INTERVISTA/ “Sali Berisha është tmerruar nga dëshmia dhe provat e mia, dhe do të më heqe qafe. Ja mesazhi që kam për të”

berisha karaIntervistoi Andrea Danglli

Juristi i OSHEE, Romeo Kara, në një intervistë ekskluzive për gazetën TemA, deklaron se veç tij ka edhe persona të tjerë çekë apo shqiptarë që e dinë të vërtetën dhe komisioni hetimor duhet t’i thërrasë për të dëshmuar.

Ai përsëri ka adresuar akuza të forta ndaj ish-kryeministrit të vendit Sali Berisha, duke e konsideruar si njeriun që ka kryer vjedhjet më të mëdha në Shqipëri.

I pyetur për lidhjet me Izet Haxhian, Kara tregon se Haxhia është penduar për çfarë ka bërë dhe është njeriu më i motivuar për t’i besuar këtë çështje.

Keni deklaruar se jeni kërcenuar me vdekje, a keni frikë për jetën?

Andrea, besoj se opinioni i shprehur për mua në komisionin parlamentar nga deputetja Elmazi ishte i qartë. Ai nuk ishte vetëm denigrues, por edhe paralajmërues.

Pra, sipas saj, kemi të bëjmë me një të çmendur që ka kryer tentativa vetëvrasëse dhe që nuk do jetë çudi të përfundojë i tillë.

Unë ju siguroj se nuk kam pasur dhe as nuk kam probleme disfatizmi apo të tjera që të mund të më çojnë në vetëvrasje.

Përkundrazi, jam tepër i motivuar për të jetuar dhe përmbushur qëllimet që i kam vendosur vetes. Kam jetuar aq sa për të kuptuar se jeta është shumë  e shkurtër.  Për këtë arsye rëndësi ka se si jeton dhe jo sa jeton.

Lidhur me çështjen në fjalë do të thosha se jam i përgatitur të përballem edhe me vdekjen, sido që të vijë ajo, por jo pa arritur qëllimet e mija. Në këtë jetë duhet përkrahur e mira dhe ndaluar e keqja duke zbatuar gjithmonë drejtësinë.

Ky është motivi im. Tani që e vërteta po del nuk kam më asnjë frikë.

Edhe në ndodhte diçka ajo do të jetë thjesht një hakmarrje, por nuk do të mund të pengojë të vërtetën.

Nuk kam frikë nga vdekja se nuk jam shumë i lidhur me lukset e kësaj jete dhe nuk kam kushedi se çfarë të humb.

Aleati më i madh i shejtanit është frika që ai mbjell. Kush e mposht frikën ndaj tij e ka fituar davanë.

Edhe pse vetë është një frikacak, Berisha ka krijuar mitin e të paprekshmit absolut. Ne jemi viktima të këtij miti të rremë.

Ai duhet trajtuar si çdo keqbërës tjetër. Unë të tillë e shoh. Nëse ai mbetet i paprekshëm edhe pas kësaj batërdie, atëherë duhet hequr fare vjedhja si shkelje penale nga Kodi Penal shqiptar. Por unë kam besim se do zgjedhim të heqim Berishën dhe jo këtë parashikim ligjor kaq të domosdoshëm.

Pas deklaratave tuaja, jeni akuzuar për korrupsion nga Partia Demokratike, konkretisht nga deputetja Liljana Elmazi. Keni një qëndrim për të? Çfarë lidhje keni pasur me nipin e ish-ministrit SabitBrokaj?

Akuza më qesharake nuk ka. Ju mund t’i verifikoni vetë ashtu siç verifikoj unë faktet përpara se t’i bëj publike ato.

Kurrë nuk kam punuar në ndërmarrjen e pretenduar nga deputetja në fjalë dhe as jam proceduar ndonjëherë për korrupsion.

Është e thjeshtë, stafi i Saliut kërkoi nëpër skuta dy muaj të tërë për të gjetur diçka kundra meje dhe pasi nuk gjeti asgjë, iu drejtua për ndihmë shpifjes dhe denigrimit.

Pra duke mos hedhur dot poshtë provat e mija, po kërkojnë të më denigrojnë mua.
Do të nxjerrin edhe të tjera besoj, pasi shpifja ju ka ngelur si arma e fundit.  Një pjesë e madhe njerëzish më njeh dhe fare lehtësisht mund ta konfirmojnë se unë nuk kam të bej me këto akuza.

Lidhur me personin Ilir Brokaj, deklaroj se nuk e njoh, as kam pasur dhe as kam të bëj me të. Gjithsesi ju mund të bëni verifikimet tuaja.

Juve i drejtoheni ish-kryeministrit Berisha duke i thënë se do ta mësosh shumë shpejt të vërtetën. Cila është e vërteta që sipas jush ka ngelur e pazbuluar?

Berisha është i sigurt se unë po them të vërtetën dhe po e përball me të. Kjo e tmerron.

E vërteta kryesore është se vjedhja më e madhe që i është bërë vendit tonë, është kryer prej tij.

Këtë radhë ai nuk mund të fshihet mbas bashkëpunëtorëve që mban.

Sali Berisha ka marrë pjesë ligjërisht dhe jo ligjërisht në këtë mesele.

Jam i bindur për këtë dhe nuk kam më asnjë lloj konsiderate për personin e tij.

Kam vetëm këmbënguljen për tu treguar shqiptareve se kush janë përgjegjësit e vërtetë të gjëndjes mizerable të tyre.

Berisha është kryesori. E vërteta për Berishën do vazhdojë të dalë gjithmonë e më tepër, por sigurisht në kohën e duhur. Ju  garantoj se atë e tremb shumë kjo pjesë. Kurrkush nuk e ka ngrënë  popullin e tij në besë sa ai, duke keqpërdorur pushtetin për të vjedhur të gjallë e të vdekur.

Keni një mesazh që doni  t’i përcillni ish-kryeministrit Sali Berisha?

Të pendohet dhe të jetë qoftë e njëherë në jetën e tij i vërtetë. Mos u fshih mbas kopesë por përballu, se unë nuk heq dorë edhe sikur gjithë dynjaja të jetë me ty, për arsyen se e vërteta është me mua.

Shpërndarje turmën e keqbërësve dhe budallenjve që ke mbas vetes. Perveç tyre nuk të ka ngelur askush tjetër.

Pse zgjodhët  tani  të flisni dhe jo gjatë kohës që keni qenë juristi përgjegjës i OSSHE?

Jam akoma i punësuar në  OSHEE.  Në fund të vitit 2015 dorëzova dosjen e investigimit të kësaj çështje pranë ministrit Damian Gjiknuri.  Ai pas një auditimi të Ministrisë, ia referoi Prokurorisë dhe në fund të vitit 2016, kjo e fundit morri vendim për mbylljen e çështjes.

Pa u shprehur në komisionin parlamentar, unë nuk mund të prononcohesha për median. Duhej respektuar etika profesionale. Pra, jam shprehur në kohën e duhur.

A ka dëshmitarë të tjerë të kësaj ngjarje përveç jush, që kanë zgjedhur të mos flasin?

Listën për dëshmitarë e bën komisioni parlamentar. Për këtë çështje duhen thërritur si dëshmitarë edhe persona të tjerë, qofshin çeke apo shqiptarë. Çështja interferon edhe me çështje të tjera.

Në këtë përfshihet  ERE me vendimet e saj për çmimet e energjisë, si dhe një sërë qokash të dhëna me anë të kontratave “debtcollection”.

Për momentin mjaftoj unë si dëshmitar akuzues. Faktet dhe provat flasin vetë dhe nuk janë produkt i ndonjë mendjeje suicidale.

Përkundrazi, ato mund të provokojnë vetëvrasje tek aktorët e çështjes në fjalë.

Pse keni shkuar në Turqi? Çfarë lidhje keni juve me IzetHaxhian?

Në Turqi ndodhem për arsye pune. Izetin e njoh që në dhjetor të vitit 1990. Është personi më i motivuar për t’i besuar diçka lidhur me këtë çështje. Mbi të gjitha, Izeti e ka bërë pendesën e tij dhe tani është mbështetur vetëm tek e vërteta.

TemA

REMOTE_ADDR:[]

24 komente në “INTERVISTA/ “Sali Berisha është tmerruar nga dëshmia dhe provat e mia, dhe do të më heqe qafe. Ja mesazhi që kam për të””

 1. NjeQytetarOptimist says:

  Jam Sali Berisha une o budallenj.. Si ben dot gje njeri Sali Berishs..

  1. sokol breca says:

   po na plasi topi ne qe je sali shkerdhata ti po kujt po i plas topi me per ty o shpellar kurven kan per ta shkerdhyer shqiptaret me mir vri veten dhe shpeto se sa te bihesh ne doren e albanozeve.me shum se kurre jemi te bindur se sa shum vjedhje ke ber o fisqire, por mos haro do vij dhe dita jote e gjykimit.

   1. Katharina die Große.Madona prej Sauku says:

    Po Like Meta çfar lidhje ka me vjedhjet monstruoze ??
    A osht i perfshim dhe Like.Monike ne grabitje??
    Nxirri te tana te vertetat o njeri i mire.

  2. erlind says:

   O romeo shpresojme te kete gisht ndokush tjeter se te jete per idiote si ty e Izeti e Ngjela, Berishen nuk e gjen gje as per 1000 vjet

  3. Bardhi says:

   Si Esat “Pasha” do perfundoji edhe Sali Birusha. K’te e kan premtuar baballaret e kombit.

  4. kreshniku i maleve says:

   Kreshniku u maleve.!..SI NUK I BËN GJË KUSHË SALI BERISHËS !?..,PRVEÇ DJALIT MALËSISË GJAKOVËS IZET HAXHISË ,TË TJERËT TË FUSIN KOKËN NË BYTHË!
   Shpirti patërjotik i malësisë gjakovës , nuk shuhet kurrë , me djalin atdhetar te Tropojës Izet Haxhinë !
   Ky ka zëvendësuar Hasan Prishtinën e ri .

   Izeti është edukuar me pushkën kryengritëse kundër serbëve ,malazezve me ambientin epik të odës burrave të malësisë gjakovës,ku nëpërmjet këngës me çifteli ai ndigjoi të rridhnin sa e sa vargje pushke e dashurie për atdhe si këto:

   Prej Prokuple deri në Nish,
   Asht mbush fusha plot dërvish.
   Maiq Pasha n’at të zi.
   Uguralla moj Shqipni;
   SHqiptarët shkonin fushës,
   i mbulonte tymi i pushkës,
   Po shkojn drejt n’ tabe të parë,
   Me serbin ballë për ballë.

   Me yrysh n’ tabe të dytë,
   Me serbianët fyt për fyt.

   Me shpejtim n’tabe të tretë,
   Me anmikun përç për përç.

   O’ Zeqir, o djal Llaushe !
   T’ shtat llogoret gjak i mbushe .
   Jan dalë armiqët tuj ba kuku,
   Kamenicën e mori Arburi,
   Kamenica prej gurit,
   Bini djelm mba flamurit.

   Këngët dhe tregimet për luftrat e rrepta të Drenicës dhe të kosovës kundër serbisë kan lanë gjurmë e mbresa të pa shlyshme në kujtesën e fantazinë e djaloshit IZET HAXHIA që ju kundravu murtajës së shqiptarve njeriut që shkatrroi themel e çati shtetin shqiptar dhe shuajti si flluskë sapuni ushtrinë e fuqishme shqiptare.S.Berishoviçit,Kur gjithë politikanët shqiptar heshtin ,kan futur kokën në bythë.!

   Frymëzimet dhe ndjenjat e para të atëdhedashurisë ,dhe jo të tradhëtisë të Salisë, I.Haxhia i mori nga gjiri i familes në Dardani ,Qyteti i lindjes Tropoja nën kushtrimin e pushkëve e mençurisë të B.Currit ,të Isa Boletinit,të këtyre vullkanve të pareshtur për liri.

   Izet Haxhia shkëlqen midis djalërisë shqiptare sot ,lufta kundër kuçedrës S.Berisha e ka bë të dobishëm për atdheun e demokracinë në shqipri,ja ja ka ngritur vlerat edhe Gazetës Dita . .

   Izet Haxhia është një djalë i gjallë e plot tempermentë ,Kur është fjala për atdhe I.Haxhia nuk u fsheh si struci përpara krimeve të kriminelit Sali Berisha ,por si tip burri arbëror i guximëshëm i denancoi me forcë dhe është gati të ballafaqohet me krimet shkatrruese të kriminelit S.Berisha që politika dhe prokuroria sot po hesht në favor të kriminelit.

   Ky tip është gati të jap edhe jetën për idealet e veta.Izet Haxhia njeri i pastërt në shpirt është vendosur ta thot fjalën troç kundër armiqve,por dhe të ” miqve ” të shtirur të shqiprisë së tranzicionit që katandisën shqiprinë në zero.Turpi i mbuloftë,tradhtarët në litar.

   Këtu bien në sy disa politikan kodosha që strukin kokën dhe heshtin përpara krimeve të tmerrshme të gjakpirsit S.Berisha.

   Shembulli dhe qëndrimi patërjotik i Izet Haxhisë ,është një zë i fortë në qiellin shqiptar , duhet tu çete sytë edhe shumë politikanve shqiptar që jan majmur me pasuri ,që bërtasin se po luftojmë korrupsionin dhe hashtin përball vjedhjeve e krimeve të S.Berishës dhe politkanve të tjerë,kur popullit i ka vajtur thika në kockë !

  5. kreshniku i maleve says:

   Kreshniku u maleve.!..SI NUK I BËN GJË KUSHË SALI BERISHËS !?..,
   PRVEÇ DJALIT MALËSISË GJAKOVËS IZET HAXHISË ,TË TJERËT TË FUSIN KOKËN NË BYTHË!

   Shpirti patërjotik i malësisë gjakovës , nuk shuhet kurrë , me djalin atdhetar te Tropojës Izet Haxhinë !
   Ky ka zëvendësuar Hasan Prishtinën e ri .

   Izeti është edukuar me pushkën kryengritëse kundër serbëve ,malazezve me ambientin epik të odës burrave të malësisë gjakovës,ku nëpërmjet këngës me çifteli ai ndigjoi të rridhnin sa e sa vargje pushke e dashurie për atdhe si këto:

   Prej Prokuple deri në Nish,
   Asht mbush fusha plot dërvish.
   Maiq Pasha n’at të zi.
   Uguralla moj Shqipni;
   SHqiptarët shkonin fushës,
   i mbulonte tymi i pushkës,
   Po shkojn drejt n’ tabe të parë,
   Me serbin ballë për ballë.

   Me yrysh n’ tabe të dytë,
   Me serbianët fyt për fyt.

   Me shpejtim n’tabe të tretë,
   Me anmikun përç për përç.

   O’ Zeqir, o djal Llaushe !
   T’ shtat llogoret gjak i mbushe .
   Jan dalë armiqët tuj ba kuku,
   Kamenicën e mori Arburi,
   Kamenica prej gurit,
   Bini djelm mba flamurit.

   Këngët dhe tregimet për luftrat e rrepta të Drenicës dhe të kosovës kundër serbisë kan lanë gjurmë e mbresa të pa shlyshme në kujtesën e fantazinë e djaloshit IZET HAXHIA që ju kundravu murtajës së shqiptarve njeriut që shkatrroi themel e çati shtetin shqiptar dhe shuajti si flluskë sapuni ushtrinë e fuqishme shqiptare.S.Berishoviçit,Kur gjithë politikanët shqiptar heshtin ,kan futur kokën në bythë.!

   Frymëzimet dhe ndjenjat e para të atëdhedashurisë ,dhe jo të tradhëtisë të Salisë, I.Haxhia i mori nga gjiri i familes në Dardani ,Qyteti i lindjes Tropoja nën kushtrimin e pushkëve e mençurisë të B.Currit ,të Isa Boletinit,të këtyre vullkanve të pareshtur për liri.

   Izet Haxhia shkëlqen midis djalërisë shqiptare sot ,lufta kundër kuçedrës S.Berisha e ka bë të dobishëm për atdheun e demokracinë në shqipri,ja ja ka ngritur vlerat edhe Gazetës Dita . .

   Izet Haxhia është një djalë i gjallë e plot tempermentë ,Kur është fjala për atdhe I.Haxhia nuk u fsheh si struci përpara krimeve të kriminelit Sali Berisha ,por si tip burri arbëror i guximëshëm i denancoi me forcë dhe është gati të ballafaqohet me krimet shkatrruese të kriminelit S.Berisha që politika dhe prokuroria sot po hesht në favor të kriminelit.

   Ky tip është gati të jap edhe jetën për idealet e veta.Izet Haxhia njeri i pastërt në shpirt është vendosur ta thot fjalën troç kundër armiqve,por dhe të ” miqve ” të shtirur të shqiprisë së tranzicionit që katandisën shqiprinë në zero.Turpi i mbuloftë,tradhtarët në litar.

   Këtu bien në sy disa politikan kodosha që strukin kokën dhe heshtin përpara krimeve të tmerrshme të gjakpirsit S.Berisha.

   Shembulli dhe qëndrimi patërjotik i Izet Haxhisë ,është një zë i fortë në qiellin shqiptar , duhet tu çete sytë edhe shumë politikanve shqiptar që jan majmur me pasuri ,që bërtasin se po luftojmë korrupsionin dhe hashtin përball vjedhjeve e krimeve të S.Berishës dhe politkanve të tjerë,kur popullit i ka vajtur thika në kockë !

 2. kopshti pa dreke says:

  per sa kohe do te jete Lu-ja ne albanistan as1gje nuk i ndodh ketij maloku te qelbur.
  sa per kta kllounet e ps as qe nuk kane ndermend ta hapin si ceshtje se i del lir koklopa i leseise zbuluar lakuriq pa asnje kamuflazh…
  keshtu mor pis milet e qafire duhet qe vete ta kapni dhe ti denoni ….vetgjygjesi….dhe pastaj filloni dhe beni pyetje….

  😀 😀 😀 😀 rrac islamesh doni dhe drejtsi 😀 😀 😀 😀

 3. LORA says:

  Fakti qe Romeo Kara e ka nisur qe ne 2015-en rrugen ligjore dhe institucionale,me dokumentacion te mjaftueshem per te kryqezuar dr.krimin dhe eunuket e tij bode-ruli,,,,me ben te besoj se ky eshte nje njeri I puneve te kryme.
  Jam ne mbeshtetje te njemendte te hapave te tij,,,ai duhet te dije se eshte ne syrin mbrojtes te shqiptareve ,ne shumice te cilesuar.

 4. boom says:

  Te lumte Romeo dhe faleminderit per cfare po ben per kombin tend.

 5. Lpl says:

  Sali Berishen duhet ta akuzosh edhe per nje arsy me madhore qe shume nuk e vene re , paska bere qe te ikun mendja se ti me te vertete paske probleme mendore te shkaktuara nga Berisha , kjo kuptohet ne shprehjen tende dhe ne veprimin tend qe ke shkuar tek Izet Haxhia komplotisti i vrasjes se Hajdarit .Dy robote qe leshojne akuza pa pushim ne mbeshtetje te qeverise , te cilet me shume bejne dem se pune ne propaganden e PSse nuk jane kaq mjerane njerezit qe te besojne keta dy karikatura qe jane ne hall nga e kaluara e tyre .Te mjera jane gazetat qe mbushin cdo dite faqet e tyre me shpifes qe denigrojne jeten e tjetrit dhe familjareve te tyre .Berisha nuk i ka perndjekur gazetaret dhe denigruar ato per qeshtje politike dhe parimore vetem athere qe i kane denigruar familjen .Lirine qe kane pase gazetsret ne kohen e Berishes nuk do ta kene me sepse tani jane blere dhe ju behet presjon pronareve te medjave te cilet pastaj te heqin nga puna dhe te denigrojne si njeri .Gazetaret te gjithe u pasuruan ne kohe te Berishes ashtu si shumica e Shqiptareve qe jetuan me te lire dhe me mire , sot edhe te varfer dhe te perndjekur nga strukturat qe ka ngritur per te qire edhe mizen hava , me perpara nje gazetare 1 miljon te vjetra e kishte rrogen ne muaj .

  1. toni says:

   o malok i poshter.Mire qe mer droge po mere te paster te pakten dhe mos e tejkalo se na cave menderen.Do besh ti politike hale shpelle

  2. posikur says:

   Ti plehre qe nuk di shqip duhet ta mbyllesh bucen per lirine e gazetareve ne kohen e Berishes. Per shkakun tend dhe te tjereve si ty vuajti ky vjet per 25 nga Hitleri Sali Ram Berisha.

 6. Aleko says:

  Per njerez te tille ka me shume se kure shqiperia sot,ndryshe sali berishen do ta shpallin hero kombetare! bravo!..

 7. Fierak says:

  Romeo, kurajo! Mund te mbeshtetesh tek te pakten 70% e shqiptarëve.

  1. titi says:

   te kete ky vend kaq shume budallenj thua ?

 8. Qytetar says:

  Mos u tërhiq o Romeo Kara.Të jesh i bindur se po i bën një shërbim vëndit tënd.Në radhë të parë neve pjesës dërmuse të shqipëtarëve që e duam Sali Berishën dhe të birin e Tij në litar për ato që i ka bërë këtij vëndi.Jam shpresplot se një ditë do ta paguajnë në mos Ai vet i biri i tij për gjithshka kanë bërë.

 9. ./ says:

  RRespekte per kurajon e kti juristi , ktu nk behet fjal se po sulmon me te drejt pa doreza njeriun me te keq te kti vendi qe sot esht saliu qe ka vrar vjedhur dhe ka ber tradhti kombetare ,por ky jurist i jep shpres te pa shpresve te kti vendi , ky tregon qe ka njerez te mir ky vend qe i duan te miren vendit dhe kti populli , ky po ngjall shpresen , esht njeriu me i rrespektuar i momentit per te vertetat e tija qe i mbron me xhdo çmim ,,keshtu duhet te jemi te ter ne SHQIPTARET qe te hecim perpara dhe te kemi nje shtet me njerez te perkushtuar per te miren e kti vendi , rrespekte juristit KARAJ , shteti duhet ti garantoj mbrojtien qe neser mos akuzohet si pal e krmit dhe korrupsionit ne kte vend.

 10. fieraku NGA ferrasi says:

  Amante o Romeo
  MOS e fut edhe saliun ne Burg
  Se ha q. Nenen ketij vendi

  Do Marre edhe saliu demshperblim
  Si Ramizit,Nezhmija,Fatos nano, Delijorgji,Fullhajni.
  Taksat tona iken per lesh.

 11. Emigranti SHBA. says:

  Edhe sa kohe dote mbetet i lire ky kriminel, mbi te cilin rendojn me dhjetra akuza. A ka me prova bindese se deshmimtari okular, zoti Romeo Kore, qe ka qen pezent nga fillimi ne mbarim te skandaleve me privatizimn e CEZIT. Cjan keta gjuakates antiligjr, antishqiptar, persona te kooruptuar e degjeneruar qe mbyllin ket dosje, ashtu sic mbyllen ate te vjedhjes se shekullit me 230 milion Ero ne rrugen e kombit. Si marin guximin per ti ber nder Saliut keta te degjeneryar, kur esht ngritur ne kembe nje popull i tere dhe kerkon drejtesi. Perse nderkombetaret po investijne para dhe asistence teknike per rreformen ne drejtesi. Boll padrejtesi kane bere keta mafjoze, qe duan te mbuljne e te mbroijne Sali Berishen, per te mos u denuar. Me qindra e mijra qytetar shqiptar kerkojne qe politikanet qe kane abuzuar me pushtetin, kan vjedhur e shperdoruar pasurin kombetare, me ne krye Sali Berishen duhet te hetohen dhe te ndeshkohen ne maksimum, per krimet e kryera, si per cdo veprim antiligjor dhe perfitim parsonal apo familjar, sic esht rasti i Sali Berishes. Jemi solidar me denancimin e juristit zotit Romeo Kore, bodigardit personal Izet Haxhia, qe publikisht nen pergjegjesin penale denancon cdo jave krime nga me te ndryshmet te kryera nga Sali Berisha, ka khe qe kerkon ballafaqim, por qe askush se degjon. Tani qe juristi i mirnjohur Zoti Romeo kerkon publikisht hetimin e privatizimit te CEZIT dhe dallaveret qe ka ber Sali Berisha me qeverin dhe drejtusit e kompanis per kete privatizim me pasoja te medha gjat privatizimit, ti shkohet derie fund. duke u mar i pandehur Sali Berisha . I lutem redaksis mos ma censuroi komentin, por ta botoi, Na vjen keq per popullin ton, qe ka ngelur i varfer, edhe pse ka pasuri qe si ka askush ne Bllkan. Prandaj kerkojme drejtesi, jo per vehten tone por , per qytetaret shqiptar.

 12. Landi says:

  Ilir Brokaj nuk ka qene dhe nuk eshte nip I Sabit Brokaj,t

 13. I drejti says:

  Ruaju nga ai ktiminel qe eshte i gatshem te vrase dhe babane e vet per hir te egos dhe realizimit te planeve te tin te ndyra. Eshte vrases i çertifikuar tashme, njeriu me i ndyre qe ka pare kjo toke per shekuj. Enveri eshte lule para kesaj monstre. Mendo sikur ky te kish pushtetin e Enverit se ćfare ishte ne gjendje te bente. Eshte njeri qe te vret naten e te qan diten.

 14. I drejti says:

  Ruaju nga ai ktiminel qe eshte i gatshem te vrase dhe babane e vet per hir te egos dhe realizimit te planeve te tin te ndyra. Eshte vrases i çertifikuar tashme, njeriu me i ndyre qe ka pare kjo toke per shekuj. Enveri eshte lule para kesaj monstre. Mendo sikur ky te kish pushtetin e Enverit se ćfare ishte ne gjendje te bente. Eshte njeri qe te vret naten e te qan diten.

 15. Edhe kur e vret gjarpri te kafshon,duhet t’ja shtypish koken mir e mire !

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *