Makthi i grekëve nga “shqiponja”

qipro“Shqiponja” duket se është kthyer në një makth për grekët.

Pas fotos të disa ushtarëve me origjinë shqiptare të ushtrisë greke, që bënin me duar shenjën e shqiponjës, mediat greke kanë publikuar foton e një tjetër ushtari që bën shenjën e shqiponjës.

Ne kete rast madje, ato kanë artikuluar edhe skenarë terrori.

Sipas tyre, shqiptari në foto, prapa të cilit ndodhen tanket dhe avionët luftarakë, mund të sabotojë ushtrinë e shtetit helen.

 Shtabi i Ushtrise sakaq ben me dije se ka identifikuar ushtarin.
Sipas shtabit, ushtari nuk është me origjinë shqiptare por nga Qipro.
Megjithate ai do të ketë të njëjtin fat me ushtarët me origjinë shqiptare.
REMOTE_ADDR:[]

20 komente në “Makthi i grekëve nga “shqiponja””

 1. dash says:

  Sa komike…karagjoza

 2. alban says:

  Eshte absurde kjo qe pretendon greqia dhe cenon te drejtat e njeriut me keto kercenime ndaj ushtarve dhe shtatasve te saj,pavarsisht origjines apo kombesise se tyre. Shqiponja, luani, apo cdo kafshe tjeter mund te jete Totem i nje personi,familje apo grupi shoqeror apo fetar ne cdo cep te botes. Cdo njeri eshte i lire te besoj dhe te shfaq identitetitn apo kulturen e tij dhe kjo eshte e drejte kushtetuese ne cdo vend demokratik. Pervec kesaj simboli i shqiponjes me duar nuk ka asnje simbolike tjeter dashakeqe, pervecse indetifikimi i te qenit shqipetar apo te origjines se tij shqipetare. Interpretimet e tjera si shqiperi e madhe apo shfaqje ekstremizmi jane dashakeqe dhe gatuhen ne guzhinat albanofobe.

 3. zaho says:

  Epo kjo eshte te qeshesh me lot,lereni o miletin te beje ke te doje dhe si te doje shqiponjen ,kryqin,tre gishta ,dy gishta .nj gisht me grusht o si ti vije permbar

 4. kodrasadikitk says:

  Nji fjale popullore thot kush e ka mizen nen kapele ! Edhe Greqija e ka mizen nen kapele dhe po e trazon per krimet e gjenocidet qe i ka bere kunder Qameve e Qamerise e njashtu kunder Arvanitasve -Shqiptareve vendas te greqise qe e bene shtet e sot e kesaj dite atje ska shkolla shqipe as lutje fetare ne gjuhen Arvanite .Policija Italjane e Franqeze gjate kompipnatit te futbollit e benin shqiponjen me tifozat kuq e Zi e kta bajloza edhe pse gjysma jan Arvanitas se pranojne realitetin e sotshem .

  1. toni says:

   o kodrasadike po qemet genocidet qe kane bere pse si thua prandaj ka ligjin e luftes greqi me SHQIPERINE dhe ka pasoja SHQIPERIA nga qamet ja e vini trunin ne pune nje shtet nuke e ve kote ligjin e luftes qe eshte antar i natos

   1. hahaha says:

    Me mire qe nuk e ve trurin ne pune ky kodrasadike si puna jote more Toni se ty ta paskan shplare trurin fare paske pjerdhur

 5. Klimax says:

  Identiteti i ushtarit eshte vertetuar dhe Shtabi i Ushtrise deklaron se personi ne foto eshte me origjine shqiptare! Ju nga cili “shtab” e keni marre informacionin????!!!!

 6. EleΥΘeriskeΨi (1) says:

  Simboli i shqiponjes dykrenore eshte simbol bizantin, eshte simbol i orthodhoksis . Makthi eshte teresisht i juaji. Me hir i me pahir do mesoni te jeni te disiplinuar dhe te respektoni ligjet e vendit ne te cilin jetoni.

  1. xxxx says:

   Pranda acarohen jevgjitet aziatike “greke” se eshte simbol “ortodoks” kete nuk e besoni as vete more qenef te Anastas llulles hahahaha jeni bere per mekat per te tilla injoranca qe keni ne koke Shqiponja ka qene simbol kur Ortodoksia as nuk pipetinte ne kete Bote mori Lefteriq….

   1. .. says:

    E kujtoj Turk-Arnautin XXXL Idjot qe..
    1 — qe, Arnaut-aqat qe bene kete pa i Provokuar Greku jane buk-shkale te ushqyer dhe te Studiuar ne Greqi pasi moren nen-shtetesin Greke=Europiane filluan te Provokojne dhe te peshtyjne atje ku kishin lepire.
    2 — qe ne nje repart Ushtarak serioz (e jo ne Burdellot e Albanistanit) nuk munde te mbahen aparate filmimi dhe te nxiren Foto duke i publikuar ato.
    3 — ato Simbole linden dhe kujtojne Nacionalizma dhe Shovinizma te Turk-Arnautit K.Spahiu, te mercenarit Gjulenist, qe flete per Big Albania, Thesproti, Korfuz, Janin dhe Thesaloniki “shqipetar”, nuk mund te propagandohen duke minuar Fqinjesin e Mire.
    4 — imagjino nje emigrant te bente dhe te publikonte foto ne Repart Ushtarak me simbilet e ISIS-it, ose Ruse (pas te kishte marre nen-shtetesi) ne Amerike.
    5 — Pa-besia dhe Haramlleku denohen Moralisht… Heqje Nen-shtetesie dhe Hurin ne bythe, kopilave buk-shkale.

    1. xxxx says:

     Grek-Europian hahahahahahahahahaha me cfare formule na del nje jevgjit nga Ponti i Detit te Zi europian hahahahahahaha apo me formulen e bodrumeve te Anastas llulles hahahahaha a ju jeni bere per te ardhur keq

  2. xxxx says:

   Shqiponjen e solli ne Lindje Kostandini i Madhe si simbol i Romes dhe perfaqesonte dy Perandorite re Lindjes dhe Perdndimit te gjithe ju tzrmat jevgjite qe sot e thoni vetes “greke”e keni prej tij kete shqiponje si dhe llumi slkav qe u pagezua me vone ne ortodokse prandaj mjaft na cave derrasa me histori bodrumesh

   1. .. says:

    Ato qe thua jane dredhi Kurvash….
    Flamuri Shqipetar eshte Flamuri i Bizantit qe solli Skenderbeu ne Kruje pas dezertimit nga Sulltani…..eshte Turp dhe Ofendim qe ai Flamur te Valvitet bashke me Gjysem Henen Turke.

    1. xxxx says:

     Ore tallash pse ben kompetentin kur je dru nga trutet e kokes Flamuri nuk e solli Skenderbeu ai Flamur qarkullonte ne tokat arberore qe para kohes se Skenderbeut qe perpar se te pipetinte Skenderbeu ne kete Bote tek Babai i tij Gjon Kadtriote tek Aranitasit e Muzakajt apo edhe keto e sollen nga Stambolli hahahahaha kur ju them mjaft me histori bodrumesh nuk me degjoni por shkruani hajvanlliqe si keto te tuat

     1. polik says:

      Kush e qarkullonte kete flamur ,dhe kush ishte ai n.q.s nuk ka qene skenderbeu

 7. Emigranti says:

  Si ka mundesi qe nje vend si Greqia nje anetare e BE te kete keto pikpamje te cilat e deskreditoje para gjithe botes.Edhe pse keta ushtare pozuan foto duke bere shqiponjen cfare te keqe ka? Kjo nuk do te thote asgje te keqe.Une vete me familjen jam emigrant ne Itali.se ne njeren ane mbaj flamurin Italian ne tjetren ane mbaj flamurin shqipetar por nuk jam shqetesuar aspak nga shteti Italian,perkundrazi kemi rritur dashurine per popullin dhe shtetin Italian.Se te paren e dua vendin tim Shqiperine dhe jemi gati si familje te japim jeten po ashtu sakrifikojme jeten edhe per popullin e shtetin Italjan.Por Italia eshte shume me e madhe,te madhe e ben kete shtet dhe popullin e saj idete demokratike qe kane kultivuar. Nje shembell i gjalle qe verteton sa me zemer te madhe eshte Italia eshte edhe nje foto nga karabinjeret te cilet kane bere me duar shqiponjen. Si shqipetaret po ashtu edhe emigrantet shqipetaret ne greqi e duan popullin dhe qeverine greke,me shenjen e shqiponjes duan te thone se edhe ne greqi gezojne jete te lumtur me popullin dhe qeverine greke.

 8. Valter says:

  Te respektosh simbolet e te tjereve ,duhet te kesh respekt per simbolet tende.

 9. jemi bere zoter te greqise, qe kur u vendos te “behemi” anti grek, s, rreshtim, duke fantazuar,lloj, lloj idiotsirash : qe nga numurimi i sporteleve greke, te hapura, apo te mbyllura ne “dem” te shqiptareve, mrojtja me zell e krimineleve “tane te dashur” nga “keqtrajtimi” grek dhe deri ke veprimi me i denushem per insticionet e gjithe botes, “degjenerimin e ushtrise”. per kete, te pergjigjet rama, se ne rast lufte, shkaktuar nga keto kafsherira, nese ai nuk niset para meje, per te luftuar, une nuk shkoj ne lufte, pa q..ire ate deri sa te ngordhi .

  1. palloshi im eshte me ty says:

   Ti ngri bythen perpjete lale!

 10. perivolo says:

  Keta greket jane popull interesant dhe sillen ne menyre te pakuptimpte.
  Po tu flasesh per Kinen e madhe,per Rusine etnike,per Mongoline e madhe,per Meksiken natyrale,per Korene e madhe,per Irlanden etnike nuk u ben pershtypje,sapo u thua dicka qe u kujton Shqiperine e madhe menjehere humbin qejfin,merziten dhe nervozohen,te shikojne me mosbesim dhe agresivitet.
  Nje shembull tjeter,po tu tregosh gishtin e vogel te shikojne si te hutuar,po tu tregosh gishtin e madh kenaqen,ama po u tregove gishtin e mesit egersohen dhe behen si te mare.
  Eshte e pamundur ta kuptosh grekun!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *