PDIU, Mesila Doda tallet me sondazhin e Zaloshnjes: 20 kamiona, da për shtat bataliona

mesila-doda-1Kryetarja e Grupit parlamentar të PDIU Mesila Doda nuk e ka pritur mirë sondazhin e publikuar nga Eduart Zaloshnja.

Sipas këtij sondazhi, PDI kishte zbritur me 55 mijë vota nga zgjedhjet e 23 qershorit të para katër viteve dhe se aktualisht kishte mbështetje më të vogël.

Deputetja Doda bën ironi me Zaloishnjën përmes një skeçi të kohës së komunizmit.

Po citojmë të plotë postimin e deputetes në rrjetet sociale:

Ka disa kohe qe rritja e PDIU shihet si halli i dites per disa opinioniste e politikane. Dje ka patut nje sondazh te botuar ne Top Story. Sondazhi ne fjale e nxjerr PDIU me 70.000 vota por deklaron se ka renje 55.000 vota nga 2013…

Budallalleku njerzore kthehet ne qyfyre virtuale kur ushqehet nga hallet e politikaneve… ne 2013 PDIU ka patur pak me pak se 50.000 ndaj ky sondazh e nxjerr me pak me shume se 20.000 vota ne krahasim me zgjedhjet e fundit parlamentare. Pra ne vend qe te thone ka 20.000 vota me shume, apo ka 40% rritje, hallexhinjte shpikin renje me 55.000 vota.

Kjo me kujton ate skenen e teatrit te kukllave ne kohen kur ishim femije, e qe Zhelali ndante “izet kamiona, da per shtat bataliona”.

Sa i butë je mor Zhelal…!

REMOTE_ADDR:[]

8 komente në “PDIU, Mesila Doda tallet me sondazhin e Zaloshnjes: 20 kamiona, da për shtat bataliona”

 1. Cam etnik says:

  Mesila, Zaloshnja dje ne top story tha se PDIU eshte rritur nga 45 mije vota ne 60 mije vota, kurse partickat e vogla te majta kane rene me 55 mije vota. Edhe ne tabelen qe eshte publikuar ketu shkruhet e berdhe mbi te zeze PDIU etc (d.mth. PDIU dhe partickat e vogla te tjera), e jo thjesht PDIU

  1. Edkari says:

   O idiote jane 28 kamiona nda per 7 bataljona dhe del 13 kamjona per batajon.

 2. Alban says:

  Te paska zene skleroza mi Mesila. Zhelali i “bute” eshte te teatri i kukllave po jo te llogarite e luftes me kamjona e bataliona qe kane qene humor estrade jo teater kukllash.

 3. Qifi says:

  Debile e keqe do mdeshkoheni shume shpejt.

 4. Soni says:

  Po ju dekrimininalizohen te gjithe deputet Mesilaaaaaa. Te gjithe deputetet i paskeni tregetare droge dhe prostucioni. Te gjithe me universitete(burg)jasht vendit. Kryetari jot thote qe Qifja eshte njohes i mire i terrenit. Por kam frike se ligji e nxjerr jashte loje. Nga e prisni kete rritje kur jeni per te qare hall te gjithe ju kap dekriminalizimi???!!!

 5. byrbiLi. skraparit says:

  Hu cares what zaloloshnja said pdiu its going to be third. Party in albania

 6. Kola says:

  Qenka kthyer gjalle nga lusta me Serbine kjo shurra!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *