“Donald Trump do të bashkëpunojë ngushtë me Shqipërinë”

meta“Donald Trump do të bashkëpunojë ngushtë për t’i forcuar edhe më tej marrëdhëniet mes SHBA-ve dhe Shqipërisë”.

Kështu është shprehur kreu i komisionit të Ligjeve dhe Procedurave në Kongresin Amerikan, Pete Sessions gjatë takimit me kreun e Kuvendit Ilir Meta.

Donald Trump do të bashkëpunojë ngushtë për t’i forcuar edhe më tej marrëdhëniet mes SHBA-ve dhe Shqipërisë. Jam i bindur se 2017-ta do të jetë një vit i suksesshëm”, është shprehur Sessions.

Kongresmeni vlerësoi miratimin konsensual të reformës në drejtësi dhe vendosmërinë e kreut të Kuvendit Meta për konsensus të plotë.

SHBA mbështet angazhimin e Shqipërisë në luftën kundër krimit të organizuar dhe korrupsionit. Një Amerikë më e fortë kërkon një Shqipëri të fortë. SHBA, e bindur se bashkëpunimi me shqiptarët forcon Shqipërinë dhe rajonin. Krenar që jeni sërish për vizitë në SHBA për të riafirmuar marrëdhëniet e mira mes dy vendeve dhe për t’i çuar ato më përpara”, tha ai.

Ndërsa kreu i Kuvendit shprehu vendosmërinë e Shqipërisë për implementimin e reformës në drejtësi përmes Vettingut, si dhe mbështetjen tek SHBA për të punuar dhe më tej në marrëdhëniet mes dy vendeve.

Shqipëria e vendosur në implementimin e reformës në drejtësi përmes Vetting-ut. Ne mbështetemi te SHBA-të dhe do të punojmë për të forcuar edhe më tej marrëdhëniet mes dy vendeve tona. Vizita juaj e ardhshme në Shqipëri do të shërbejë për të përforcuar partneritetin strategjik midis SHBA-ve dhe Shqipërisë”, tha Meta.

REMOTE_ADDR:[]

4 komente në ““Donald Trump do të bashkëpunojë ngushtë me Shqipërinë””

 1. DETARI Atlantidhes @ says:

  ooeepppppppppppppp, Amerika nuk e ndryshon dot mendimin se nga iliria jane rrenjet e njerezve te bardhe …….

 2. fakti says:

  a nuk eshte po ky Meta qe kur u kap me ze e figure e me bllokun e korupsionit ne dore me Baba Takun hodhen poshte FBI e spyeten per SHBA ?!
  A nuk eshte quajtur Bosi i Ballkanit prej mese 10 vjetesh nga shtypi e BE ?!

 3. ariff says:

  Mbeti koridoreve te DASH ky kokelopa . Kot jargavitesh o kryehajdut I Ballkanit , je nje limon I shtrydhur .

 4. Drini says:

  O e mjera shqiperi
  vuan e sben prokopi
  Aj qe e vodhi dhe e shiti
  Don me na hedh naj grusht hi
  Te na hedhe hi syve dhe kokes gure
  Njeriu i poshter me ze dhe figure
  Sillet verdalle neper Ameri
  vetem per nje fotografi
  te na thoje e te na joshe
  qe ash i rendesishem ky kok bosh
  mendon se poplli i ha kto trillime
  ta tregon vendin ne votime
  kujton popplli asht budall
  majtas djathtas me u tall
  me u tall e me e rrjep
  ne qeveri perjet
  cfare perversi ky horri
  kujton shqipnia asht sofer qorri
  amerikes sja shket dot
  nga hajdutet i vjen ndot
  se ke vene nje dore pare
  amerika se rrun fare
  ste ka ne liste qeverie
  te vjen era prej qelie
  sje vec kurve me do tanga
  qe po te tunden ato pranga
  mendon se je ma i miri
  por ke namin prej floriri
  I ka hipur keq tamaja
  nuk i del vec bakllavaja
  ben presion mbi qeverine
  kerkon gjithe revanine
  Hajdutet perzini me gure
  se jane me ze dhe figure
  po nuk shporrem keto ferra
  na mbeti skamja tek dera
  Ckuptim ka demokracija
  po nuk shporrem keto mija
  Ckuptim ka drejtesia
  po si mbylli tek qelia
  pastaj fort te bertasim
  Ja pra kjo asht demokracia.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *