Shkupi i trembet Ramës: Bashkoi shqiptarët që të nisë luftë…!

andovPlatforma shqiptare nga Tirana, e cila kërkon ndryshime kushtetuese është e rrezikshme për Republikën e Maqedonisë.

Kështu mendon politikani veteran nga Shkupi, Stojan Andov.

Ai ka frikë se më këtë platformë në kufijtë drejtë Serbisë, Bullgarisë dhe Maqedonisë, përskaj flamurit maqedonas do të valoj edhe flamuri i Shqipërisë.

Sipas tij, kjo platformë do të ketë edhe efekte të tjera si:dy gjuhësia në të gjitha vendkalimet kufitare dhe në të gjitha institucionet lokale në gjithë territorin e vendit.

“ Nëse ndodhë kjo, do të jetë një flamur i kuq për një urra drejtë nesh nga vendet fqinje, përpos nga Kosova dhe Shqipëria. Ata do të mendojnè se me ndryshimet kushtetuese në Maqedoni janë zgjeruar kufijtë shqiptar…’, është shprehur ai në një shkrim autorial.

Andov shkon aq larg saqë platformën e sheh si rrezik të madh për konflikte të mëdha në Ballkan. /INA

REMOTE_ADDR:[]

14 komente në “Shkupi i trembet Ramës: Bashkoi shqiptarët që të nisë luftë…!”

 1. ali vlora says:

  Ky trangull e di shume mire qe ne jemi shume paqesore . Se po mos te ishim ne pasardhesit e Ilireve nuk do kishfe sllave ne gadishullin Ilirik. Po ashtu ka dhe legenat kryetaret e partive shqiptare e manipulon.

  1. Saba says:

   Zgjidh e merr ne rastese i trembesh gjuhes o klysh i vjeter komunist ateher ka rrugdalje tjeter si mendon ti pis ala me metoda komuniste te shtypish gjysen e popullit ne maqedoni se ashtu je mesu ti fashist.

 2. ali vlora says:

  Ky trangull e di shume mire qe ne jemi shume paqesore . Se po mos te ishim ne pasardhesit e Ilireve nuk do kishfe sllave ne gadishullin Ilirik. Po ashtu ka dhe legenat kryetaret e partive shqiptare e manipulon.

 3. ali vlora says:

  Ky trangull e di shume mire qe ne jemi shume paqesore . Se po mos te ishim ne pasardhesit e Ilireve nuk do kishfe sllave ne gadishullin Ilirik. Po ashtu ka dhe legenat kryetaret e partive shqiptare e manipulon.

 4. LORA says:

  Me ne fund po e pranojne fuqine e bashkuar shtetformuese te shqiptareve ne Maqedoni.
  Bukur.
  Kjo fuqi duhet te marre vlere kushtetuese ,me permbushjen e kerkesave te shqiptareve,, ,,prej te cilave buron e lulzon vefem paqja dhe progresimi europian i Maqedonise,,,,,,,luften le t’a marre e fuse ne bythe ky plakushi.

 5. Dasareti says:

  E si e do ky idiot,te rrime ne shqiptaret si sherbetore te pseudo”Maqedoneve”(sllaveve),pergjithmone?! Shqiptaret perbejne me se 40% te popullsise se atij shteti artificial. Kurse te tjeret,jane Bullgare,Vllehe”Turq”,Jevgj,Egjiptiane,dhe te tjere,”maqedone”(D.M.TH shqiptare ortodokse te asimiluar).jane vetem shqiptaret autoktone. Pra shqiptaret jane shumice ne ate krijese dhe si te tille,duhet qe te fitojne te gjitha drejte qe I takojne,sepse ndryshe,ai shtet I ka ditet e numeruara.

 6. marini says:

  Po, “ali vlora”, shqiptarët janë ëngjëj, nuk mund të therin as një pulë…(???!!!) Hahahahahahahahahaha….ç’gomerë që mban kjo tokë…!!!!!!! Po “pasardhësin” e Ilirëve, ku e ke gjetur…???!!! Në Gjendjen Civile të Enverit…???!!! A mund të më thuash qoftë edhe një fakt (shkencor historik dhe jo pallavra propagande të “historianëve” tip Xhufi…), që e vërteton se shqiptarët janë pasardhës të Ilirëve…???!!! Do të isha shumë kurioz për këtë…

  1. Dasareti says:

   Eshte humbje kohe qe te mundohesh qe t’ia shpjegosh”Grekeve”,sic je edhe ti,faktet historike te ballkanit,sepse,juve”Janullatosit”ja u kane shperrlare trurin(ja u kane bere trurin tuaj PORDHE) tuaj dhe jeni bere si ROBOTE duke thene gjithmone te njejten gje! Ne,edhe sikur t’ia u ngjallim mbreterit Ilire,si Bardylin,Agronin,Teuten,Gentin dhe te tjeret dhe ata t’iu thone juve”grekerve”se shqiptaret jane pasardhesit tane,juve do te thoni:s’eshte e vertete se neve nuk n’a kane thene”Janullatosit”se shqiptaret jane pasardhesit tuaj,por kane arrdhur nga kurkundi,ndoshta kane rrene nga qielli”!

  2. albaniafirst says:

   gjuha shqipe, marini, gjuha jone e bukur shqipe eshte njera nga provat e prejardhjes sone nga iliret. Ajo gjuhe qe te foli nena jote ty dhe ca bukeshkaleve te tjere shqipfoles si puna jote. Shkencerisht eshte provuar se ne jemi iliret e vjeter te Gadishullit Ballkanik.

  3. Albani says:

   O marin shkerdhata
   Na jep dhe ti nje fakt qe nuk e kemi prejardhjen prej Ilireve,gjithashtu na jep dhe ndonje fakt se nga e kane prejardhjen kopilet,hibridet dhe bastardet Greke si puna jote.

 7. Albanistan em i dashtun says:

  Hic mos e rrujne Maqedonsit e sllavet se Vete shqipfolesit e maqedonise do ti presin me pushke shqiptaret se ata MA mire vdesin se sa nen Shqiperi. Pastaj sunitat shqipfoles vetem per Islam luftojne.

 8. .. says:

  maqedonsit hibride jane me te frikshmit ne ballkan

  1. albaniafirst says:

   sllavo bullgaret e FYROM-it te hane mune. Jane njesoj te pabese si sllavet e tjere apo greket.

 9. DRENICA E KUQE says:

  Pushtuesit bulklgaro medhenj duhet t’;i tremben vetvehtes se tyre pushtuese se Shkupi eshte qytet shqiptar dhe s’ka pse i trembet Rames. Nese nuk doni lufte hiqni dore nga ripushtimi i tokave shqiptare, te gjithe ju fqinjet: bullgaro medhenj, serbo medhenj, greko medhenj etj
  Mos thirrni lufta te reja dhe hiqni dore prej mbajtjes koloni te trojeve etnike shqiptare…

  DRENICA E KUQE

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *