Pasi i “vodhën” TV Klan, Fevziu tallet me ish-pronarin Marsel Skëndo

frangajTV Klan është një television interesant jo vetëm për qendrimet pro qeveritare që mban gjithmonë, por dhe për historinë e vet.

Ky television në fillim nuk ka qenë i Aleksandër Frangajt.

Pronari kryesor i këtij televizioni, ka qenë Marsel Skëndo, i cili përmendet edhe nga Blendi Fevziu në intervistën e tij për Çim Pekën.

Vite më parë, TV Klan kishte një bashkëpronar, një ndër biznesmenët më interesantë dhe më me bonsens që kam njohur, i cili ishte peng i një keqkuptimi të madh.

Thoshte: “sot e mbajmë linjën kështu dhe nesër e bëjmë ashtu, në bazë të interesit ekonomik që kemi”.

E thoshte me aq sinqeritet, sa as nuk qeshje dot. Si pasojë humbi gjithçka kishte në media”, thotë Fevziu.

Atë që nuk thotë Fevziu, është mënyra si e humbi televisionin, Marsel Skëndo dhe si u bë pronar i vetëm, Aleksandër Frangaj.

Se ai nuk e humbi televizionin për shkak të qendrimeve të tij pro pushtetit!

REMOTE_ADDR:[]

2 komente në “Pasi i “vodhën” TV Klan, Fevziu tallet me ish-pronarin Marsel Skëndo”

  1. elona says:

    Po pse s’na e sqaron ti pra?Paska harru dhe bashkepronarin tjeter Zhylien bq, qe e zbythi gjithashtu Sandri.Gjthss mos ja qani hallin Marsel Skendos, se ne emer te vajzes qe e ka martuar me Ilir Kullen ka nje nga kompanite me te medha dhe me xhiro te papara per fibra optike dhe i biri gjysmat e clubeve me te sukseshme neper Tr, qe i qarkullon cdo 6 muj deri 1 vit, pasi kercet malli sheshit.

  2. Moderni says:

    po na thuj e pra pse e humbi.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *