Media italiane jehonë lajmit të “mësueses së ISIS”: U bënte lavazh truri nxënësve!

Media italiane “Il giornale” ka publikuar lajmin e mësueses së Shkodrës që u denoncua mbrëmë në emisionin “Stop”.

“Një mësuese në Shkodër u arrestua mëngjesin e sotme pasi bënte propagandë pro ISIS”, shkruan Il Giornale.

Më tej media italiane bën një përshkrim të mësueses Emine Alushi që jepte mësim në shkollën fetare të Shkodrës.

Il Giornale pasqyrone dhe dialogun e mësueses me nxënësin të cilit përpiqej t’i mbushte mendjen se ISIS po vepron mirë.

Il Giornale ka gërrmuar edhe në profilin e saj në Facebook duke publikuar fotot e saj dhe shkollimin.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/mediat-150x150.png","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/mediat.png","attachment_id":"617531"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/emine-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/emine.jpg","attachment_id":"617529"}]

8 komente në “Media italiane jehonë lajmit të “mësueses së ISIS”: U bënte lavazh truri nxënësve!”

 1. O.Pamuk: muslimonet shqipfoles jane vazhdimi i identitetit turk ne Evrope..... says:

  ja corapekuq perse ti apo ndonje i tredhur tjeter si puna jote ,jeni te dhjere perpara botes kristiane dhe nuk mund te ngrini krye duke luajtur ”evropianin” apo ”katolikun” kur dihet se 90% e shqipfolesave jane me DNA arabi………

 2. Andreas says:

  Prit kur te dale Saje qorri tani e te thote “nuk eshte e vertete”!

 3. dash says:

  Per keta lloj kafshesh ka fajin e saj qeveria…po gazeta “il giornale” dhe “libero” Jane gazetat me te dobeta dhe me tendencioze ne Itali, zhgenjeni Pak qe i zgjidhni si pika referimi…e shikoj si nje lloj kompleksi,Po sjane keta maja e gazetarise italiane…me duhet te shtoj qe fakti qendron dhe eshte shqetesues….

 4. mirel says:

  Popopo cfare derreje, jo dose se ajo quhet gruaja e ambasodorit grek ne Brazil..
  Kjo lloj kafshe ne Shqiperi quhet mesuese.
  Bravo femijeve qe nuk iu eshte bere truri pete byreku arap. U treguan te zgjuar dhe me pyetjet qe i benin e mberthyen kete shtazen cyryke.
  Byreek byreek o usta Murat
  Kater copa bejne dy leke
  O usta Murat. ..
  Hajde arapka dridheni bythen poshte shamise…

 5. WEB1 says:

  Kur lexova lajmin dje ,ja dhashe fajin injorances te kesaj mesuese , sepse nuk ishte specifikuar se per cfare tip mesuese flitej ,,,,sot eshte e qarte ,me e sakte” il giornale” se tema

 6. Ismail Lile says:

  Me vjen keq por istitucionet e shtetit heshtin kur cerdhja e ketyre mostrave i kane ke rruga Kavajes. Sa hyne ne rrugem HAjdar Hidri eshte nje vile e kuqe qe financohet per femrat me perce. Kopshti. Shkolla i dyqanet perdite qe marin me qira kane financim nga ekstremizmi myslyman dhe xhamia e rruges kavajes misjonarja e ketoj qellimi.

 7. i papami says:

  qenka e shemtuar vertet… kshu jane keto qe mbulohen, I keni vene re?

 8. xx says:

  Ajo fytyre prehistorike u jep mesim nxenesve?Cfare po i beni Shqiperise me keto shkolla?Na shkaterruat kombin.Nje tjeter moster ne parlamentin e Kosoves nuk e njeh per hero Skenderbeun.Ku po na coni?.Nuk late ”shkolle”mesjetare pa hapur ne nje vend kaq te vogel.Faji eshte i politikes shqiptare qe e ka katatdisur njeriun ne nje qenie pa tru se pret ta gjeje shpetimin duke ndenjur bythe perpjete ne xhami.Mjere ne sa poshte kemi rene.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *