“Shkullakun e hoqi Basha, jo Rama”

shkullakuPas largimit të Armand Shkullakut nga ABC News, pati reagime të shumta dhe akuza se Aleksandër Frangaj është detyruar nga Edi Rama që ta heqë atë.

Por, duket se e vërteta qendron ndryshe.

Frangaj, sipas bashkëpunëtorit të tij më të ngushtë, njëkohësisht mik i tij, por edhe i Shkullakut, Blendi Fevziu, e ka hequr Shkullakun për shkak të Bashës.

Kjo, duke qenë se deputetët e PD-së kanë refuzuar të votojnë pro për marrjen e një license nga ABC News.

Dhe, inatin e Bashës, duket se Frangaj ia ka nxjerrë pikërisht Shkullakut, i cili është njeri i afërt i kryetarit të PD-së, dhe që sipas asaj që lë të nënkuptojë Fevziu, ishte futur nga Frangaj për të ndikuar tek Basha.

“Ka një moment të tensionuar në raportin mes Aleksandër Frangajt dhe Lulzim Bashës. Të paktën me aq sa di unë. Ky tension solli edhe largimin e Shkullakut. Bëhet fjalë për një përplasje më të hershme që ka kulmuar me debatin për liçensën e ABC News që PD nuk e votoi”, thotë Fevziu.

REMOTE_ADDR:[]
                 Loading...