Erkand Qerimaj vijon akuzat ndaj Elez Gjozës: Je turp i Shqiperisë nuk meriton të na perfaqësosh

qerimaj-gjozaPeshngritësi Erkand Qerimaj ka vazhduar me akuzat e drejtpërdrejta në drejtim të presidentit të Federatës së Peshngritjes Shqiptare Elez Gjoza.

Përmes një statusi në faqen e tij zyrtare në facebook, Qerimaj deklaron se  Elez Gjoza duhet të tërhiqet nga kreu i FSHP-së, pasi kur është zgjedhur ka thenë në TV se nëse ndodh një rast pozitiv në doping ai do dorhiqet.

Gjithashtu peshngritësi i ka kërkuar Elez Gjozës që të përballen live dhe në studio televizive.

Postimi i plotë i Erkand Qerimaj.

Pergjegjesi kryesor i vetem i skandalit te dopingut esht Elez Gjoza , Sepse e kishte ne dore te grumbullonte ekipin ne shqiperi ,Duhet te kishte dhen Dorheqjen , Pasi kur esht Zgjedhur ka then ne TV Nqs ndodh Nje Rast pozitiv do Dorhiqem nga FSHP Mbaj Pergjegjesin qe me
Takon , Sportistat jan te pafajshem sepse kan degjuar cfar ka then Presidenti Elez Gjoza . Elez nqs je burr te ftoj te perballemi live Sonte Ne TVSH , Qellim nuk esht vetem qe federata e korruptuar Ta nise nga Fillimi, Une them qe ti duhet te Pergjigjesh para Organeve Kompetente per gjitha shkeljet korrupsionin qe ke ber dhe po ben .1 Keni dashur te Mashtroni Ambasaden Amerikan duke futur per vize nje fotoreporter i panevojshem jo anetar i FSHP , Pasi ne cdo Aktivitet i Sigurojne Organizatoret Ambasada e Kuptoj Kete Mashtrim dhe nuk ja Dha Vizen , te cilin ne nuk ekemi te nevojshem , Ne nuk kemi Doktor Ju Kerkoni Fotoreporter nuk ka senc Keni ber Shume Abuzime , Si Kryetar LSI Kretar minibashkie President Federata Person Publik Po ju Pyes Per te Disaten Her ??? Me Se e keni Siguruar Pasurin Tuaj Vila Makina prona Miliona dhe luksin ne te cilin jeton etj etje ??? Zoti Edi Rama Kryeministri i vendit Ka then Kur Flasim Per Doganier Na Kujtohet Hajduti , Ju Keni Qen Drejtor Dogane. Nuk Terhiqem nga Presionet Deri Ne Fund . Jeni Turpi I Shqiperis Nuk Meriton Te na Perfaqesosh Si President ne Europe e Bote.

REMOTE_ADDR:[]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *