FOTOT/ E pëson pas një sherri banal, biznesmeni arrestohet për përdhunimin e 26 viteve më parë

Një biznesmen është dënuar për përdhunim pas 26 vitesh në Britani, pasi policia arriti që të merrte ADN-në e tij.

Nëse Mark Carenlley nuk do të ishte përleshur me disa adoleshentë problematikë jashtë banesës së tij 500 mijë paundëshe, asnjë hetues nuk do të arrinte që të zbulonte krimin e kryer në vitin 1990.

Konflikti bëri që të përputheshin provat me ngjarjen e ndodhur në shtatin e 26 viteve më parë.

Milioneri nga Britania kishte ndalur viktimën, e kishte nmbërthyer atë nga duart dhe më pas e kishte çuar në një rrugë të pashkelur, ku dhe më pas e përdhunoi.

Policia nisi hetimet, por asnjëherë nuk arriti që të kapte autorin e ngjarjes. Vetë Mark-u krijoi familje dhe nisi një biznes si botues, që i dha mundësinë të fitonte të ardhura të mëdha.

Ai ishte ankuar në polici sepse disa adoleshentë i bënin zhurmë përpara banesës, por ndaj tij pati një denoncim për dhunë.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a1-356-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a1-356.jpg","attachment_id":"620785"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a2-332-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a2-332.jpg","attachment_id":"620786"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a3-315-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a3-315.jpg","attachment_id":"620787"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a4-293-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a4-293.jpg","attachment_id":"620788"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a5-263-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a5-263.jpg","attachment_id":"620789"}]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *