“Profeti” që parashikoi ‘Trump’ dhe sulmet terroriste: Çfarë do ndodhë në 2017!

profetiÇdo vit, Craig Hamilton-Parker, 62 vjeç, zbulon parashikimet e tij për 365 ditët që vijnë, ndonjëherë edhe më tej. Profeti i lindur në Southampton në Anglisë thotë se tashmë ka parashikuar se çfarë do të ndodhë në botë gjatë këtij viti.

Në uebsajtin e tij, ‘psychics.co.uk” ai publikon parashikimet e tij dhe më tej zbulon se sa i saktë ka qenë.

Vitin e kaluar ai tha se do të kishte një tentativë vrasjeje ndaj Angela Merkel, Donald Trump do të fitonte zgjedhjet në SHBA, Britania do të largohet nga BE duke nxitur dorëheqjen e David Cameron nga posti i kryeministrit, terroristët që do të godisnin qendrat tregtare dhe resortet turistike, dhe një person i armatosur që do sulmojë një galeri arti.

Por këtë vit, në qoftë se parashikimet e Hamilton-Parker janë të sakta, bota mund të bëhet një vend më i rrezikshëm.

Ai ka parashikuar:

– Dorëheqjen e Hillari Klinton nga politika pas publikimit të disa dokumenteve.

– Danimarka dhe Italia do të jenë vendet e ardhshme që do të largohen largohet nga BE-ja.

– Kaosi ekonomik në Evropë dhe Amerikë dhe trazira në Romë, Madrid, Berlin, Paris dhe Pragë.

– Një zjarr i madh në Dhomat e Parlamentit në Angli.

– Një sulm toksike ose biologjik në një shkollë në Evropë.

– Një epidemi gripi në mbarë botën.

– Eklipsi mbi Amerikën në gusht përkon me një rënie të madhe të tregut të aksioneve.

Në faqen e tij, Hamilton-Parker shton: “Ndjej se 2017 dhe 2018 janë vitet kur gjërat e mrekullueshme shpirtërore do të zbulohen në botë teksa më në fund do të çlirohemi nga zgjedha e Epokës së materializmit.”

Më herët ai ka parashikuar mes të tjerash se persona të armatosur do të sulmojnë Parisin.

Megjithatë, disa nga parashikimet e tij nuk kanë rezultuar të sakta.

REMOTE_ADDR:[]

10 komente në ““Profeti” që parashikoi ‘Trump’ dhe sulmet terroriste: Çfarë do ndodhë në 2017!”

 1. tfgs1 says:

  gjthsht ne Albanistan ne 2030 uk do te flitet me shqip si gjuhe zyrtare por arabisht ……………

  1. Uns says:

   Hera e pare qe jam dakord me ty Mero.

  2. boom says:

   Ne 2030 meshkujt greke do kene evoluar te kene dy vrima ne bythe.

  3. vlonjati says:

   pyet gruan e ambasaorit grek ne brazil

 2. ./ says:

  pse me duket si ALEKSANDER FRANGAJky mua e paraqite vetem me nje ndysim duket versioni tap fare ose si i themi dhog.

 3. ./ says:

  pse me duket si ALEKSANDER FRANGAJ ky mua ne paraqitie , vetem me nje ndysim duket versioni tap fare ose si i themi shqiptarçe dhog.

 4. Shume gjera i ka parashikuar edhe profeti jone spiun ,sahanlepires,shpirt zi frrroook cupi.

 5. zaho rrena says:

  Ke harruar te vesh edhe profetin mut-ha-ed, qe tha se Trump nuk da zgjidhe sepse bota do te gremisej! Siç duket do gremiset vete me gjithe ndyresirat ilepijne bithen, se tjerin nuk e se edhe ate do je lepinin! E di o zgari mere qe nuk e pubikon, prandaj tu leshova!

 6. zaho rrena says:

  Ke harruar te vesh edhe profetin mut-ha-ed, qe tha se Trump nuk da zgjidhe sepse bota do te gremisej! Siç duket do gremiset vete me gjithe ndyresirat ilepijne bithen, se tjerin nuk e ka, se edhe ate do ja lepinin! E di o zagari mere qe nuk e pubikon, prandaj tu leshova!
  a

 7. ali vlora says:

  O Boom je shume i vertete ne ate qe ke shkruar. Te falenderoj. Tung

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *