VIDEO+FOTO/ Sherr i egër: Deputetet femra përleshen në parlament

Jo vetëm meshkujt.

Në parlamentin e Turqisë ka pasur një përleshje të egër edhe mes deputeteve femra.

Gjithcka ka nisur kur një ligjvënëse e Parlamentit të Turqisë i vuri prangat vetvetes në shenjë proteste kundër pakos së reformave, që Zyrës së presidentit të Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, i japin më tepër kompetenca ekzekutive.

Ky veprim nga ligjvënësja e pavarur, Aylin Nazliaka, ka shkaktuar ndërprerje prej dy orësh në debat për ndryshimet kushtetuese, me të cilat do të zgjerohej autoriteti i Erdoganit.

Pas kësaj plasi përleshja.

Femrat deputete janë rrahur keqazi, aq sa dy prej tyre përfunduan në spital.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/Www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/turqi-9-150x150.jpg","full":"http:\/\/Www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/turqi-9.jpg","attachment_id":617869},{"thumb":"http:\/\/Www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/turqi-8-150x150.jpg","full":"http:\/\/Www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/turqi-8.jpg","attachment_id":617868},{"thumb":"http:\/\/Www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/turqi-7-150x150.jpg","full":"http:\/\/Www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/turqi-7.jpg","attachment_id":617867},{"thumb":"http:\/\/Www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/turqi-6-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/Www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/turqi-6-1.jpg","attachment_id":617866},{"thumb":"http:\/\/Www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/turqi-5-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/Www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/turqi-5-1.jpg","attachment_id":617865},{"thumb":"http:\/\/Www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/turqi-4-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/Www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/turqi-4-1.jpg","attachment_id":617864},{"thumb":"http:\/\/Www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/turqi-3-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/Www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/turqi-3-1.jpg","attachment_id":617863},{"thumb":"http:\/\/Www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/turqi-10-150x150.jpg","full":"http:\/\/Www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/turqi-10.jpg","attachment_id":617860},{"thumb":"http:\/\/Www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/turqi-2-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/Www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/turqi-2-1.jpg","attachment_id":617862},{"thumb":"http:\/\/Www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/turqi-11-150x150.jpg","full":"http:\/\/Www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/turqi-11.jpg","attachment_id":617861},{"thumb":"http:\/\/Www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/turqi-1-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/Www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/turqi-1-1.jpg","attachment_id":617858},{"thumb":"http:\/\/Www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/turqi-6-150x150.jpg","full":"http:\/\/Www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/turqi-6.jpg","attachment_id":617857}]

1 komente në “VIDEO+FOTO/ Sherr i egër: Deputetet femra përleshen në parlament”

  1. Shqiptar says:

    keta lloj shamiash dote shohe Erdogani dhe ne parlamentin tone. Perca dhe Sundo eshte parimi i tij.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *