A do e heqë Basha, “sekretarin e partisë”, shokun Sali?

berisha-basha-ruliLulzim Basha thotë se në PD, janë qytetarët ata që do të vendosin kandidatët për deputetë në zgjedhjet e qershorit.

Vetëm se ata, sipas tij, duhet të plotësojnë disa kritere.

Një prej tyre është që të mos kenë pasur lidhje me komunizmin.

Demokratët dhe çdo qytetar tjetër mund të propozojnë përfaqësuesit e tyre në Kuvend.

Mbi këto propozime do përzgjidhet lista e kandidatëve demokratë për deputetë, të cilët do t’i nënshtrohen një procesi të vetingut të figurës, profesionalizmit dhe të së shkuarës komuniste”, shkruan Basha sot.

Lind pyetja, po ish-sekretarin e Partisë së Punës, shokun Sali Berisha, a do ta përjashtojë Basha?

Sa për të përmendur një emër, se në atë parti ka shumë ish-komunistë!

REMOTE_ADDR:[]

3 komente në “A do e heqë Basha, “sekretarin e partisë”, shokun Sali?”

 1. Nje qytetar says:

  Ha ha ha , cfare pyetje koti ! E si mund ta heqe Lul buratini , ate qe e krijoi ?

 2. xheJ eN Bi says:

  Eshte gabim te ngrihet kjo pyetje, sepse Sali Berisha e perfiton nga nen i veçante qe eshte : Per ” merita ” te veçanta
  dhe “kontribute ” te veçanta qe ka kjo specie ne kete parti do jete i pari ne liste.

 3. artan says:

  Demokratikasit te propozojne emra per deputete, pastaj i vendos baba Saliu i vjeter me Saliun e ri.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *