Konfirmohet takimi: Kush do jetë lideri i parë botëror që do takohet me Trump

Donald Trump është prej dy ditësh presidenti i 45-të amerikan dhe si i tillë ka një sërë çështjesh për të trajtuar.

Takimi i tij i parë me një lider botëror do të mbahet të premten.

Do të jete kryeministrja britanika Theresa May që do të pritet nga Trump në Zyrën Ovale.

May në një intervistë për BBC tha se do të flasë me Trump lidhur me NATO-n, Rusinë dhe tregtinë.

“Nuk do jem e frikësuar të sfidoj pikëpamjet e tij të papranueshme”, tha May për BBC.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a3-268-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a3-268.jpg","attachment_id":618921},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a2-284-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a2-284.jpg","attachment_id":618920},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a1-303-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a1-303.jpg","attachment_id":618919}]

1 komente në “Konfirmohet takimi: Kush do jetë lideri i parë botëror që do takohet me Trump”

  1. Al banistan em i dashtun says:

    bravo trump, se Obama ishte antiangli ne mos e urrente ate…. ne ver tsemes t’marr dhe kinezin me vete…..

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *