FOTOT/ Svastika, armë dhe uniforma: Mbyllet kafeneja naziste

Ishte një ndër kafenetë më të famshme në Bandung, Indonezi, por së fundmi është mbyllur.

Bëhet fjalë për “Soldaten Kaffee”, një kafene për adhuruesit e nazizmit.

Aty mblidheshin njerëz nga mbarë bota dhe visheshin me uniforma naziste.

Por pas shumë protestash qeveria ka vendosur mbylljen e saj.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a1-352-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a1-352.jpg","attachment_id":"620737"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a2-328-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a2-328.jpg","attachment_id":"620738"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a3-312-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a3-312.jpg","attachment_id":"620739"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a4-18-150x150.png","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a4-18.png","attachment_id":"620740"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a5-260-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a5-260.jpg","attachment_id":"620741"}]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *