“FALSIFIKIMI”, pranga policit të doganës së Kapshticës

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp

aaTre persona janë ndaluar këtë mëngjes nga policia e Korcës pas operacionit të quajtur “Falsifikuesit”.

Të ndaluarit janë Marsel Miço. Ilia Çipi dhe Lefter Bardho, punonjës policie në Kapshticë i cili akuzohet për “Shpërdorim Detyre”.

Dy të ndaluarit e parë do të gjykohen për falsifikim dokumentesj dhe “Ndihmë për kalimin në mënyrë të paligjshme të kufirit”.

Të arrestuarit falsifikonin pasaporta serbe dhe shqiptare. Ndërkohë që janë sekuestruar në cilësinë e provës nëntë pasaporta shqiptare dhe një serbe.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp
REMOTE_ADDR:[]
        
        Loading...
        

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *