VIDEO/ Mësuesja dhunon barbarisht nxënësit e klasës së parë: T’u thaftë goja, çfarë dreqin hani se na qelbët…

Emisioni investigativ “STOP” në TV Klan, mbrëmjen e sotme, ka denoncuar një rast dhune, kryesisht psikologjike dhe fizike, ushtruar nga mësuesja ndaj nxënësve  në klasë të parë.

Nëpërmjet një kamere të fshehtë tregohen mjaft qartë momentet depresive dhe shtazarake të mësueses Fatime Vata gjatë procesit mësimor. Veç goditjes fizike, fjalori i arsimtares është i padenjë edhe për nivelin e rrugës.

Gjashtë muaj më parë, emisioni investigativ “STOP”, denoncoi një rast tjetër dhune, të përmasave ekstreme, ku administratorja e një kopshti privat, dhunonte barbarisht një fëmijë vetëm tre vjeç.

Referuar këtij denoncimi, gjykata, ka dënuar me disa vite burg administratoren e kopshtit, Anjeza Shabani.

Mësuesja – Vazhdon zhurma këtu. Ulu more djalë! Hiqe atë qese ti moj idiote! Hiqe atë qese! Mos vij me të kap për fyti, të t’i përplas turinjtë.

Mësuesja – Çfarë ke në atë qese moj? Shkruj ime budallaqja e dreqit.

Mësuesja – Ore, shumë llafazan je ti. Shumë fëmijë i paedukatë. 4 strofa kishe dhe s’kishe… (e godet nxënësin) Po ke llapën më të gjatë. Është llapa ajo, që s’të lë…

Mësuesja – Merre M…. (fletën e provimit)! Ku e ke ushtrimin e 3-të ti M…? Ha ti, fryhu në tas!

Mësuesja – Ça dreqin hani? Ca dreqin, që jeni? Na qelbët.

Mësuesja – Shpejt! Hiqe atë portofol, merre lapsin dhe puno! (I shkul flokët nxënëses)

Mësuesja – “ME”, sa rrokje ka Kleana? Çohu në këmbë me gjyshe! Uli ti ….! Sa rrokje ka “me”?

Nxënësja – Një.

Mësuesja – Një moj, t’u thaftë goja! Fol më shpejt! Tre orë me nxjerrë një fjalë.

Mësuesja – Pse moj e ke gris librin e ke bo copë-copë? Çfarë janë këto libra kështu moj vajzë? Ç’është kjo moj? Mos ma sill nesër këtë! Si e ke gris librin? Shife fletën e librit, si e ke bo? Pise! S’të vjen turp, s’të vjen!

Mësuesja – Ça po shkrun? Me të vogla mo, pse me të mëdha?

Nxënësja – Zonjë, të shkoj pak në banjë?

Mësuesja – Shko moj, shushujka e dreqit! Përditë shko!

 

REMOTE_ADDR:[]

6 komente në “VIDEO/ Mësuesja dhunon barbarisht nxënësit e klasës së parë: T’u thaftë goja, çfarë dreqin hani se na qelbët…”

 1. zaho says:

  E moj drane, zbritet nga malet zbritet lum ne per ju

 2. ti je muslimon,mos luaj ''evropianin'',ti je dhunues! says:

  kjo eshte rraca e ndyre muslimone,rrace gjaxoresh e dhunuesish qofshin keta Hasane apo Fatime-te nuk behen ndryshe…….plehraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa arabeeeeeeeeeee!!!!!

 3. Dy panine nje qofte says:

  Jemi shume “kurioz” keta te emisionit duhet te na e sqaronin se cfare kane ngrene nxenesit qe vijne kaq ere te qelbur, te cilen edhe ne tv po e ndjejme.
  Po mesuesja qe nuk vjen ere cfare lloj sallami ha?
  Oh sa kom qesh.

 4. The Punisher says:

  Maskarallek, fukarallek, malokeri, qeneri, kurveri….znj. mesuese maloke 24 karat paska nevoje per nje shkop bejzbolli ne bythe.

 5. Valter says:

  Politika 25 vjecare per asimilimin, degredimin, perbuzjen, largimin e inteligjences,po jep rezulltat.MESHIRE.

 6. Atdhetari says:

  BO BO BO ç’fare mjerimi intelektual.Ku jemi katandisur .Mesuesja as shqipen nuk dinte ta fliste ,kafshe e zbutur. Po me shume duhet te ndeshkohet kush e ka emeruar kete lloj mostre. O njerez , o prineder , o shtetare po ku i keni syte , mendjen , trurin .po si mund te duroni kete lloj mjerimi po duhej nje vogelushe te filmonte dhe duheshin heronjte e Stopit te jepnin alarmit .TURP .Kjo mostra por edhe Drejtori i shkolles, inspektori e gjithe zinxhiri qe e ka per detyre te kontrolloje e vezhgoje duhet te largohen nga sistemi arsimor .Shembull per te mbojtur femijet .

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *