Trump mban premtin e fushatës: Urdhri i parë, tërhiqet nga TPP!

trumpDonald Trump ka mbajtur një prej premtimeve të dhëna në fushatën e tij.

Urdhri i parë që ai do të firmosë të hënën është tërheqja nga marrëveshja “Trans-Pacific Partnership”.

Kjo marrëveshje përfshin 12 shtete që lagen nga Paqësori, pa përfshirë Kinën, rivalin e madh të Amerikës.

CNN bën të ditur se ky urdhër është i pari që do të firmoset nga Trump.

Për ata që kishin dyshime se Trump nuk do të mbante zotimet e tij, tani mund të “qetësohen”.

REMOTE_ADDR:[]

1 komente në “Trump mban premtin e fushatës: Urdhri i parë, tërhiqet nga TPP!”

  1. emira says:

    Ne rradhe te pare per ju te Temes qe i ndiqni kaq “mire”lajmet e CNN , po ju ndihmoj : 1- CNN ne Amerike eshte canali televiziv qe i sherbeu besnikerisht Obames per 8- vjet dhe qe u braktis nga amerikanet gjate election . 2- TPP eshte nje bashkim korruptiv qe Obama beri dhe demtoi tmeresisht ekonomine amerikane . Sa per dijeni Sander Berns e kishte nje nga pikat e tij kryesore ne fushate . . 3 – Amerika ju perket amerikaneve dhe jo gjithe botes .

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *