Lulzim Basha shkon në SHBA për Trump, por…

basha cruzLulzim Basha ka shkuar në SHBA, për të marrë pjesë në inagurimin e presidentit të ri, Donald Trump.

Por, është interesant një takim, ose më saktë një shtrëngim duarsh, me senatorin Ted Cruz.

“Dje kisha nderin te isha i ftuar në pritjen e organizuar nga Senatori Ted Cruz me të cilin pata një nga bisedat më mbresëlënëse. Jurist i shkëlqyer, prokuror dhe avokat i suksesshëm i Shtetit të Teksasit dhe njohës i rrallë i politikave publike, ai më ofroi këshilla interesante për të luftuar korrupsionin dhe forcuar drejtësinë dhe mbeshtetje per projektin tim per nje Shqiperi te drejte dhe te mundesive per te gjithe.

Ted Cruz është vetë mishërimi i ëndrrës amerikane: me baba kubanezo-spanjoll dhe nënë irlandeze, i lindur në Teksas dhe i rritur në Kanada, sot është figura kyçe e Senatit dhe një ndër politikanët më të rëndësishëm të Amerikës. Kjo karrierë është e mundur vetëm në një vend të lirë dhe të hapur për të gjithë”, shkruan Basha.

Ted Cruz është një senator i rëndësishëm por ironia qendron në faktin se Basha ka shkuar për inagurimin e Trump, dhe takon kundërshtarin e tij.

Cruz ka qenë rival i Trump në garën brenda Partisë Republikane, ndërsa vitin e kaluar, gjatë fushatës zgjedhore për primaret, Trump e fajësoi Cruzin se qëndronte pas publikimit të fotove nudo të gruas së tij, Melanie.

Një takim ky, që mund ta vërë në siklet Bashën.

Por ai se ka për gjë dhe për herë të parë në fakt.

Ai ka bërë edhe një gjest më të rëndë se ky, pasi para disa kohësh mori pjesë në Konventën e Hillary Clinton, rivalja e Trump

REMOTE_ADDR:[]

20 komente në “Lulzim Basha shkon në SHBA për Trump, por…”

 1. enter"" says:

  hahahah, o Bashe, ha nje mut, njeri I paafte

 2. Al says:

  lying ted dhe lying lulzime…sa bukur..

 3. HAHAHAHAHA says:

  Tashti meqe ke taku Tedin, do te zgjedhim Kryeminister te Shqipeve..hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha

 4. hajduti i supermarketeve ne itali says:

  kush te beson ty o vrases o smerlap po ti po nuk u denove per 21 janarin nuk ban hajer ne kete republiken e shqupit .
  o bande zagaresh o kopil hollande

 5. Xhaxhi Ariu says:

  Senatori qe s’e do asnje prej Senatoreve nga te dy krahet. Sa poshte ka rene Basha…

 6. Moni says:

  … ha,ha,ha,ha … gjithkush nese i kerkon doren “Ai” ta jep … keshtu eshte dhe kjo foto: Basha servili shkon pas dhe drejton duart sa per “show” edhe pse Ted Cruz nuk e njeh si person … eshte vec nje kulture per kedo.

 7. RRok Cubi says:

  Po clidhje ka ky me Cruzin,Cruzi ka qene gjithmone ne sherbim te Amerikes,jo te shrbimeve te huaja,Cruzi ska qene minister transporti dhe nuk eshte akuzuar nga k.l.sh per vjedhje ,Cruzi ska qene minister i jashtem dhe ska dhuruar teritor te vendit te tij ndonje vendi tjeter,Crusi ska qene min. i brend.dhe ska vrare njeri me duar ne xhepa ne nje proteste paqesore.Sot ne disa nga shtet kryesore ne Amerike po protestohet se sjane dakort me presidentin e zgjedhur,po spo i dhunon njeri,prandaj lind pytja clidhje ka ky me Cruzin.

 8. rilindja ME BYTHE PERPJETE says:

  po mire o krimba te temes lulit vertete nuk i besohet -po rames nga 3oo.ooo punesoi Zero .varferine e shtoi.shume shtepi i shkaterroi asnje autostrde nuk ndertoi me tregoni cfare te mire beri-personalisht nuk kam asgje kunder rames

  1. hahahahaha says:

   Shko ore idjot/idjote. Shif Salen,zenin, guxhollin, lulushen bukuroshe, giten hajdute faqedjegmen, ejte etje etje…kane vjedhur sa skane ku ti cojne leket…hik futi nje tas kos, e shko pirdhu…..te gjithe ekipi me lart e gjithe bashkepunetoret ne burg…zoti bekofte Ameriken qe do marri hakun e shqiptareve me keto monstra me lart.

 9. sabo says:

  Politikanet shqiptare si Basha Mediu etjer te keti kallepi thon se jane ne SH.B.A ftuar per inagurimin e presidentit ,kur dihet zyrtarisht se ne inagurim jane te ftuar zyrtarisht vetem ambasadoret edhe bashkeshortet dhe asnje tjeter ne sheshin qe ishin 1milion njerez ne mes tyre une e shume politikan si Basha ,Mediu etj Prandaj te dashur Shqiptare kjo eshte e verteta dhe jo ajo qe trumpetojn gazetat qe paguhen nga Berisha Pershendetje nga Washingtoni Sabo

 10. Pokeristi says:

  Lapangjoz,karagjoz i mjere!Dikur,disa muaj me pare,ne nje audience ne Stanford Universitet,ish kryetari imazhorances republikane ne USA Mr.Boehner e quajti Ted Kruzin:Lucifer in the flesh.(Djalli i gjalle)dhe shtoi:Une kam miq republikane e demokrate dhe kam shkuar mire me kedo.Por une kuree nuk kam punuar me nje njeri me mizerabel e me bir kurve.

 11. Bana says:

  Po mire i the gje Cruzit o Luli per leket qe vodhe ne rrugen e kombit,Po per vrasjet e 21 janarit a i the,dhe na thuaj cfare tha,nqse i the

 12. PO.PO says:

  Kundershtaret e presidentit Tramp , sot dolen serisht ne proteste kunder tij .
  Mos valle , kungulli yne , qe qesh edhe kur te tjeret qajne , ka shkuar ne
  Amerike per te protestuar ?! Pse nuk flet fare dhembezbuluari yne , per
  veremonine e organizuar per z. Tramp ? Keta SHQUP-istet jane vertet debile :
  Kur Saliu ish kryeministrer , shkoi ne Kine per vizite shteterore , nuk fliiste per
  rezultatet e vizites , por per Murin Kinez , per shkallet qe kishte ngjitur diku
  atje dhe per ngjarjen me te madhe , qe sic thoshte , do e mbaje mend gjithe
  jeten , dreken qe hengri qyl nga kinezet ! ! ! Ajde dhe mos i voto , keta idjote ,
  bandite e vrases !

 13. Rrofte Paanshmeria e TEMA says:

  Dmth, Basha ka bere nje gjest te rende sepse ka marre pjese ne konventen e Hillary, kurse Edvin Palluqe Rama qe s’la gje pa thene kunder Trumpit thjesht ka te drejten te shfrytezoje lirine e fjales. Ja kesaj i them paanshmeri te gazetes TEMA.

 14. VANDALET E PD-se says:

  Nuk mund te behen cudira brenda 3-4 vjetesh, ne nje shtet ne buze te gremines !
  Rama gjeti nje grope te thelle borxhesh e vjedhjesh marramendese , dukie lene
  pas vetes toke te djegur , qe tellallet e Saliut , si puna e jote , te “ngrene b…n perpjete
  e te ulerijne qe te rikthehet fashizmi , vjedhjet masive e vrasjet ne mes te dites ,
  sic bete ju banditet , dhe tani dridheni si minjte , nga frika e vetingut dhe zbatimit te ligjit
  rivendoset drejtesia ne shteti ligjor . Pikerisht kesaj
  i trembeni ju bandite te lindur vetem per krime , drejtesise dhe shtetit ligjor !

  1. Geg says:

   Po Rama ka gjete gropen e Lindes se vet dhe ka gati 4 vjet ne pushtet dhe akoma s’eka mbushe..

 15. Kadri Kadiu, Usa says:

  Lul-ushi i Saliut dje na deklaroi se “Jam i ftuar nga disa senatorë republikanë për të marrë pjesë në Inagurimin e Presidentit Trump”.
  Edhe unë që jam qytetar amerikan, e ftova krushkun tim nga Shqipëria dhe ai erdhi disa ditë para për të ndjekur këtë ceremoni.
  Nga Departamenti i Shtetit dhe nga Stafi i Trumpit nuk ishin ftuar personalitete e politikanë të huaj kështu që nuk pamë në Ceremoninë e Inagurimit asnjë president, kancelar apo kryeministër të ndonjë shteti të huaj. Lul- ushi kush edi se në ç’skutë ishte strehuar.

 16. alphade says:

  Ky Basha eshte thjeshte nje ” karnaval” korce ! Don t’i mbushe
  mendjen shqiptareve se kush eshte Ted Kruz , nje kubano-ame-
  rikan i cili qysh ne raundin e pare e permbysi Trump-i dhe Luli
  yni , mburret dhe e ben Ted Cruz- in nje ” star” amerikan . E ben
  thjeshte per shqiptaret naive qe e hane kollaj sapunin per djathe
  dhe me e cuditeshme qe kete kalkep sapuni e hane edhe shqiptaret
  qe banojne,punojne dhe jetojne ne Amerike, imagjinojeni per Agimin
  tim,i ardhur nga fashati dhe banon ne Yzberish . Ky Agimi im i ha te
  gjitha brockullat qe i servir Saliu- Basha e Co. sepse thjeshte eshte
  fanatiku i tyre . Kjo eshte fatkeqesia e shqiptareve denbabaden qe
  i hane te gjitha sa i thone ” udheheqesit” e tyre .

 17. Fatosi-kosove says:

  Edhe safet zhulali i gjore dikur ka pas shkuar ne vizite “zyrtare” ne amerike por kishte perfunduar ne bordelo,edeh ai ishte minister i forcave te armatosura atekohe,ka shume te ngjare se edhe luli ka dashur te shkoi ne ceremonine e Trumpit por dikush e ka tradhetuar dhe se di as vet sesi ka perfunduar ne ndonje nga bordellat ku kishte shkuar zhulali ateher,vetem se ka nje ndryshim,sigurt se luli nuk i ka gjetur ato qe i ka shalu zhulali…………………
  PD-ist ishte ai ateher PD-ist eshte edhe ky tash,vetem se nuk e di as ke perfaqeson as kush e pret.

 18. Sakte Pagabim says:

  Lul Basha shfaq injorance, dhe mosperfillje per Ted Kruzin. Ted Kruz eshte i lindur ne Kanada, mesoje kete, e ngulite ne tru mire. se nuk duhet te mbetesh vetem me udhezimet e urdhrat e sales, o trap.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *