FOTOT/ “Të egër dhe të lirë”: Si është fëmijëria pa teknologjinë

Një nënë skoceze nisi të fotografojë fëmijët e saj teksa ishte në Skoci.

E nisi si një hobi për ta shndërruar më pas në një ekspozitë fotosh.

Niki Boon thotë se dëshiron të tregojë se sa e bukur është fëmijëra pa praninë e teknologjisë.

Ajo ka katër fëmijë dhe përpiqet t’i mbajë larg çdo pajisje teknologjike.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a1-296-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a1-296.jpg","attachment_id":"618799"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a2-277-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a2-277.jpg","attachment_id":"618800"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a3-262-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a3-262.jpg","attachment_id":"618801"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a4-247-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a4-247.jpg","attachment_id":"618802"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a5-219-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a5-219.jpg","attachment_id":"618803"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a6-195-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a6-195.jpg","attachment_id":"618804"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a7-160-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a7-160.jpg","attachment_id":"618805"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a8-146-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a8-146.jpg","attachment_id":"618806"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a9-121-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a9-121.jpg","attachment_id":"618807"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a10-112-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a10-112.jpg","attachment_id":"618808"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a11-84-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a11-84.jpg","attachment_id":"618809"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a12-75-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a12-75.jpg","attachment_id":"618810"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a13-59-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a13-59.jpg","attachment_id":"618811"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a14-49-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a14-49.jpg","attachment_id":"618812"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a15-39-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a15-39.jpg","attachment_id":"618813"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a16-28-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a16-28.jpg","attachment_id":"618814"}]

2 komente në “FOTOT/ “Të egër dhe të lirë”: Si është fëmijëria pa teknologjinë”

 1. Mesonjetorja e Pare says:

  O gazetare i dashur, ku e ke studiuar gjuhen shqipe, ne Galapagos?
  Shumesi “i eger” ben “te egjer”.
  Gjuha jone sa e mire…

  1. Al banistan em i dashtun says:

   Interesante, qe eger ne shumes ben egjer. Edhe une do kisha gabuar por ndoshta keshtu e kam mesuar. Ne kete rast nuk mund ti ve faj gazetarit te Temes edhe pse shumica e tyre jane si ata te Plepave.


   Ndoshta egjer eshte ceshtje dialekti. Nuk e di nese jam sakte.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *