Basha ka degët kryesore në Shqipëri pa kryetar, PD zgjedh kreun e saj në Londër

PD LonderLulzim Basha nuk rresht së çudituri qytetarët shqiptarë por dhe politikën shqiptare. Ndërkohë që Shqipëria ndodhet në më pak se pesë muaj para 18 qershorit, ditës së zgjedhjeve të përgjithshme parlamentare, PD i ka të gjitha degët kryesore të rretheve pa kryetar të PD.

Madje jo vetëm kaq, por janë në një konflikt aq të fortë mes njëri tjetrit si dhe lidershipin qëndror, sa është tepër e vështirë të bëhen zgjedhje as deri ditën e 18 qershorit.

Duke sjellë në këtë mënyrë jo vetëm vështirësi për rezultat pozitiv, por dhe për të gjetur kandidaturat.

Ndërkohë Lulzim Basha, ka vendosur ti bjerë “rrotull e rrotull”. Duke qënë pa fuqi në PD brenda vendit, është i fokusuar në zgjedhjet për kreun e PD në diasporë. Qe nuk sjellin asnje vote per PD me 18 qershor.

Kështu, në Londër janë mbajtur zgjedhjet për kryetarin e Partisë Demokratike për shqiptarët që jetojnë në Britani të Madhe.

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka përshëndetur këto zgjedhje me një status në Facebook.

“Pershendetje te perzemerta mbeshtetesve dhe anetareve te Partise Demokratike ne Londer qe po zgjedhin sot kryetarin e deges se PD Londer. Te bashkuar drejt fitores!”, shkruan kreu i PD Lulzim Basha./TemA-m.a.

REMOTE_ADDR:[]

4 komente në “Basha ka degët kryesore në Shqipëri pa kryetar, PD zgjedh kreun e saj në Londër”

 1. .......!!!!!? says:

  Tani e ka rradhen te zgjidhet kryetari I partise demokratike ne bregun e fildishte ne ugande dhe ne Kongo ,a ste ha morti ty o kallam shurre,ne vitin 2154 do qeverishes shqiperine o tunxh !!!

 2. Qifi says:

  Kete bere pd do fitonte po te kishte udheheqes tjeter jo butakun basha me kunatin. Fati madh i tames te perdhunoje kete popull edhe 7 vjet.

 3. elona says:

  S’e ka bere kot kete gje jo, Ne UK dihet ka shume veriore simpatizante te PD qe punojne ne te zeze e me pislliqe, tipa gangsterrash etj.Kshuqe i duhen ato pare per fushate.Besoj ky eshte qellimi.PARET!!!

 4. Al banistan em i dashtun says:

  hahahhahaha, pse nuk thuhet ai eshte nga Kukesi ose kamza, bathore apo paskuqani…… do ta bente me interesant kete lajm te Bandes Gangstere PD….KUPTOHET NJE SUNIT SHQIPFOLES qe ka la shpellat dhe perfunduar ne Londren e Madhe.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *