Besart Berisha shënon sërish, por Melbourne Victory humbet

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp

MELBOURNE, AUSTRALIA - OCTOBER 17:  Besart Berisha of the Victory celebrates a goal during the round two A-League match between Melbourne Victory and Melbourne City FC at Etihad Stadium on October 17, 2015 in Melbourne, Australia.  (Photo by Michael Dodge/Getty Images)

Besart Berisha është bërë sërish protagonist në sfidën e sotme  që skuadra e tij Melbourne Victory lujati kundër Perth Glory.

Bomberi me orgjinë shqiptare ishte autori i golit të vetëm për ekipin e tij, i cili u mund në transfertë me rezultatin 2-1.

Besart Berisha arriti që të shënoi nga pika e bardhë e 11-metërshit në minutën e 58-të, ndërkohë që përpara se të mbyllej pjesa e parë e kishte humbur një tjeter penallti.

Me golin e sotëm Berisha thellon rekordin e golashënuesit më të mirë në histori në kampionatin Australian duke u ngjitur në kuotën e 94-finalizimeve.