Çfarë i tha Rama, kryebashkiakut të PD-së në Lezhë

ramaDitën e sotme, gjatë mbledhjes së kryebashkiakëve në Kryeministri, kryetari i djathtë i Bashkisë së Lezhës, Fran Frrokaj, i kërkoi kreut të qeverisë studimin e mundësisë së ndërtimit të një bajpasi të Lezhës, për të shkurtuar distancën me Shkodrën, Shëngjinin dhe Kosovën.

Është pjesë e Programit “një miliardë” të Rindërtimit; devijimi nga krahu tjetër i rrugës që sot të fut në Lezhë për të shkuar në Shkodër dhe shkurtimi drastik i distancës dhe i kohës për të lidhur Shëngjinin dhe Velipojën”, u përgjigj kryeministri Rama.

Programi i Rindërtimit, i anonçuar ditën e sotme, parashikon investimin e 1 miliardë eurove, në tre vitet e ardhshme, për rehabilitimin e infrastrukturës rrugore, për rikonstruksionin e 100 shkollave, ndërtimin e 10 poliklinikave moderne dhe një spitali multifunksional në qytetin e Fierit.

Ndërtimi i bajpasit të Lezhës do të shmangë një prej nyjeve më problematike të rrjetit rrugor të vendit, duke shkurtuar ndjeshëm distancën dhe kohën e udhëtimit në aksin Shkodër-Tiranë e anasjelltas.

REMOTE_ADDR:[]

3 komente në “Çfarë i tha Rama, kryebashkiakut të PD-së në Lezhë”

 1. Mandi says:

  Uaaaa ci paska thene?! A ju jeni k.qe

 2. Vlonjati says:

  Po bajpasin e Vlores kur do e ndertosh mor te q….motren mu ne p……
  Pse more burre kurve nuk te pelqejne votat qe mere ne Vlore?!!!
  Po ske faji, fajin e kane ata babalet qe jetojne atje, ata copat e karit qe vazhdojne dhe te votojne ty!
  Jane duke u mbuluar nga muti ne Vlore dhe prape vazhdojne te votojne. Popull rocke!

 3. Labi says:

  O Vloraaaa! Avash a te qifja udhen, mo e mer me te perpjekur, se do gremisesh gjakundi. Po nuk e sheh a te qifja site, qe gjithandej po punohet?

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *