Partizani, Braçe-Veliajt: Erjon jemi ekip i kryeqytetit, duam të luajmë në Tiranë

Deputeti i Partisë Socialiste, Erjon Braçe i cili njihet si një nga tifozët më të zjarrtë të skuadrës së Partizanit i kë bërë një thirrje kryebashkiakut të Tiranës Erjon Veliaj.

Përmes një postimi në faqen e tij zyrtare në “Instagram”, Braçe i ka kërkuar kryebashkiakut Veliaj që të pranojë ekipin e Partizanit që ti zhvillojë ndeshjet në Tiranë në stadiumin “Selman Stermasi”.

Klubi i Partizani i ka bërë një kërkesë klubit të Tiranës që ndeshjet e ardhshme ti luajnë në “Selman Stermasi”.

Postimi i plotë i Erjon Braçes.

Erjon, ooo Erjon!!
Jemi ekip i kryeqytetit, i Tiranes,
paguajme taksa ne Tirane;
Duam te luajme, kendojme e gezojme,
fitojme ketu ne Tirane!! Dhe mos harro;
NE, PARTIZANI KTHEJME TITULLIN NE TIRANE!!
E do apo jo?

Brace

REMOTE_ADDR:[]

2 komente në “Partizani, Braçe-Veliajt: Erjon jemi ekip i kryeqytetit, duam të luajmë në Tiranë”

  1. shqip says:

    Po Partizoni eshte ne numer shume Here me i madh se tirona. Ka tirana e re, ka tirana kuqe. Po tirana bardh e blu s’kemi degjuar ndonje lagje ne tiron.

  2. Ilir Traja says:

    Une jam Eri Veliaj e ta shtyp zogun ty Erjon Brace, ty miush qe ben derderderrrr me ate Partizanin tend, ndaj qepe se ndryshe gojoren gati e ke nga Mazniku me Kananin?

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *