MOSAD-i izraelit: Serbia do të provojë ta fusë trenin përsëri, bashkë me ushtri

serbeTreni serb me slogane kundër shtetit të Kosovës që provoi të futet në Kosovë është një kujtim, më shumë se simbolik, për luftërat brutale të viteve 1990 në Ballkan, shkruan DEBKA File, uebsajti i inteligjencës ushtarake në Izrael, njofton Klan Kosova.

Dy ushtri janë gati për betejë; 60.000  trupa serbë, dhe vetëm rreth 6000 trupa të Forcës së Sigurisë së Kosovës, përfshirë në këtë numër edhe rezervat, shkruan ky sajt, që citon edhe presidentin serb Tomislav Nikolic, i cili tha se “nëse serbët do vriten, do ta dërgojmë ushtrinë në Kosovë”.

DEBKA shkruan se në Ballkan ka pasur luftëra të tmerrshme, por që me ndihmën amerikane dhe mbështetjen për vendet myslimane – Bosnja, Kosova – është mundësuar një stabilitet i përkohshëm.

Kjo politikë mbështetjeje për Kosovën nga Amerika ka vazhduar nga presidenti Bill Clinton e deri tek Barack Obama, por duket se kjo epokë ka përfunduar me trenin serb të nisur për Kosovë, shkruan DEBKA.

Sipas këtij sajti treni serb do të provojë të futet përsëri në Kosovë pas inaugurimit të Donald Trump President i Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

“Nëse sulmohet nga forcat policore të Kosovës atëherë ushtria serbe do të ndërhyje dhe do të futet brenda, por edhe nëse nuk sulmohet, ushtria serbe pritet të marshojë pas trenit.

“Kosova do të kërkojë ndihmë për këtë ndërhyrje, por në vitin 2017 ky vend le ta harrojë mbështetjen nga ndonjë vend europian, madje as nga Gjermania”, shkruan sajti izraelit.

Sipas këtij sajti izraelit, që bën analiza të vlefshme mirëpo informacionet i jep duke mos treguar burimet, Trump-it kjo ndërhyrje do t’i prezantohet si një nderhyrje për të ndaluar radikalizimin islamik në Europë.

REMOTE_ADDR:[]

22 komente në “MOSAD-i izraelit: Serbia do të provojë ta fusë trenin përsëri, bashkë me ushtri”

 1. net says:

  Qafirat do na hane Korin.?

  1. Kellira says:

   Qafirat ta hoqen karin serb nga bytha o trap! Akome me dhimbje shpatullash je?
   Bastard mosmirenjohes! Prej mosmirenjohjes perendimi do na lere te na shqyejne. Se kushedi zejme mend

  2. ti je muslimon,mos luaj ''evropianin'',vendi yt eshte ne keli..........allah uakbar! says:

   E mer NET poutana,po vjen dita qe suma juaj islamike te nderroi size, nga XXL ne TOURBOOOOOOOOOOO………………..allah uakbar!
   Ju u treguat te pabese[ne fakt treguat fytiren e piste arabe]harruat ndihmen e shteteve kristiane dhe shkuat jihadista ne Syria me ISIS dhe Al Nusra,ptuuuuuuu fare e keqe bukeshkalesh arabe,as gjermoni nuk u ndihmon………….

   1. Giasou Janulatos alvanoarxidoglyftoi says:

    Ske pse nderron llagap vre papa Tourkoarxidifagos !
    Tanimë e dime se ça beqiri je……
    Ade vromopusti……. to mouni tis manas sou e ate eleoskepsine ne bithe…..

 2. tropojanic100 says:

  po izraeli plehra gjith jeten ka qene ,vetem i hedh benzine zjarrit gjasme po luftiher kunder islamizmit ,sa kane bere shqiptaret oer izraelin ndersa ata thjeshte do u mesojne dhe femije si histori e kaluar…po per te ardhmen???

 3. diplomati says:

  Eshte gati Serbia te perballoje embargon e Evropes dhe Amerikes?

 4. €piriiiiii says:

  Po e tha MOSADi 99% eshte e Sigurte. Qeverite Shqiptare duhet te jene te Pregatitura per te till emergjence. edhe jo kur tu vi veza ne byth te kerkojne furrik. Shpresojme ti hapin sy&vesh

 5. muco kukurreci says:

  e mer e!
  do luftoj rrambushi me tridhjet veta dhe me dy mitraloza te kohes se mao ce dunit.
  rrambushi do ja mbathi I pari me kerku azil politik ,por ksaj here jo ne perendim,epse perendimi se don me ate,dhe rrambushi do perfundoj andej nga peruja a brazili ku ka drog dhe kurva pa mas. tamam ambjent shqiptaresh mo!

 6. mirel says:

  Ka ngelur me ndonje pushke druri?
  Policanin kush e ka blere..jane ca bullgare antishqiptare te terbuar dhe proserbe qe Ramiu iu shiti koncesionin.
  Nxirni dronet autochtonet

 7. fieraku NGA ferrasi says:

  @ ti je mysliman…
  Avash pak
  Se gjermani nuk i jep llogari cifutit
  Se cfare do beje.
  Shqipetaret i Jane mirnjohes perendimit
  Per ato cka bere per ne
  MOS shiko 3 ,5 apo20 veteqe Kane shkuat me Isis
  Po shiko komunistet pafe qe Kane nostalgji per rusin.dhe vetem tende qe do kesh mderru kombesi .

 8. Epidor says:

  Serbet nuk munden kurre te friksojne Shqiptaret eshte e vertete se ne jemi te percare menderisht por kurre preket zemra dhe toka e jone e vjeter ne e duam ate me shume se vete jeten e cila eshte e shenjte ate gje e tregoj lufta ne Kosove dhe ate ndjenje per Kosoven e cila eshte trupi i jone do ta kemi gjithemone dhe ne cdo rast ne vigjilence nuk ka Shqiptare nga Shqiperia dhe Kosova kurre armiku i vjeter serbi vret edhe nje Shqiptar me shume mbas luftes famekeqe te 1998 ne Kosove poshte serbet,greket dhe ruset cakejt e vjeter dhe te pa origjine.

  1. ti je muslimon,mos luaj ''evropianin'',vendi yt eshte ne keli..........allah uakbar! says:

   ja dhe turku me origjin majmuni,ptuuuuuuuu vrromoarapi…………….

   1. xxxx says:

    Ku ka me turk se ty more qenef Ponti 1.50 te gjate jevgjite qelbeni era hurdha e mish thiu hahahahaha ik se tu dogjen sufllaqet vrromojevgjiti mou

 9. Vicidoli i mallkuar says:

  Sali Berisha duhet te shpallet hero i Serbise e t’i ngrihet nje monument ne Beograd se shkaterroi nje u shtri te forte shqiptare qe u ngrit me djersen e gjakune popullit shqiptar.
  Na beri ashtu sic tha Milloshevici i tij qe Shqiperine e marrim me Shoqaten e gjahtareve te Serbise.

 10. Sokol says:

  Kosova ne vend qe te armatosi popullsine hedhin bomba lotsjellese ne parlamentin e tyre.jam i bindur qe serbet do perfitojn nga situata

  1. mirel says:

   Jo, Kosova vret patriotet kosovare.
   Bombat me gaz jane kundershtim ndaj demarkacionit dhe zajednices.
   Qeveria kosovare ka shtypur me dhune duke dhunuar shqiptaret cdo levizje antiserbe.
   Deshmori i fundit eshte Astri Dehari.

 11. fieraku NGA ferrasi says:

  @ ti je myslyman ….
  Un jam nacionaliste
  Stergjyshi in ka firmos dokumentin e pavaresise.
  Ka luftuar me serbet Ka taku Franc jozefin.

  Me thuaj pak stergjyshi YT ka rujte lopet e bejlereve gjirokastrite.
  Epidor respekte.

 12. fieraku NGA ferrasi says:

  @ ti je myslyman ….
  Un jam nacionalist
  Stergjyshi im ka firmos dokumentin e pavaresise.
  Ka luftuar me serbet Ka taku Franc jozefin.

  Me thuaj pak stergjyshi YT ka rujte lopet e bejlereve gjirokastrite.
  Epidor respekte.

 13. Darius says:

  Ore mos u beni budallenj po……heeee kur do vine se ne te mbytur jemi,po ata kur do vine qe te mbyten bashke me ne e te vene ne pidh te kurves se ne spo na rruhet karri fare….

 14. Arbëria says:

  DEBKAfile == MOSAD !?! Ahaha, kjo është po aq e vërtetë sa edhe ko..q.t e hallës sime.

  Turp për Gazetën Tema që boton këto paçavure të marra nga një gazetë e njohur për prirjen e saj të hapur ndaj ekstremit të djathtë izraelit.

  E lexova artikullin origjinal në anglisht në websajtin e tyre, një artikull i mbushur me urrejtje fetare, e ku duket qartë tendenca antimyslimane e tyre. Në artikull Kosovës ata i referohen si “Muslim Kosovo”, luftës në ish-Jugosllavi si luftë midis Sërbëve e Kroatëve nga njëra anë, dhe Boshnjakëve myslimanë nga ana tjetër (haha, vaj medet ku i shpie mushka këta). Artikulli vazhdon të shpifë edhe më tej duke thënë se “enklavat” myslimane në Ballkan (përfshin këtu Shqipërine, Kosovën, dhe Bosnjën) mundësuan dyndjen e emigrantëve myslimanë duke shërbyer si korridor i lëvizjes së tyre drejt Evropës qëndrore, kur dihet mirë që këto vende kanë pasur fluks minimal lëvizjeje të tillë. Artikulli vazhdon edhe më tej me broçkulla e gjuhë urrejtjeje fetare, që edhe një shqiptari të zakonshëm kur i lexon ia sjell zorrët në gojë, aq të neveritshme janë.

  Për ata që duan të dinë më tej për këtë gazetë e kush qëndron pas saj, lexoni këto linke:
  http://www.debka.com/about/
  http://www.embargos.de/irak/post1109/english/who_is_debka.html

  Përshëndetje të gjithë shqiptarëve kudo që ndodhen!

 15. Taku says:

  Tash qe ta kuptojm nhe fije,keta do ta pushtojn kosoven ushtarakisht,apo do te marrin me force veriun,po te jet per pushtimin me force kjo eshte e pamundur, edhe sikur Amerikanet e Bond Steel it te mos levizin as gishtin,arsyeja nuk qe ndron dhe aq te rezistenca ushtarake qe mund ti beje Kosova se sa tek objektivi strategjik,Kosova e pushtuar eshte tallje e madhe qe mund ti behet europes si dhe nje fitil i ndezur qe do ta djege si leter Ballkanin,ai do ta ktheje kosoven ne nje lloj Sirie te re ,kesaj rradhe mu ne portat e Europes e cila do tu fanepset neper enderra femijeve te Parisit,Berlinit e Romes kete lloj germadhe gjeopoltike edhe Serbia nuk e do,ajo qe mund te doje Serbia eshte aneksimi me force i veriut i cili qe te ndodhe kerkon nje alibi,Dhe Serbia me ndihmen ruse po tenton te fabrikoje nje te tille,duke e ngritur gradualisht tensionin dhe njekohesisht duke testuar me kete rast edhe reagimin e perendimit..i cili me shum gjase nuk do te jete i fuqishem,sepse politikisht BE eshte me e dobet pas Brexit,Forca e Natos ne pikpamje organizative po vihet ne pikpjyetje nga deklaratat e Trapit,Turqia aleati strategjik i yni qe ka bere zerin e forte ne kesi rastesh ,me sa duket nuk ka shum interes te dale kunder Rusise,keshtu qe per fat te keq kesaj rradhe jemi vetem,me perjashtim te ndonhe aleance surprize qe mund te vije nga Kroacia

 16. Shkodran I Vjetër says:

  Pordhë me rigon, thonë korcaret.
  Fatekeqsi që për klikime I trazoni robt në kyt mënyrë, por ç’ka me prit tjetër prej temës.
  Kosova, po nuk dhiu punë ndoj mjekrrosh i tipit Lavdërim, asgja nuk I ndodh. Kosova do njihet se ashtu e kanë vendos Fuqitë. Kosova për Krimenë.
  Por ama ka nji diçka që duhet ta varni n’vesh mirë.
  Paqe me çdo kusht me kojshit. Paqe.
  Vetëm ata shpetojnë Shqypnin. S’ka nevojë e para e punës asnji prej kojshive me na pushtue dhe e dyta kohët e pushtimeve kanë ike. Ka ndryshue Bota. Kjo s’do me thanë që s’ka rrezik. Perkundrazi, luftat që mund te nisin në t’ardhmen do te jenë teper të dhunshme e gjakatare.
  PRANDEJ, mendohuni pak. As nji t’dheten e asaj qe i kanë ba Gjermania, Anglia, Franca njena tjetrës nuk I ka ba Serbia Kosoves. Mendohuni se ç’ka po tham dhe para se me u emocionue mendohuni edhe nji here tjeter. Paqe dhe integrim jane te vetmit faktorë qe ai vend me pas nji te ardhme.
  Nuk jane monstra as Grekët e as Serbet. Perkundrazi, jane shume ma te civilizuem se ne. Shumë.
  Edhe nji here po ua perseris, vetem ne vendet e mbrapambetuna dhe ata islamike luftnat nuk mbarojnë kurre.
  Me qetsi tash.

  Marku My

  Aloha Snackbar

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *