“Ndërkombëtarizohet” gënjeshtra e Gridës/ Ambasadori i OSBE: Kam qenë në takim me Veliaj!

Ambasadori-BorchardtAmbasadori i OSBE në Tiranë, Bernd Borchardt, i ka konfirmuar gazetës TemA me telefon, se kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj, ka qenë në takim pune me të hënën paradite në kohën mes orës 11 dhe 12 paradite.

Ambasadori Bernd Borchardt, i bëri këto komente pas pyetjes së gazetës TemA rreth akuzës së zonjës Duma për kryetarin e Bashkisë.

Paksa nervoz për faktin që e telefonuam për një cështje në dukje banale, pa ndërmjetësinë e zyrës së shtypit, ambasadori konfirmoi takimin dhe tha: “Po unë e konfirmoj që kam qenë me zotin Veliaj dhe kemi diskutuar për situatën në Tiranë dhe projektet e përbashkëta me Bashkinë”.

Më herët Veliaj kishte përgënjehstruar PD lidhur me linjën e avionit që ka udhëtuar si dhe motivin e vizitës së shkurtër. Ai ka qenë pranë zotit Fino i cili gjendet i shtruar në një spital të Italisë.

REMOTE_ADDR:[]

12 komente në ““Ndërkombëtarizohet” gënjeshtra e Gridës/ Ambasadori i OSBE: Kam qenë në takim me Veliaj!”

 1. Tiranasi says:

  Veliaj ta hedhi ne gjyq grifshen mute per shpifje dhe fyrje qe te zeje mend edhe klani i Salehit

  1. Duti Cajes says:

   Duket qe je komunist i qelbur o “Tiranas” e jo Tironc por lab si Erjoni. Asaj ti hani….ti dhe soji i jot.

 2. Qytetar says:

  Mos u merrni me atë plehrë hajdute.Asaj ja tregoi Dakua në Durrës se sa i vlen lëkura e qelbur.

 3. Blablabla says:

  Vajmedet PD me ke kerkon te drejtoje vendin. Jo dje po pardje. Genjeshtare dhe e paturp. E tallin si Berishen. Deshmitari dixhital.

 4. C'a bohet kshtu says:

  Eshte per te ardhur shume keq qe me fjalet e nje kurve si Grita Grivsha shqetesoni ne telefon ambasadoret e huaj.
  Ne kohen e tyre te punes nuk eshte llogaritur te merren me thashetheme kurvash dhe SHQUP-i.

 5. Shen Thomai says:

  Genjeshtari Dixhital

 6. Loku c says:

  Meqe e thoni ju Meres tani na e mbushet mendjen per ate vemjen si nuk ju vjen turp,,,, njeri I shperlare ,,,.

 7. DEFRIMI says:

  SI PRETENDOJNE TE NA QEVERISIN NJEREZ TE TILLE TE DREJTOJNE NJE SHTET KAQ NAIVE TE ULET JEMI NE SHQIPETARET QE I PRANOJME EDHE TI DEGJOJME KETA NJEREZ. SA POSHTE JEMI.

 8. Futja kot says:

  Nuk e mbylli halene ajo kuçka e mutit. Çfare mut race paskan qene keta te PD-se leshit. Nuk u gjet nje njeri normal ne ate mut partie qe jane bere si ato grate e liga qe marrin neper goje gjithe dynjane.

 9. Tirana says:

  Ka nje shprehej popullore ku thuhet : “Gënjeshtra i ka këmbët e shkutra” Kjo thënie ishte plotsishte e mundur në socializëm. Tani në këtë demokraci , gënjeshtra I ka këmbët aq të gjata ,sa duhen disa sharra për ta shkurtuar dhe ka mundësi të mos i gjendet fundi. Ka ardhur koha të merret sharra në dorë e t’i shkurtohen këmbët. Grida Duma e Dumat e tjera të PD- duhen cuar në gjyq. Nuk ka më : Hë se eka për politike,apo fola në emër të partisë ashtu si thoshte PALOKA.

  1. Palla says:

   Ni kjo cike asht vetem me ba culle. Boll mashtruse asht bre burra. Kam nigjue se miemrin e ka pas Grida Suma. E kae klonue sal berisha.

 10. Juristi says:

  Kjo genjeshtarja nuk di pune tjeter vetem te krihet e te shpife

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *