Makthi i grekëve nga “shqiponja”

qipro“Shqiponja” duket se është kthyer në një makth për grekët.

Pas fotos të disa ushtarëve me origjinë shqiptare të ushtrisë greke, që bënin me duar shenjën e shqiponjës, mediat greke kanë publikuar foton e një tjetër ushtari që bën shenjën e shqiponjës.

Ne kete rast madje, ato kanë artikuluar edhe skenarë terrori.

Sipas tyre, shqiptari në foto, prapa të cilit ndodhen tanket dhe avionët luftarakë, mund të sabotojë ushtrinë e shtetit helen.

 Shtabi i Ushtrise sakaq ben me dije se ka identifikuar ushtarin.
Sipas shtabit, ushtari nuk është me origjinë shqiptare por nga Qipro.
Megjithate ai do të ketë të njëjtin fat me ushtarët me origjinë shqiptare.
REMOTE_ADDR:[]
                 Loading...