FOTO/ Autori i vrasjes së trefishtë që tronditi Vlorën: “Më shkau arma”

Autori i vrasjes së trefishtë 4 vite më parë është marrë në pyetje nga efektivët e policisë ku po jep llogari lidhur me ngjarjen.

Delin Hajdaraj është shprehur i penduar duke sqaruar se nuk kishte për qëllim që të vriste askënd.

Justifikimi që sjell 26-vjeçari është i forcës së dobët që ka pasur para disa vitesh për të kontrolluar armën: “Jam penduar, vrava njerëz të pafajshëm. Kam qenë i vogël, qëllova në ajër nuk e di si më iku arma”, dëshmon Hajdaraj.

Ngjarja ndodhi më 28 Korrik të vitit 2013, ku shtetasi Delin Hajdaraj në bashkëpunim me shokun e tij Leo Osmeni, 23 vjeç (i arrestuar në flagrancë dhe i dënuar me 35 vite heqie lirie). Në bashkëpunim me njëri tjetrin ata kanë qëlluar me armë zjarri automatike të modelit 56, në prezencë të pushuesve në lagjen “Ujë i Ftohtë” në Plazhin e Kalasë, Vlorë.

Nga kjo ngjarje ndëruan jetë tre persona dhe u plagosën rëndë disa të tjerë.

26 vjeçari është dënuar me burgim të përjetshëm për krimin e rëndë që ka kryer.

Prej kohësh ai i fshihej forcave të policisë të cilat e kishin shpallur në kërkim. Ai u vu në pranga mëngjesin e sotëm falë një operacioni të koordinuar mirë.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a1-285-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a1-285.jpg","attachment_id":"618036"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a2-266-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a2-266.jpg","attachment_id":"618037"}]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *