Blushi dhe përpjekja për të sulmuar PS-në për 21 janarin, e vë në një llogore me Berishën e PD

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp

blushiIsh-deputeti i partisë socialistë Ben Blushi nuk ka dalë jashtë parashikimit edhe këtë herë duke sulmuar ish partinë e tij. Në intervistën e dhënë dje, kryetari i LIBRA-s, vendosi të sulmojë pikërisht përmes njërës nga ngjarjet më të errëta për shoqërinë shqiptare të viteve të fundit, siç është ajo e 21 janarit 2011, ku u vranë ditën për diell dhe me duar në xhepa 4 protestues të opozitës në mes të bulevardit, përballë kryeministrisë nga shteti i Berishës.

Por Blushi në përpjekjen e tij për të sulmuar PS-në, padashje ose jo, ngatërroi partinë e cila strehon në radhët e saj të akuzuarit kryesorë të asaj dite.

Alfred Ahmetcenaj është personi ndaj të cilit ngriti akuzë Prokuroria, por që u shpall i pafajshëm nga gjykata tërësisht në dorë të Berishës. Ahmetcenaj, që aktualisht është kryetari i Partisë Demokratike në Mat dhe Klos, asokohe ishte Komandanti i Repartit të Njësisë Speciale dhe eprori i drejtpërdrejtë i Agim Llupos, të shpallur fajtor nga gjykata. Pra Ahmetcenaj drejtonte në mënyrë të drejtëpërdrejtë atë njësi speciale që quhej “grupi i zjarrit” shkruan “lexo.al”.

Ndërsa kreu i LIBRA-s nuk merret me këtë pjesë, me këtë histori të errët që ka prodhuar gjithnjë PD sa herë ka bërë krime, duke strehuar kriminelët në gjirin e saj për t’ju dhënë mbrojtje politike. Të cilët nuk janë në “radarin” e ish-deputetit të dalë me votat e PS, që tashmë sulmon fort partinë që i dha mandatin. Prandaj Blushi nuk surprizoi, madje as nuk na zhgënjeu as këtë herë duke ngatërruar “me dashje” dhe përkatësinë partiake të fajtoreve të 21 janarit.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp
REMOTE_ADDR:[]
        
        Loading...
        

2 komente në “Blushi dhe përpjekja për të sulmuar PS-në për 21 janarin, e vë në një llogore me Berishën e PD”

  1. Shefqet Peçi says:

    Mor te qifsha grun; Ata kater u vrane se protestuan kunder hajdutit ILIR META,qe siç tha Edvin Lind Qimi,tha se u pa me ze e figure duke vjedhe dhe ashtu ishte.Po te mos ish Ilir hajduti,ata te kater do ishin gjalle.Ilir Monike Qiri eshte gjalle e ata ne varr.Ju gra qime beni homage cdo 21 janar.Po mire e kane edhe ata kater robqime se per Partine e dhane jetenEdhe njehere ti Morr Baze ti qifsha e shkerdhefsha te gjitha,gru,motrr,vajze,mama e fisin deri para 300 vjetesh o katunar gru qime.

  2. Gri says:

    Ky Blushi sec la njè pamje si te Nikolic serbit!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *