FOTOT/ Tronditen turistët: Tufa e luanëve ha buallin para syve të tyre

Këto foto janë shkrepur në parkun e famshëm Krueger në Afrikën e Jugut.

Një tufë luanësh kanë mbytur një buall dhe ulen qetësisht ta hanë atë.

Luanët nuk shqetësohen aspak nga prezenca e turistëve, por vijojnë të hanë qetësisht.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a1-349-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a1-349.jpg","attachment_id":620682},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a2-325-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a2-325.jpg","attachment_id":620683},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a3-16-150x150.png","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a3-16.png","attachment_id":620684},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a4-17-150x150.png","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a4-17.png","attachment_id":620685},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a5-11-150x150.png","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a5-11.png","attachment_id":620686}]

2 komente në “FOTOT/ Tronditen turistët: Tufa e luanëve ha buallin para syve të tyre”

 1. kastranguli me koqe tuli says:

  tamam si nji tuf shqiptaresh kriminela,qe kur bejn krime,i bejn ato haptazi dhe pa cip e turp dhe shtrohen vence ne mes te qytetnimeve perendimore duke shiju rezultatet e krimeve dhe ,kur ndajn paret e krimit edhe zihen mes veti si kafshet.duke hunger,
  kshtu shtrohen shqiptaret shesheve te europes kur shesin drog dhe kurva… dhe mbllaciten duke honger sandvice me koka kola e duke pshty pertok neper parqet e qyteve italjane…
  dhe pasandaj,pasi mbushin zorren me buk me sallam dhe qep,dhe pijn edhe nje gallon koka koll,bejn edhe ate gjestin e shqiponjes me pellemb ke cicat,duke pozu para celularve si majmunet para kamerave te turistave ne parqet safari,dhe knaqen nga era e pordhve qe vet I shlojn e vet I shijojn si bicim vetsherbimi…
  he ….

 2. i urituri says:

  dhe rrine perpara turisteve si “kapadainj” . e kane kuptuar, qe nuk i shfaros njeri, me ndonje kallash, se nga fisi i masai marave, ikin dhe me nga nje cop hu, si lepuj . po te shfarosen. te gjithe kafshet mishngrenese, o njeres, se po vdes per buke e jo me per mish, vet njeriu!!……

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *