Olsi Jazexhi: Nuk mund të arrestohet një njeri pse mbron ISIS. Qeveria katolike e Ramës po na sulmon

mesuesjaOlsi Jazexhi, një historian mysliman i zëshëm, ka reaguar pas ndalimit të mësueses Emine Alushi në Shkodër, e cila mbështeste ISIS dhe Bin Laden në orën e mësimit.

Ai shkruan se nuk mund të arrestohet dikush, pse mbron ISIS.

“Arrestimi qe i ka ndodhur sot Emine Alushit ne Shkoder, pasi ajo eshte filmuar duke komentuar dhe mbrojtur ISIS-in dhe Bin Ladenin eshte nje tjeter sulm qe qeveria katolike e Edi Rames i ben lirise se besimit Islam ne Shqiperi.

Ndersa muslimanet shqiptare nuk duhet te besojne ne teorite e ISIS-it (pasi ato jane teori skizofrenike te spiunazheve perendimore qe deformojne Islamin), Emine Alushi nuk duhet ndershkuar per mendimet e saj.

Emine Alushi nuk ka bere asnje krim ndersa ka thene qe ISIS-i mbron muslimanet. Komenti i saj nuk eshte rekrutim per ne xhihad.

Ai eshte koment dhe fjala e lire ne Shqiperi mbrohet me kushtetute dhe me ligj.

Nese medreseja e Eminese mund te ndihet keq nga komenti i saj, ajo mund ta largoje nga detyra (edhe pse kjo do ishte mase ekstreme), por qe te arrestohet nje femer muslimane me shami vetem pse ajo thote qe ISIS-i mbron muslimanet – ky eshte fashizem!

Ky eshte sulm kunder lirise se besimit dhe fjales se lire!

Muslimaneve te Shkodres dhe gjithe Shqiperise, qofshin ata vehabij apo hanefi, shii apo syni une u apeloj qe te mbrojne te gjithe Emine Alushin, edhe pse ne mund te mos biem dakort me idete e saj. Por ne duhet ta kemi te qarte qe Emineja nuk ka kryer asnje krim! Ajo thjesht ka shprehur mendimin e saj ne nje debat me nxeneset e saja.

Nese Emineja eshte gabim ne bindjet e saj, ajo mund te korrigjohet dhe kritikohet por jo te arrestohet. Arrestimi i saj ne kete menyre mund te kryhet vetem ne nje shtet fashist dhe diktature mesjetare inkuizitore katolike.

Prandaj ne te gjithe duhet te kundershtojme fashizmin kunder Emine Alushit! Medreseja e Shkodres dhe drejtori i saj, ne vend qe te distancohen nga Emineja duhet qe ti kerkojne qeverise katolike Rama qe ta lene te lire Eminene dhe te kerkojne falje publike per kete arrestim te turpshem!

Emineja nuk eshte terroriste! Emineja nuk eshte kriminele! Ajo eshte motra jone ne Islam”, shkruan ai.

REMOTE_ADDR:[]

45 komente në “Olsi Jazexhi: Nuk mund të arrestohet një njeri pse mbron ISIS. Qeveria katolike e Ramës po na sulmon”

  1. kiu says:

   Duke qene besimtar i krishtere, jam i mendimiy se ky tipi ka te drejte ne ate qe thote. Para se nje person te ndalohet nga policia duke marre si fillese nje debat me teme fetare, ka shume hapa te tjere. Thenia se ISIS mbron myslimanet eshte e sakte, sepse ISIS mbron ne fakt disa myslimane. Edhe thenia qe ISIS vret myslimanet eshte po ashtu e sakte, sepse ISIS vret disa myslimane te tjere. Te ndalosh apo te therresesh ne polici nje mesues feje eshte gjithmone me rrezik se disa njerez mund te ndjehen te provokuar dhe te ekstremizohen me keq. Ky mut shteti qe paguan nje SHIK te tere (apo si leshin e ka emrin tani), pse nuk dergon nje palo spiun te bisedoje goja-gojes me mesuesen dhe drejtorin e medresese dhe ta sqarojne atje kete ceshtje. Pse i hedh benzine zjarrit kot me kot???!!!

   1. WEB1 says:

    Je shume konfuz (kiu ) !te paraqesesh ISIS si mbrojtes se muslimaneve mbas atentateve ne paris ,berlin ,turqi,belgjike ,etj do te thote qe ke nje vizion shume te ceket per ate qe po ndodh ne bote .Persa i perket kesaj mesuese shushamene e indoktrinuar nga vizitat e shpeshta ne meke qe quan bin ladenin hero, me duket se eshte shprehur me shume sec duhet ne favor te terrorizmit N.q.s. do ti mbash ison olsi kalecit je i lire ta besh ,vetem mos na shit demokracira dhe liri fjale, ne nje vend qe fitohet 200 dollare ne muaj

   2. Shkodran says:

    Mua me kujtohet kur ndodhen atentatet e 11 shtatorit ne kullat binjake, isha ne shkolle te mesme ne Shkoder dhe disa nxenes mbanin sfondin e Bin Ladenit ne ata celularet e vjeter qe kishim dikur. Fatkeqsisht Shkodra ne 10-15 vitet e fundit eshte radikalizuar shume dhe kjo vihet re shume lehte. Nese ne medrese apo shkolla tjera brezi i ri edukohet me frymen e Isis dhe Bin Ladenit e ardhmja do jete edhe me e errte. Liria e fjales duhet te respektohet. Por cdo shkolle e cdo mesues duhet te respektoj programin e republikes laike te Shqiperise. Propaganda per terrorizmin eshte veper penale dhe kjo kukumjacka duhet te denohet. Shqipria duhet te pastrohet nga kto mbetje islamike, antishqiptare, antikomtare. Kto jane turpi i kombit,i muslimaneve shqiptare, kancer per te ardhmen e vendit.

   3. Bambi says:

    Kiu. Bindjet apo opinionet idiote mesuesi le ti mbaje per vehte. Asnje nuk e therret ne polici per ato qe mendon. Po fillove te pjerdhesh nga goja quhet propagande qe nxit urrejtjen dhe eshte e denueshme, sidomos kur manipulon femije. Shkolla jone eshte laike dhe duhet te mbetet e tille.

   4. Reforma Drejtesi si LSI says:

    Po ja kaloke shqipfolsave nga mendja o kiu fiu ose jeton dhe ti ne bunkerin e Shqiperise ku lajmet me te bukura dhe te sakta ndoshta i merr nga Tema apo Gazeta 55.

    Po nuk e kupton o taleban qe ne tru ne shpirtin e turkeshes shkodrane vetemn gjak shqiptari nuk ka. Cudi Olsi si ka vrare prinderit apo veten per ate emer te bukur kafir.

 1. tropojanic100 says:

  ty duhet ne biruc me te fute shume shpejt sa nuk eshte vone,ekstremist perçares perkrahes i isis dhe spihun i tyre

 2. Gus says:

  Ku e gjeti Shqipëria myslimanizmin.?
  Është një diktat nga pushtimi Turke
  Si janë ndryshimet e emrave në Greqi.
  Në jemi Shqiptare kjo është feja jonë.

 3. maximus says:

  dakort jam edhe une me kete turkomongolin jazenxhi, emineja duhet te lirohet dhe bashke me kete turkun jazenxhi duhet te debohen nga tokat shqiptare, dhe te mos kthehen me kurre, le ti bashkohen kesaj orgazinateje teroriste, mqns kjo orgazinate mbron islamiket si puna e ketyre 2 mongoleve tane.

 4. berti says:

  Fjala e pare qe me shkon ne mendje eshte “derri islam”. Pastaj mendoj dhe kuptoj qe ne mes tone po lejojme te perhapen persona elstremisht te rrezikshem, njesoj si personi ne fjale apo autori i shkrimit. Dhe me tej shkollat e medresese jane vatra te rrezikshme te islamizimit te shqiptareve, qe nuk kane asnje lidhje me shoqerine e hapur te lire dhe demolratike qe duam te krijojme. Ne emer te demokracise , ne synim te fundit, keta duan te marrin pushtetin me mjete paqesore dhe pastaj te nejne ne Shqiperi cfare bene islamiket ne Iran apo vellazeria muslimane ne Egjipt. Islami radikal eshte fashizem dhe nazizem. Ky tip qe na aluzon per fashiste, eshte vete fashist.

 5. myqerrem says:

  ky trapi duhet futur brenda..

 6. lukas says:

  te jesh i shkolluar dhe te jesh kaq i pa shkolle!!!…..vetem mysliman shqiptar nuk mund te jesh….kushedi nga mund ta kesh prejardhjen! Jane bere shume ne kete vend qe flasim shqip….

 7. sit... back..and relaks →→→ says:

  A mund tja heqin pashaporten shqiptare ketij olsi boles? meqe qenka kaq musliman i zellshem ath nuk ka ci duhet kombesia apo shtetesia sepse bolet ekstremiste islamike si punae ketij carit identifikohen vetem me fene. Hiqja shtetesine edhe ketij edhe asaj e le te shkojne te dy te jetojne te lumtur atje ku jetojne dhe shume gomere te tjere si puna e ketyre.

 8. Sandy says:

  Po sikur ja futi Asadi ketij ne Siri, apo s’ja mbajti bytha te shkonte. Shko shko ne Siri se t’i qi robt Asadi ty dhe Eminese.

 9. albaniafirst says:

  Ky trapi, duhet nisur bashke me ate idjoten ne Siri qe te gjejne mamate. Ajo fare mesuese ka thyer ligjet e vendit qe ndalojne berjen e propogandes ne favor te organizatave terroriste dhe si e tille duhet denuar ashper. Pastaj, ku e gjeti Rama qeverine “e krishter”. Ne jemi shqiptare pa dallim feje e krahine. I madhi Pashko Vasa eshte shrehur aq qarte sa nuk ka me nevoje per komente se “feja e shqiptarit eshte shqiptaria”.
  Per mua vellezer e motra jane te gjithe shqiptaret kudo ku jetojne dhe pa dallim te fese qe kane.

 10. Frank says:

  Futeni brenda kete gabel,ose dergojeni ne arabi po do muhamutin.

 11. e thjeshtuar says:

  ky trapi me c’duket nuk eshte edhe aq trap, duhet t’i kete ca njerez ne vendin e duhur qe llap kshu, pa i bere syri terr… se ndryshe nuk ka si shpjegohet qe ate mesuesen e arrestojne ndersa ketij i hapin faqet e gazetave. E thjeshte fare me duket mua…

  1. Lezha says:

   Eshte spiun edhe i MOSADIT Izraelit. Eka diskretituar Kastriot Myftaraj me fakte dhe e ka qepur gojen. Ben loje te piset me qellim, kundra interesave kombetare. Paguhet me sa duket qe me brockullat qe thote ta nxij Shqiperine.
   Kurse ajo mesusja duket qe eshte copa e injorantes qe akoma nuk e ka kuptuar se ISSI jane pjelle e Djallit dhe Sherbimeve, Amerikane, Arabe Saudit, Turke, JORDANEZE dhe Izraelite ETJ.

 12. aqif tahipi says:

  Ky hajdarmalluta ,me duket se eshte me origjine nga sllavofonet muslumane ,ne verilindje te shqiperise (gora).,prandaj edhe shqiptaret e vertete nuk e pjerdhin fare kete te shkretin . Or taj karush i babes ,demi i ketij akti te pallogjikshem te alushit eshte se kete deklarate (leksion) ajo e ben para nxenesve te nje shkolle ne shtetin shqiptar ,qe nuk kane ne programin mesimor (kurrikulen) kete lloj mesimi pro isis dhe laden. Keto deklarata mund ti bente ne ambiente private dhe askush nuk do ta merrte seriozisht ,por ne momentin qe tenton te indoktrinoje femijet atehere shteti ka detyrim te nderhyje.

  1. petriti says:

   Kjo eshte e sakt.

 13. bobi says:

  Reziku me i mathe qe i kanoset shqiperise eshte islami radikale, sa here qe vijne ne shqiperi shikojne me shume trecereksha dhe femra te mbuluara, neqoftese para 20 viteve kur jam larguar nga shqiperia ne fier nuk shikoje asnje mjekrroshe dhe femra te mbuluara, kurse tani dhe ne pallatin ku jetojne ishin dy familje te tilla. Fundi i shqiperise do jete kur keta injorantat qe nuk din ca bejne se aqe mendje kane te ven na nje bombe dhe te na kthejne si egjypti apo turqia qe nuk shkel kem turisti me. Shteti duhet te veprojne shpejte ti mbyllin keto kanale radikale, se kujte i futet ajo semundja ne tru si eshte islame eshte me e rrezikshme se droga nuk te del me.

 14. maximus says:

  nqs jam gabim te me korigjoni, por une e di se shkolla ne shqiperi eshte laike, atehere pse jane lejuar keto medresete dhe kolegjet turke, ato shkolla vetem kamikaze do te nxjerin ne jete asgje tjeter.

 15. Sallam Mysliman says:

  Dakord. Edhe nje mesuese qe mbron kurverine s’mund te denohet sepse mbron sallamin. Asaj i pelqen sallami, dhe kaq.

 16. Bekimi says:

  Po ajo foto, o Mero, ç’lidhje ka me shkrimin në fjalë?

 17. Sekular says:

  Europa eshte duke kaluar percarjen me te madhe qe nga koha e luftes se dyte boterore per shkak te dyndjeve myslimane dhe mendesise se tyre te shkretetires. Kultura islame eshte nje kulture e lindur nga zjarri dhe rera, nga luftrat e pergjakshme te popuje arabe qe donin shpetim. Kultura islame nuk ka kuptim jashte territoreve te saj. Shihni se cfare perplasje ka me vlerat e qyteterimeve te ndryshme europiane dhe aziatike. Eshte besim prej 1 miliard njerezish, por nuk do te thote se eshte ne rrugen e duhur. Edhe ne ballkan ka 5 shekuj qe ka hyre por prape popujt i kane rezistuar. Eshte nje kulture barbare qe nuk praktikon dot ato qe predikon.

  Ne Shqiperi komunitetet e ketyre kane shpenzuar miliona miliona miliona me vite e vite te tera dhe kane penetruar ne mendesine e nje brezi te tere qe “urte e bute” tani jane kudo. Nuk do vonoje koha perpara se te behen me te dukshem ne politike, media, arsim, sport e kulture dhe shume shpejt te japin komandat ne lidhje me cdo standart social. Shikoni cpo ndodh ne Turqi me ngritjen e rregjimit pro-islamik. Sido qe te jete e gjithe bota ka hyre ne rrugen e tmerreve, me rritjen e pozicioneve ekstreme te djathta, me sulmet kunder te majtes, konservatorizmit, fuqive te reja. Fat na ruaj nga tmerret qe na presin.

 18. Kujtese says:

  Ajo nuk mbron vetem ISIS,por thote qe qeverite e kane gabim???? Hajde cfare mesuesish qe rekrutojne medresete,rrezik pa diplome

 19. Alban Dardani says:

  – – NUK dihet se c’mosh ka ky JAZIK XHIU . POR , shume revolucionar i revoltuar duket. LENE mor trim mesusen te perballet me ligjet . Ne se ska shkel ndonje ligj , te jesh i sigurt qe lirohet .NE te kundert , ajo eshte nje mender mesuse, dhe te perballet me ligjin .
  — TI , por dhe ajo mesusja jote , nuk jen mysliman. JU ini te shartuar ,, TE indoktrinuar , qe me teorite e levizjet ekstremiste demtoni e deskrititoni besimin qe perfaqesoni,.– Demtoni besimtaret e vertet, fusni frymen e percarjes nder vedi dhe merni urrejten apo perbuzjen e besimtareve ose jo besimtareve te tjer.
  — TI, AJO , dhe TE TJERET, qe m,endojne SI JU, … ose ini ju skizofrenet e koheve moderne.., ose ini provokatore , njerez te futur per demtimin dhe deskrititimin e besimit MYSLYMAN, per demtimin e imazhit te shqiperis e shqiptareve dhe punoni e paguheni per interesa te qarqeve anti shqiptare.
  — JU , ne mentalitet dhe ne origjine nuk ini shqiptare. HISTORIKISHT SHQIPERIJA nuk njeh levizje opo konflikte fetare. Myslimanet SHQIPTARE , perfshi edhe ata shkodrane jane modeli i urtesis , butsis dhe vllazerimit. Te gjithe ju qe doni ti perdhosni me teorite tuaja beni mire te shkoni ne origjinen qe u nxit e frymzon , dhe shqiperine lereni te lire.
  —- MYSLIMANET SHQIPTARE, ne vcanti brezi ri , ne menyre krejt te lire le te shkojne drejt BESIMIT TE ORIGJINES SE SA DREJT RRUMAVE TE SHARTESAVE EKSTREMISTE.
  — TE GJITHE LLOJET E JAZEK-XHINJVE,. DHE JAZEK XHESHAVE , ,… DUHET TE EVIDENTOHEN NGA STRUKTURAT E SPECIALIZUARA . Duhet punuar qe ose te ndreqen ne kohe , ose duhet te kthehen te pa demshem .
  — Ne kushtet dhe gjenjen atuale shqiptareve u duhet qetesija, harmonija dhe vllazerimi nder fetar dhe KRAHINOR.
  — – Per njerezit e arsimuar dhe te emancipuar BESIMET FETARE, NUK JANE ZOTI E PERENDIJA.
  — Ato jane si rrymat dhe partite politike, te krijuara nga vete njerezit per interesa te caktuara gjate rrjedhave te historis . Ne kushtet e erresires, padijes, prapambetjes ekstreme keto besime kane luajtur nje rol jetik dhe percaktus ne edukimin moralo — shpirteror dhe zhvillimin e shoqeris njerezore. SOT, NDOFTA MBI NJE E TRETA E NJEREZIMIT ESHTE ATEISTE OSE ”LARAMANE”. NE SHQIPERI KJO PERQINDJE DUHET TE JETE EDHE ME E MADHE.

  –pershendetje Alban Dardani NY- USA

 20. lelegu says:

  Ky perfaqeson myslimanin mesatar shqiptar………

 21. Adrenalin says:

  Këtu i thonë Shqipëri dhe feja e shqiptarit është shqipëria.
  Kur do ta kuptojnë këtë këta të paguar
  Meqënëse kanë haruar historin tonë preardhjen tonë,gjuhën e bukur tonë që ska asnjë lidhje me atë arabe, folklorin tonë, do të më duhesh të këndoja polifonin tonë e t’ju thoja se jemi e do te mbetemi Shqipëtare që jetojm e këndojm plot zjarr.
  Shqipëria rroftë e qoftë për Shqipëtarët e jo për arabët.

 22. Entri says:

  HAJDE IDIOT HAJDE. TE ISHTE PER MUA UNR DO TE PRISJA BILETEN DHE TE COJA TEK ISIS DHE ATY TE QIHET NONA O IDIOT DHE I PA FE.

 23. Shkodrani Shqipetar says:

  O Mbetje Islamike..o Kafshe e Ndyre-:Po c´fare do te presim nga Kjo Mesusja qe Rruan-Zogun se eshte Myslymane…???Mos valle do te presim nga kjo Urruspi Islamike..qe pasi te veje Bombat ne shkolle te themi se c´na gjeti???
  jU DUHET djegur te GJALLE..dhe Large nga Shqiperia….shkoni ne Arabi atje e keni Vendin kerma…

 24. Sallam bio says:

  O sallami mysliman: po krahason ISIS me kët timin ti? Po sallami s’ka vra njeri noiher…?! (të paktën ky imi që Nuk është hallall po është bio)

 25. Agim says:

  Fanatizem kane te gjitha fete, por fanatizmi dhe urrejta qe prodhon feja islame jane burim prapambetje dhe terrorri! Ne Shqiperi keta krijesa te peshtira si ky jane shume te rralla, fatmiresisht. Me terbon fakti qe disa paraardhes te mi kane emra turq. Mendoj tua nderroj ne varr dhe tu ve emrat Gjergj, Fatmir, Mamica, Agim Teuta etj. Sepse nga ajo kulture trashegojme prapambetjen dhe mungesen e aftesise per te ndryshuar dhe per tu zhvilluar.

 26. Maloku says:

  Kjo biba s’duhet futur ne burg, por nga puna duhet te pushohet, siç u pushua, dhe s’duhet ti lejohet me kurre asnje funksion publik, sidomos me femije. Kurse idiote si ky qe shkruan ketu ka plot dhe do te kete. Njerez qe identifikohen me fene dhe jo me kombin, me pak fjale identifikohen jo me ne, shqiptaret, por me njerez dhe kultura te tjera ndoshta duhet te ikin nga ne dhe tju bashkohen atyre. Ne ketu, mire apo keq jemi ne trojet tona, kemi zakonet dhe traditat tona dhe as nuk e kemi ndermend te ndjekim asnje lloj arabi, siriani apo egjiptiani.

 27. loni qeni myzeqar i Edvinit says:

  ikni mer debila se truri juaj i mare se bashku nuk eshte as sa gjysma e ketij Olsit,nqs eshte arestuar ky eshte kulmi ,hapni syte o debila se keshtu merr fund demokracia,po ku mer vesh arnauti nga demokracia thuaj .

 28. Arber says:

  Edhe ne qoft se isis mbron myslimanet edhe pse nuk esht e vertet kjo nuk duhet te bej urrejtje fetare neper shkolla…sidomos te shqiptaret qe se cajn fare… pervec ati karit tgf ja qifsha janullen ngoj…

 29. Arber says:

  Edhe ne qoft se isis mbron myslimanet edhe pse nuk esht e vertet kjo nuk duhet te bej urrejtje fetare neper shkolla…sidomos te shqiptaret qe se cajn fare… pervec ati karit tgf ja qifsha janullen ngoj… ..

 30. tanushi says:

  po te thoshte nje mesuese qe hitleri dhe nazizmi ishin te mire a do perfundonte ne burg mor beduin i mutit

 31. Klodian says:

  Ik se do te qi ropet … rrace e keqe… na flliqet ne ter boten…

 32. Ibrahim says:

  Futeni edhe këtë brenda ne nje biruce me Eminene. Futini dhe nje derkuc ne kaush te bisedojne treshe per Bin Laden.

 33. demokrati says:

  Lubonja dhe Jazexhiu, dy ane te se njejtes medalje.Jazexhi eshte nje terrorist po aq i rrezikshem sa terroristet e ISIT madje nje rrezik per sigurine kombetare.Zhvisheni nga nenshtesia dhe kombesia shqiptare monstren terroriste.

 34. Alban Dardani says:

  ,— or …”’ tanushi” xhaxhit….!! –
  —SE PARIT … Nuk eshte njesoj te thuash ishte me eshte. Fashizmi dhe hitleri po mbushin shekullin qe kane mare ate qe meritonin . Ndersa ISIS , eshte nje organizim ekstremist, terrorist, kriminal ne veprim .VETEM NE EVROPE BRENDA NJE VITI KEMI ME SHUME AKTE TE TILLA.
  — SE DYTI… Fashizmi dhe hitleri, nuk kane nje arganizim , baze e funksionim real ne ShqiperI …. .Ndersa te identifikosh ISIS me mbrojtes te myslimaneve , kur ne Shqiperi popullata qe identifikohet myslimane perben shumicen nuk eshte njesoj –lume miku..
  — SE TRETI…. Besimet fetare pretendojne se jane ZERI i PERENDIS, I ALLAHUT, I ZOTIT NE TOKE , predikojne rrugen e urtesis, bindjendjes , te paqes , mirkuptimit e vllazerimit, ndersa ISISI YT,, predikon te kunderten. DHUNEN, FORCEN, GJAKUN, TERRORIN DUKE AKTIVIZUER EDHE FEMIJET NE RRUGEN E KRIMIT, SI DHE DUKE NDESHKUAR NJEKOHESISHT EDHE FEMIJET , GRATE, TE VOBEKTIT ETJER…….ETJ……….QE NUK JANE NJE MENDJE ME TE….
  — Ne se e kini nga pa pjekuria THIRRINI MENDJES SA SESHTE VONE. –NE se i kini hyre kesaj pune me bindje, kjo nuk eshte RRUGA allahut e perendije, TE QOFTE ” UDHA E BUTE ,…….. OR LEC KABASHI ” …………

 35. ABC says:

  Shpejt o burra te mbledhim lek dhe te dergojm Olsin dhe mesuesen e tij te dashur ne Arabi. S’kemi perse ti mbajm ketu kot. S’kemi perse ti torturojm keta shpirtra te vuajtur qe duan te ngrejn bythen perpjet. Olsi esht i civilizuar dhe i pelqen te vej surratin ne tok dhe sumen ne qiell. Olsi deshiron te behet si struc qe ve koken nen tok dhe sumen ja drejton djellit dhe kujton sikur esht ne hije. O olsi o mameluk, o mbeturin otomane, ketu asht toka e Arberit dhe e Gjergj Kastriotit dhe mos e harro sa her qe te marresh frym nen kete qiell.

 36. shqipe says:

  Isis eshte nje sistem diktature ,ata qe flasin dhe ankohen per fjalen e lire duhet ta dine mire se po te jetojne ne nje shtet te tille , ligjet parashikojn varje ne litare e te tjera ,per gabime njerzore ose ban vaki te mbeshtesesh mendim ndryshe ose te jesh i nje feje tjeter ,prandaj gezojuni kesaj demokracie dhe ta mbrojm ate ,
  Sipas Kuranit, Isai ishte Mesia. Ai mbështetej nga ‘Shpirti i Shenjtë’. (El-bekare 2:87; El-Maide 5:110). Ai referohet gjithashtu si ‘Fjala e Allahut’. (En-nisa’ 4:171).
  Te gjithe ata qe bejn si fetare qe bejn lojen e djallit do ta marrin gjykimin nga vete te gjithe profetet qe kane ardhur ne toke ,1) Ademi ,2) Idrisi,3) Nuhu ,4) Hudi ,5) Salihu ,6) Ibrahimi ,7) Luti ,8) Ismaili ,9) Is’haku ,10) Jakubi ,11) Jusufi ,12) Shuajbi,13) Ejubi ,
  14) Dhul-Kifl,15) Musa,16) Haruni ,17) Dawudi ,18) Sulejmani ,19) Iliasi ,21) Junusi ,22) Zekerijah,23) Jahja,24) Isa i biri i Merjemes,25) Muhamedi ,
  Zoti nuk nevoje ta mbrojme ,eshte ai qe me meshiren e tij na mbron ne .

 37. Stela says:

  Ktu Eshte faji i qeverise tone e ka mush venin xhami e medrese ca pritni ju kulture nga kto b….th qera e ka fajin ai piktori i madh qe e mushi sheshin skenderbej per ramadan plot me callma

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *