Mimi Kodheli shkarkon atasheun ushtarak në Ankara, pas një incidenti

razie 2Ministrja e Mbrojtjes, Mimi Kodheli, ka shkarkuar nga detyrua atasheun ushtarak në Ankara, Razije Mehmeti.

“Shtabi i Përgjithshëm i FA-ve është informuar nga autoritetet shqiptare në rrugë diplomatike, për një ngjarje të papëlqyeshme të një familjari të atasheut ushtarak të Shqipërisë në Ankara, kolonel Razije Mehmeti.

Në dijeninë tonë, me marrjen e këtij informacioni, autoritetet shqiptare i kanë hequr pasaportën diplomatike duke lejuar autoritet italiane që të ndjekin procedurën për zbatimin e ligjit.

Shtabi i Përgjithshëm i FA ka propozuar dhe ministri ka miratuar kthimin e menjëhershëm të kolonele Mehmetit në atdhe dhe nxjerrjen e saj në dispozicion”, thuhet në njoftimin e Forcave të Armatosura.

Nuk jepen detaje të tjera, por burime të gazetës TemA bëjnë me dije se djali i Mehmetit është përfshirë në një ngjarje kompromentuese në Itali.

REMOTE_ADDR:[]

6 komente në “Mimi Kodheli shkarkon atasheun ushtarak në Ankara, pas një incidenti”

 1. shperthyesi says:

  itali…ankara…vk gazetarit…

  1. Adriatik says:

   Po ju o turkoshqiptare razijen gjetet per atashe? Nuk mjaftonin hasanet dhe hysenet gjetet razijen tani?

   1. Homer Simpson says:

    Tiku ai stan ate bylmet ka .

   2. mirel says:

    Po Ra zija, Sheqerja, Manushaqa….bota e Hasaneve ca me e dhjere akoma.
    Keto Shaqet kur e bejne detyren shtremberojne dhe fytyren dhe sngelet me gje oer Hasanet. Pune tjeter skane, vec puthjes de bythe se Partise se PISAve ave

 2. nje ish myslyman,tani grek ne dite te hallit says:

  Do kete vjedh ne supermarket me siguri

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *