Duka konfirmon Marko Veronesen: Do të prezantohet javën e ardhshme

Marco VeronesePresidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka, ka konfirmuar se zëvëndës-trajneri i kuqezinjve do të jetë Marko Veronese.

Në një pronocim për mediat, Duka tha se Veronese është një zgjedhje e trajnerit Gianni De Biasi, dhe ai do të prezantohet javën e ardhshme në një konferencë për shtyp.

“Vetë trajneri ka zgjedhur një asistent i cili është konfirmuar se do të jetë i tillë, por do të prezantohet të hënën në Shqipëri. A do të jetë edhe drejtor teknik si Tramexani? Jo, do të ketë vetëm detyrën e asistentit të De Biazit”,

Gjithashtu, Duka tha se Veronese do të ketë vetëm rolin e zevendes-trajnerit, ndërsa përgjegjsi i ekipeve kombetare për momentin do të jetë sekretari i përgjithshëm i FSHF-së Ilir Shulku.

REMOTE_ADDR:[]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *