Zbulohen emrat e xhihadistëve kosovarë që po braktisin ISIS!

Ushtria irakene ka gjetur dokumenta të harruar nga ISIS ku zbulohen emrat e dezertorëve, mes tyre edhe disa shqiptarë.

Dokumenti është publikuar sot në mediat e Irakut.

Aty zbulohen emrat e gjithë luftëtarëve të huaj por edhe të atyre që kanë dezertuar.

Dezertorët përshkruhen me fjalët “luftëtarë që kanë thyer rregullat dhe disiplinën e brendshme”.

Një prej emrave të përmendur është “Abu Musa Kosova”, lindur në vitin 1992.

Ende nuk janë publikuar listat e plota të dezertorëve për të kuptuar se sa kanë qenë nga vendet e Ballkanit.

Mes dezertorëve ka edhe xhihadistë francezë apo vende të tjera të Europës perëndimore.

لأول مرة.. وثائق تظهر الأسماء الحقيقية لمقاتلي داعش الأجانب

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a1-263-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a1-263.jpg","attachment_id":"617093"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a2-245-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a2-245.jpg","attachment_id":"617094"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a3-234-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a3-234.jpg","attachment_id":"617095"}]

4 komente në “Zbulohen emrat e xhihadistëve kosovarë që po braktisin ISIS!”

 1. Al'Banistane KoqovaSerbe says:

  undefined njihet qysh moti

 2. ali vlora says:

  Boll hengre o pjelle e janullby….it . Te na i rruash . Kosova edhte Shqiperi.

 3. O.Pamuk: muslimonet shqipfoles jane vazhdimi i identitetit turk ne Evrope..... says:

  ”abu” shqiptar!!!!???
  ore gazetar je ne mendje ti mo!?nuk ka muslimon shqipfoles shqiptar,flitet per beqira arab te cilet jo me kot i therret gjaku i tyre arab te luftojne ne ISIS apo Al Nusra!

 4. Bjeshket e nemuna says:

  Habitem se si ne nje media lejohen njerez me nickname thellesisht ksenofobik dhe irritues si ky ju lutem perdorni pak filtra ma e keqia nga korrektesa e drejteshkrimit duket qe eshte shqiptare (ne shqiperi ne vite burrat jane krenuar se sa barkun e madh e kane se supozohet mireqenie po me duket se i ati I k’tij e vetmja krenari e paska ba mu..in e madh)

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *