CNN: Çfarë ndodh nëse ditë e inaugurimit vritet Trump, Pence, Ryan?

trump penceÇfarë ndodh nëse Donald Trump dhe zëvendësi i tij, Mike Pence, vriten ditën e inaugurimit.

Këtë pyetje e sqaron rrjeti CNN në një material të publikuar dje që merr parasysh më të keqen.

Radha i vjen Paul Ryan, kreu i Kongresit, mandej kreut të Senatit, të gjithë të pranishëm në ceremoni.

Po sikur të gjithë të vriten?

Protokolli i transferimit të pushtetit parashikon që përzgjedhja të fillojë nga një prej sekretarëve. Mirëpo sekretari i Shtetit Kerry jep dorëheqjen para inaugurimit.

Në këtë rast, siç sqaron CNN ka një “të mbijetuar të paracaktuar” i cili pikërisht për kësi rastesh nuk merr pjesë në ceremoni.

Materiali është sqarues, por njësoj si lajmet e herpashershme të rrjeteve të ndryshme për vdekjen e Trump në detyrë, nuk është pritur edhe aq mirë.

REMOTE_ADDR:[]

6 komente në “CNN: Çfarë ndodh nëse ditë e inaugurimit vritet Trump, Pence, Ryan?”

 1. Daku says:

  CNN eshte ktandisur ne stacionin me plere ne Amerike.I djeg bytha nga fitorja e Trumpit dhe sdine ca thojne.Shume shpejt do falimentojne

 2. shaqo says:

  Paska TERS POJANI dhe ne Amerike?

 3. KF says:

  Sorat e Soros ndjellin tragjedine Amerikane…

 4. C'a bohet kshtu says:

  CNN del qarte qe qenka pjese nje komploti diten e inagurimit te Trump si President i 45 i Amerikes.
  1 milion here turp me keto “sqarime” idiote dhe te qellimshme.

 5. Fjala shqipe says:

  Do zevendsohet nga Mero Baze, ali berisha, basha trap

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *