Niku që kërkonte arrestimin e Berishës: Ai është i pazëvendësueshëm. Trump do i bëjë presion Metës që të ndahet nga Rama dhe të bashkohet me Bashën

spahiu berishaKreshnik Spahiu, njeriu që kur ishte në krye të KLD-së kërkonte arrestimin e Sali Berishës, sot ka një tjetër mendim për të.

Sipas tij, Berisha është i pazëvendësueshëm për PD-në.

Unë do të thoja që Sali Berisha është zëri më i fortë i Partisë Demokratike, por i lënë vetëm nga ish-ministrat e tij, dhe një pjesë e nivelit të dobët parlamentar të deputetëve të tjerë. Berisha është zëri më i fuqishëm dhe më i domosdoshëm i demokratëve dhe do të thoja që një PD pa Sali Berishën nuk do të konceptohej sot.

Dhe vlerësimi im për Berishën lidhet me mbështetjen që ai i jep PD-së, dhe lokomotivën që ai përdor. Por kjo nuk do të thotë në konceptin e raporteve që kemi ne me PD-në. Unë nuk do e konceptoja dot sot një grup parlamentar apo një PD pa Sali Berishën”, thotë Spahiu në një intervistë për “Koha Jonë”.

Ai ndërkohë shprehet i sigurtë, se pas inagurimit të presidentit Donald Trump, ky i fundit do detyrojë Ilir Metën që të ndahet nga Rama për t’u bashkuar me Bashën.

Besoj se pas ceremonisë së inaugurimit të Presidentit të ri të SHBA-së në Uashington, pas ndryshimit të trupit diplomatik, pas vënies në jetë të politikave të jashtme të Shteteve të Bashkuara dhe pas një ripozicionimi të BE-së në raport me Shqipërinë, do të ketë një konfigurim të ri të maxhorancës, ku unë mendoj se LSI-ja dhe Ilir Meta nuk do të jenë pjesë e kësaj qeverie, por do të jenë pjesë e opozitës në zgjedhjet e ardhshme”, thotë ai.

“Unë kam një qëndrim për këtë çështje: ku LSI-ja duhet ti bashkohet opozitës së bashkuar kundrejt një fronti anti- Rama për ta izoluar Edi Ramën, dhe duke i bashkuar të gjitha energjitë me Partinë Demokratike dhe LSI-në, si mënyra e vetme për të pasur një fitore të suksesshme në zgjedhjet e 18 qershorit.

Unë mendoj se nëse LSI-ja do të ndahet nga amoraliteti i qeverisjes “Rama”, nëse LSI-ja do të bëhet denoncuese ashtu siç ministri Ylli Manjani deklaroi se kjo qeveri nuk ka ardhur në pushtet me Shpëtim Idrizin, por me Ben Blushin, do të thoja që të gjithë faktorët opozitarë duke filluar nga Ben Blushi dhe Ilir Meta, nga Gjergj Bojaxhiu tek Vangjel Dule dhe sigurisht bashkë me AK-në që është e vetmja forcë e aksionit në terren, do të garantonin absolutisht një rrotacion politik shumë të fortë dhe një erë ndryshimesh. Dhe unë besoj, që në fund të fundit edhe vetë Partia Demokratike do të bëjë llogaritë e saj elektorale dhe do të jetë e hapur për këtë koalicion të gjerë”, vijon më tej ai.

REMOTE_ADDR:[]

20 komente në “Niku që kërkonte arrestimin e Berishës: Ai është i pazëvendësueshëm. Trump do i bëjë presion Metës që të ndahet nga Rama dhe të bashkohet me Bashën”

 1. ela says:

  me fal te gjithe politikanet kaq idiote si ky jane? mjerr femijet tane.le ti lutemi zotit te kete meshire per shqiptaret ! kaq mund te them sepse tu besh historikun politikaneve do te thote qe ke mallku veten qe je shqiptar. politikan + analista = vdekje e shqiperise,pasurimi i maskarenjeve, skllaverimit fizik dhe moral te administrates, dhe komnedin e te huajve me skenar shqiperin

  1. Tony uk says:

   Urgjent thirrje Portokallise,te marrin Kreshnikun e nanes cdo te djele!!
   Djale humori i pazevendesueshem.
   Hahaaaaaaa pata dite jo te mire,sa lexova cfar ka thene sorra me ndryshoje dita hahaaaaa

 2. DAVID says:

  Kreshnik sado qe mundohesh te dalesh ne media nuk behesh dot njeri me prestigj se je “ALABAK”ndryshe thua dhe ndryshe vepron.

 3. Qytetar says:

  Ky është komplet i çmëndur më kuptimin e drejt të fjalës,por jo vetëm i çmëndur.

 4. Albania says:

  Pederasti Spahiu i vogel e tregoi veten qe dhe kur bente si gore duke lehur dhe mashtruar shqiptaret si gjoja atdhetar i madh ai paska qene vegel e ndyre e Berishes. Politikanet shqiptare jane shembelltyra e poshtersise ……

 5. Xheli says:

  HAHAHAHAAAAAA…..O NIK XHELI, O IDIOT PA LIMITE, VAZHDO DHE THURR ÇDO MUAJ NGA NJE TEORI TE RE. PO TI SIKUR THOJE QE BERISHA ESHTE KRIMINEL, APO AQ ISHTE LOJA. IK MOR BOLE ME LESH….HAHAHAHAAAA

 6. Orli says:

  A ti je *ole more Niku!

 7. Ky paska thene edhe qe Rama ka nje dhome ne vilen e Surelit te mbushur me para…….komplet idiot.

 8. NjeQytetarOptimist says:

  I paske terezitur larg dyllbit o “liliput”.. Keshtu te quajti ai I pazvendesueshmi apo jo?!?! Skeni shtylle kurrizore ju ish neperkat e pushtetit..

 9. POPULLI says:

  o QR kur mendon qe pak kohe me pare ky pafillo drejtonte gjykatat e vendit tim pupupupupupupupu SA TURP

 10. tomsojeri says:

  Ftuuuuuuuuuu or i peshtir……….as njeri nuk meriton te quhesh ……..Gelbaz tuberkolozi………..

 11. ceni says:

  e po si shikojne endra me sy haper keta njerez, cfare aritmetike te klasit te dyte qe bejne…!Me siguri ky trapi ka qene nen influencen e ashashit kur ka ndotur keto rrjeshta..

 12. Shqiptari nga Kosova says:

  Nuk kam pare mjerez me te peshtire se KAÇ ISLAMI dhe NIK SPAHIA..! Keta jane fytyrat me bastarde te shemtimit shpirtror qe mund te ket njeriu..!

 13. xxv says:

  niku ishte dhe do te jete bashkpuntor i zellshem ne sherbim te krye tradhtare shkaterues te shqiperise.Niku koqa kandarit ku populli priste drejtesi.

 14. Andi says:

  Domethen … ky kur thoshte per arrestimin e Berishes ,
  Nuk e paska pasur seriozisht?????

 15. sazan says:

  mjer kuq e zinjte qe ndjekin kete sharlantan qe jeton me delirin e “udheheqesit ” qe mban ne dore fatet e vendit. Nga simboli i shqiponjes kuq e zi tregon se eshte zhaba jeshil –gri. Nuk meriton me shume se kaq vemendje ky idjot mashtrus

 16. ??? says:

  Dy pyetje kam;
  1. Ku jane te gjithe ata naivet qe komentonin me passion ne perkrahje te Kreshfikut dhe AK ketu ne 2013, apo kane anuar nga Ben Bleshi dhe mizat e tjera qe fluturojne rreth diarrese Sali?
  2. Si ka mundesi qe ky Nikua ka qene n/kryetar I KLD me kete nivel kaq te ulet?

 17. Bena says:

  O ndyresire Po bej thirje ti per koalicion dhe bashkohuni te gjithe ju,dhe perseri nuk e rrezoni dot popullin me EDI RAMEN ne krye. Arsyeja eshte se ju jeni antishqiptare dhe sahanlepiresa

 18. loreta says:

  Jane mblrdhe gjithe mbeturinat dhe thone qe jemi opozite! Dale, dale, s’ka pare asgje akoma Kreshnik Berisha!

 19. 123 says:

  E kam thene dikur……..
  Corapekuqi, (i gjati), ne zgjedhjet e 2013 u afrua dicka me kete SORREN per ti matur pulsin ne per te pare cfare kapaciteti ka…..
  E terhoqi per hunde kete qyravec te mjere deri ne ate mase sa e …. E POSHTEROI !!!!!
  Poshterim i pashoq …….
  ka mbetur aq keq per para , aq sa nuk mund te bleje as brilantinen e flokeve….
  Flet si nje i DHJERE………
  QEB DYNJANE!
  PTU, rrace e qelbur!!!!!!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *