Romeo Karaj: Saliut po i rrëshqet toka nën këmbë. Dënimi i tij është vetëm çështje kohe

romeoMenjëherë pas akuzave që numri dy i PD, Arben Ristani, ka hedhur në Komisionin Parlamentar të Hetimit të privatizimit të OSSH nga kompania çeke CEZ, ka reaguar juristi Romeo Karaj.

Ai nuk ka munguar të shprehet se privatizimi i OSSH do të jetë “Vaterloja” e Berishës dhe se dënimi i tij është vetëm çështje kohe.

Saliut po i rrëshqet toka nën këmbë.

Situata i ka dalë jashtë kontrollit. Shumë shpejt do të mbarojë edhe retorika denigruese dhe zhurmuese e kopesë së tij dhe ai do të përballet me faktet dhe provat që po dalin përditë e më tepër.

Çështja e privatizimit të OSSH është Waterloo e tij.

Dënimi i tij është vetëm çështje kohe.

Tani e rëndësishme është të përgatitemi për procesin e zhdëmtimit të këtij populli prej bëmave të tij.

Vetëm drejtësia do të shërojë plagët ekonomike dhe morale të këtij vendi”, shprehet dëshmitari kryesor që hapi “petët” e aferës së CEZ dhe groposi Berishën, juristi Romeo Karaj.

REMOTE_ADDR:[]

5 komente në “Romeo Karaj: Saliut po i rrëshqet toka nën këmbë. Dënimi i tij është vetëm çështje kohe”

 1. 456 says:

  BRAVO SA ME PARE TE DENOHET KRIMINELI SALI..//

 2. Qytetari says:

  O Romeo! Ne dalshin fjalet e tua, do jesh per Shqiperine, Avni Rustemi i dyte, dhe me forta eshte se po e vret me pambuk, sic thote nje fjale e urte, e ketu e ka lezetin kjo pune, qofte same e shpejte ajo dite per ndyresiren qe shkaterroi nje vend te tere.

 3. Asus says:

  Romeo Karaj eshte njeri I zakonshem qe ne kete histori ka investuar aftesite profesionale dhe ndjeshmerine e tij njerzore. Mund te kete shume te tjere qe e njohin ceshtjen e mund te shpreheshin po qe nuk e kane bere. Kjo duhet vleresuar te ky njeri. Fati I metejshme I ceshtjes CEZ nuk varet Romeo. Eshte detyre e organeve shteterore, qe duke shfrytezuar keto fakte, te operojne permes ligjit.

 4. Bushi says:

  Dita e gjykiint dhe e denimit per Sali Berishen ne litar, po pritet me padurim nga populli shqipetare.Te zezat qe i ka punuar ai ketij vendi dhe tallja qe bente gjithe shqipetareve,varja ne litar eshte pak.ROMEO KARAJ,do te jete njeriu me i respektuar per te vertetat qe po thote ne komision.Me pelqen guximi tij.Drejtesia duhet t’i marre ne konsiderate deponimet e tij.

 5. Ska rendesi says:

  Shqiptaret qe duan ta shikojne Saliun ne Burg, mjafton te votojne per Edin por vetem per Edin. Qe edhe Iliri mos marre vota.

  Dhe pastaj Saliu, Luli dhe Iliri do lozin me spathi ne burg. Te gezohet njehere populli ne 25 vjet pa cope te behet.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *