suma
  rahat e krun me gjethe fiku.je rrace e djegur ti ore mik.komunizmi
  ju ka lene Sakate nga mendja..BISHT QENI DO MBETENI TERE JETEN.!

 7. Albania says:

  O nkoll lehesi je shembelltyra e njeriut me servil dhe sahanlepires qe mund te egzistoje, ti je si puna e atije qenit qe per nje cope kocke vjen te lepine dhe komet.Druri qe ke ngrene nga Berisha nuk e ka bere efektin me duket dhe i thu vetes gazetare pale, ti je nje cope HAJVANI dhe asgje me shume.

 8. mario says:

  ky lideri global nuk u ftua se mbas daljes ne cnn eshte bere shume popullor ne gjithe boten si lider karizmatik dhe trampi e ka ndjere lageshtiren dhe eshte shprehur se ndihet i poshteruar nga ky fakt. bravo RILINDJA

 9. AVNI RUSTEMI says:

  SA INATCI DHE I POLITIZUAR JE O LESH.

 10. saliu says:

  Ky Nikolla nuk di se nga ta shesi “bythen”. Gjithmone inatci dhe i pa ekuilibruar ka qene dhe do te mbetet. Kerkon perseri te dale mbi uje por kete rradhe nuk eshte zytur ne uje por ne ‘Mut” dhe te gjithe e dine se sa e veshtire eshte te notosh ne ate materie.

 11. S#ka pare,s'ka p**** Nikoll. says:

  Nikolla ka ngelur pa koker leku dhe s’di c’te beje.I ben shantazh Rames ti hedhe ndonje kocke.Si puna e Zhejit.
  O Nikoll.
  Kur beje qejf me bucet ne kohen e Berishes se II,duhet ti beje mire llogarite.D.m.th,qe bucet do donin gjithmone e me shume pare.Sepse tani qe te ka shkare surti,nuk ta japin prap me cmimin e kohes Berisha.Dhe normal Nikoll.Nuk kane faj.U duhet shume me shume pune me ty.
  Dhe degjo Nikoll!
  Sa me shume qe te kaloje koha do te te duhen akoma me shume para.Problem Nikoll!

 12. Epo kjo pune! says:

  or po mbetet kepusha kali gjithe jeten o pordhikanet tane. Amerika dhe Shqiperia jane bashke, nuk ka rendesi kush eshte neper zyra. Rama e teproi sepse nuk u mor me argumentin por me personin por Trump nuk eshte lloji juaj qe mbani inat kur beni fjale. NUk e ka luks Trump te merret me keto gjera, ju me inatet tuaja te vogla i imagjinoni keto gjera. Se po te ishte se nuk e ze gjumi presidentin amerikan, atehere Rama do e kishte bere Shtepine e Bardhe hyrje dalje me Obamen e Klintonin por ja qe mbetemi pas liste per keto gjera, si per mire si per keq. PO me te peshtiret jane ca plehra qe benin duvane e Klintonit dhe tani jane gdhire trumpista.

 13. LORA says:

  Si gjithmone ,nikoll lehesi ne rolin e derrit te knaqun,,,,,tash I trimeruar ,se I ka dale vllau prej burgu .
  Pffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffff,,,,tere jeten e tij,surrogato.

 14. Fadili, Malesi e Madhe says:

  Akoma gjalle eshte ky Lehesi ! Si, o felliqesire, nuk t’u mbyll ajo hale tash 25 vjet. Meqe ka kohe qe hesht, menduam se te a marre mortja. A e mban mend kur erdhe ne Bajze, shume vite me pare dhe bere thirrje te hapur per te krijuar “lobin katolik te veriut”,siç e quajte ti, per te luftuar kunder myslimaneve,,sa bere qe shume katolike u larguan nga salla, ku po lehje ti. Po ne ketu ne Malesi jemi vellezer, o krimnel Mirdite…

 15. albaniafirst says:

  Nikoll Lesi, nje cope hajvani. Lereni te lehe se e ka zakon.

 16. monika e kryemadhit says:

  o gazetaruc i shitur akoma flet ti kur te vije sale muti ne pushtet do ta djegi prap gazeten o gazetaruc sirviluc

 17. Asi says:

  Perfundimisht saliu paska bere mire qe ja paska djegur gazeten ktij halese, por duhet ta kishte djegur dhe kte bashke me gazeten.

 18. inf says:

  o nikoll o zorrxhi
  je rrit me zorr derrash o dobiçi i frrok qupit nuk ju ndave servilliqeve o faqezi
  mete ne jet e te jetve kodosh i madh je flet dhe ti o katunar per tromp e per rame
  sgjiha jote prej katnari 24 karatsh te ben gomar e kalu krriçit o nikoll o rroçko
  aqeziu nuk la parti e horrxhi pa u perzi ky qenef i nyte ptyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy
  mashtrrus e qelbac je ti ke ngele si barbon e kerkon llove o harbut je ti

 19. inf says:

  o nikoll o zorrxhi
  je rrit me zorr derrash o dobiçi i frrok qupit nuk ju ndave servilliqeve o faqezi
  mete ne jet e te jetve kodosh i madh je flet dhe ti o katunar per tromp e per ramegjuha jote prej katnari 24 karatsh te ben gomar e kalu krriçit o nikoll o rroçko
  aqeziu nuk la parti e horrxhi pa u perzi ky qenef i nyte ptyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy
  mashtrrus e qelbac je ti ke ngele si barbon e kerkon llove o harbut je ti

 20. Ballisti says:

  Saliu ja dogji gazeten,por beri gabim,do ishte me mire te digjte dhe Nikollin brenda.Nikolli eshte mendjemadh,psikopat.

 21. Zemani says:

  NIKOLL LESI qeverisi me BERISHËN dhe, kur u bë rotacioni, tha:-Kush ma dogji gazetën? Tamam si ajo gruaja që, pasi lindi, shrpehu habinë:-Ua, paskam qenë me barrë!!!

 22. Sorge says:

  Nuk di pse e zgjatni me Nikoll Leshin ai eshte bere si KOQE KANARI

 23. N.VJOSA says:

  O Qeni Lesi,
  Po Trumpin e kane kritikuar plot burra shteti!
  Me te gjithe do hakmerret Kokëdylli?!…
  Por ky opinioni yt tregon o Les
  se sa p r i m i t i v
  Je
  dhe se si e kupton bashkjetesen e mendimeve te kunderta në demokraci!!!…

 24. Qytetar says:

  Ne rast se Ti o Nikoll Lesi e ke serjozisht dhe i beson keto radhe qe ke zhgarravitur une po te them se je nje idjot i pandreqshem.Kur Edi Rama fliste kunder sistemit ne Shqiperi Ti akoma skishe hequr opingat.

 25. Peco says:

  Dicka, duhet te kete zbuluar Lesi per origjinen e zotit Tramp,pa flet ne kete menyre. Mendohet dhe thuhet se zoti Tramp, origjinen e tij te lashte, dmth, denbabaden, e ka nga miredita. Eshte per kete arsye, qe zoti Tramp ka si veti nje hatermbetje te hatashme. Jo vetem kaq; ate mund ta kene kundershtuar edhe te tjere ne kete bote, por dhembja qe ka ndjere nga kundershtimi i Edi Rames eshte e pa rrefyer dhe e bene qe te mos e zere gjumi naten, duke e pasur mendjen vetem tek ajo. Thuhet gjithashtu se zoti Tramp do shkrije gjithe pasurine, “nje barre flori”, vetem te heq nga pozita e Kryeministrit Edi Ramen dhe te vendos Lul Bashen, por vetem me nje kondite, qe Nikolle Lesin ta beje minister te jashtem. Pra, ashtu si Trampi edhe Basha duhet ta kete ministrin e jashtem biznesme dhe te lidhur me boten e medias. Po ashtu duhet te jete edhe mik me Tajvanin kunder Kines Kontinentale, gje qe zoti Lesi e ploteson si kusht me maje.
  Mos e merrni per karikature gjithcka thashe me larte, kjo eshte menyra aktuale se si shkruhen “te vertetat” ne gazeten Koha Jone, te cilen aktualisht e boton Nikolle Lesi dhe e lexon po vetem Nikolle Lesi.

 26. sala says:

  mos u merni me Nikollen ..ne castin kur po linde i qelloj me shpulle babai i vet ne koke

 27. tomorri says:

  Te merresh me Lesin nuk ja vlen fare : Ai perfundimishte eshte nje njeri pa bythe dhe kthen gjithmone andej nga fryn era.Nuk me ka pelqyere asnjehere mbasi u rrah dhe u zhdep nga maloket e Berishes.Te vazhdoje si gazetar ne qejfin e vete por eshte peme pa fruta qe hahen,shkurte nje katolik jo i mire.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *