Basha kërkon të bëjë ironi me këshillën e Ramës: Ngadalë me zgjedhjet…se do të merret fryma!

faqe 4-5 Basha qesh me këshillën e Ramës Ngadalë me zgjedhjet se do të merret fryma!Duke folur me bindje për fitoren e së majtës në zgjedhjet e përgjithshme parlamentare te 18 qershorit, kryeministri Edi Rama i dha edhe një këshillë opozitës që të heq dorë nga alibitë (sic ai sheh votimin elektroni) dhe të kthehet në realitet.

Kjo sipas Ramës, do ti bënte më mirë Shqipërisë dhe opozita do të ishte më sfiduese për qeverinë. Por nuk ka vonuar shumë, dhe lideri i opozitës Lulzim Basha i dha një përgjigje ironike kësaj këshille nga ana e kundërshtarit të tij politik.

“Pasi e qau programin e vet me 300 mije vende pune dhe shëndetësi falas tani lideri global po merret edhe me programin e opozitës. Ti thotë dikush: fol me ngadalë kur flet për zgjedhjet se të merret fryma” , shkruan Basha në rrjetin social Facebook.

2 komente në “Basha kërkon të bëjë ironi me këshillën e Ramës: Ngadalë me zgjedhjet…se do të merret fryma!”

  1. Fatosi-kosove says:

    O lul ti kujdesu per itinerarin qe ki ne amerike se po te kalon ndonje takim zyrtar ne bordellot e amerikes duke u kapur per te Rames,pasi nese ati do ti merret fryma ty rrezik se te ike qefi dhe pastaj edhe ato te bordellove e “zbulojne” se edhe per ate pune je i paafte,metsh me shnet lul duke u orvatur qe tia kapesh zhagin Trumpit!

  2. arlind says:

    hahahhahahahahah kerkon te beje ironi gomari me zebren.
    o lul po lul mbete aha

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *