PD këmbëngul në “vetëvrasjen” e dëshmitarit që fundos Sali Berishën

romeo-karajNjë ditë më parë, deputetja demokrate, Liliana Elmazi, deklaroi në Komisionin hetimor për aferën e CEZ, se dëshmitari që fundos Sali Berishën, Romeo Karaj, ka tentuar dy herë të vrasë veten.

Ky i fundit reagoi pas kësaj akuze të rëndë, duke thënë se ky është një skenar për vrasjen e tij.

“Deshmitari i veteofruar te tregoje qe kur ishte drejtor i peshematjes , a eshte arrestuar ne flagrance pasi i ka mare disa dhjetera mijera euro nje biznesmeni vlonjat ne fushen e gazit I.B, te cilit i kerkonte gjithmone dhjetera mijera euro sa here fuste anije me gaz, aq sa u deryrua ta filmoje duke drekuar me te e duke i dhene dhjetera mijera eurot dhe njekohesisht prokuroria e policia e prisnin para restorantit duke ndjekur filmimin ku mori ryshfet?

Dhe a ka tentuar dy here te hidhet nga tarraca e pallatit vite me pare , por e zbriten zjarrfikset???

Eshte moralisht dhe psikologjikisht i PABESUAR si deshmitar”, shkruan deputetja demokrate sërish sot, çka tregon se ka mbështetjen e Berishës dhe PD-së për akuzat e ngritura.

Me këtë akuzë, deputetja demokrate përpiqet të tregojë se ai mund të tentojë sërish të “vrasë veten”.

Një kërcënim i hapur ky, për të trembur dëshmitarin Karaj.

REMOTE_ADDR:[]

3 komente në “PD këmbëngul në “vetëvrasjen” e dëshmitarit që fundos Sali Berishën”

  1. buj says:

    po po ashtu ka thene … njeher tha – nuk jetohet ktu, pasatj tha jete m… ah c`me vdiqen kta dreq kepucesh sa me vrasin, tani i jan vene pas shiksat me gjet noj fjale tjeter vetevrasese

  2. Tani says:

    Eshte e qarte qe Berisha po e kercenon deshmitarin me vrasje sic beri me Kosta Trebicken. Per fat te keq kete radhe Berisha nuk eshte me ne pushtet. Por sidoqofte shteti duhet ta marre ne mbrojtje kete deshmitar sepse agjentet e Serbise mund ta eliminojne Karajn ne emer te Berishes dhe klanit te tij.

  3. Olti Gega says:

    -Ky ish shoferi dhe “trimi” i Blerim Çeles qe na eshte bere jurist i famshem , ne fillim te tregoje ky ka mbaruar shkollen tetvjecare dhe pastaj te lexoje deshmite qe i kane pregatitur.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *