“Shkullakun e hoqi Basha, jo Rama”

shkullakuPas largimit të Armand Shkullakut nga ABC News, pati reagime të shumta dhe akuza se Aleksandër Frangaj është detyruar nga Edi Rama që ta heqë atë.

Por, duket se e vërteta qendron ndryshe.

Frangaj, sipas bashkëpunëtorit të tij më të ngushtë, njëkohësisht mik i tij, por edhe i Shkullakut, Blendi Fevziu, e ka hequr Shkullakun për shkak të Bashës.

Kjo, duke qenë se deputetët e PD-së kanë refuzuar të votojnë pro për marrjen e një license nga ABC News.

Dhe, inatin e Bashës, duket se Frangaj ia ka nxjerrë pikërisht Shkullakut, i cili është njeri i afërt i kryetarit të PD-së, dhe që sipas asaj që lë të nënkuptojë Fevziu, ishte futur nga Frangaj për të ndikuar tek Basha.

“Ka një moment të tensionuar në raportin mes Aleksandër Frangajt dhe Lulzim Bashës. Të paktën me aq sa di unë. Ky tension solli edhe largimin e Shkullakut. Bëhet fjalë për një përplasje më të hershme që ka kulmuar me debatin për liçensën e ABC News që PD nuk e votoi”, thotë Fevziu.

REMOTE_ADDR:[]

6 komente në ““Shkullakun e hoqi Basha, jo Rama””

 1. mario says:

  Ha a ha a ha sa te pa pare jeni ju zeri i popullit. Shoku Mero mer Bracen vere kryeredaktor dhe para partizan

 2. Toni says:

  Sidoqofte, nje vemje qe nuk shihej me sy hoqi.

 3. shqipe says:

  Kjo pra eshte gazetaria e kazanit, qe orangutangu Shkullaku ben sikur se kupton.

 4. Tironsi says:

  Sipas shkrimit tuaj Basha hoqi shkullakun nga TV klan qe te dali kunder Bashes. Po mire ta besojme ket,po Alfred Lelan kush e hoqi nga Mapo?

 5. Lali says:

  Me falni por Licencat dhe frekuencat nuk jepen nga deputetet por nga AMA

 6. hajduti i supermarketeve ne itali says:

  hahaahahahahahahaha u ba edhe nje derr kurban nuk ta paska fut rama more shkullak po ta paska fut nje kulak i shqupit

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *