FOTOT/ Trump e nis punën duke u grindur me mediat, ja arsyeja

Donald Trump duket se nuk gjen paqe me mediat.

Në ditën e inaugurimit të tij morën pjesë mbi 250 mijë persona, raportojnë mediat.

Por Trump ka nxjerrë zëdhënësin e tij të thotë se ka pasur mbi 1 milion e gjysëm persona të pranishëm.

Ai i ka quajtur false lajmet e mediave për këtë temë.

Por fotot e publikuara tregojnë qartë se në inaugurimin e Trump ka pasur më pak njerëz se sa në inaugurimin e Obamës ku ishin të pranishëm 1 milion njerëz.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a4-252-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a4-252.jpg","attachment_id":618950},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a2-285-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a2-285.jpg","attachment_id":618948},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a3-269-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a3-269.jpg","attachment_id":618949},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a1-304-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a1-304.jpg","attachment_id":618947}]

2 komente në “FOTOT/ Trump e nis punën duke u grindur me mediat, ja arsyeja”

 1. Al banistan em i dashtun says:

  FALSE?? O GAZETARE TE ASHTUQUAJTUR, E shkaterruat shqipen ose sic thoni dhe ju e degjeneruat fare…po cfare false o te mjere….
  e dyta, zedhenesi duhet te jete ne foto dhe jo Trump
  e treta mesoni Shqip se gjoja dini Anglisht me mire….
  pse Obames dhe jo Trumpit?
  pse jo ne inagurimin e Obama, ashtu si ne inagurimin e Trump?

 2. .... says:

  Fotot e trapit jane shkrepur para se te mblidheshin te gjithe

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *