VIDEO/ Shpërthejnë protestat kundër Trump në ditën e inagurimit

Protesta masive kanë shpërthyer në Uashington në prag të inagurimit të presidentit Donald Trump.

Qindra njerëz dolën në rrugë duke hedhur parrulla dhe duke mbajtur në duar pankarta kundër njeriut që do të betohet sot si president i SHBA.

Mes tyre dhe policisë pati edhe përplasje fizike.

Protesta janë zhvilluar edhe në Nju Jork dhe janë paralajmëruar se do të ketë edhe gjatë ditës në disa shtete të tjerë.

shba 1 shba 2 shba 3 shba 4 shba 5 shba 6 shba 7 shba 8 shba 9 shba 10 shba 11 shba 12 shba 13 shba 14 shba

REMOTE_ADDR:[]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *